bugün

cinsiyetçilik gibi olmasın emniyet kemerinin yanına bir de kask gerektiren durum.
Benim sevdiğim şoför türüdür. Maddi hasarlı kaza yapsanız daha kibardirlar. Yumuşak kullanırlar. Kurallara daha bağlıdırlar. Mutlaka sinyal verirler.
Keşke benim içinde bulunduğum araba haricindeki bütün arabaları kadın şoförler kullansa.
Bazıları arabalarının bakımlarını bile kendisi yapar, Çok tatlı kaçışları vardır, Virajları sever. Paralel park etmekten keyif alır. Manueli otomatiğe değişmezler. Ama bazıları işte. (bkz: perisma)
insanlara onyargili yaklasmam ama ne zaman gorsem bu sefer napcak diye dikkatlice izliyorum

dun kiz arkadasimin mini cooperina bindim orta seritten gidiyodu bi anda en sag seride gecip kendini 2 otobus arasinda sikistirmayi basardi. yetenek falan galiba zorlasan olmaz.
dün bindiğim 15k'da denk geldiğim şöför.
(bkz: trafik canavarı)
iyi sürücü olabilirler bekli. ama trafikte insanlıkları sıfır hep haklılar. mesela sinyal vermişim parktan çıkıyorum 50 metre ilerde korna sellektör birde el kol yapıyor işte müsade et geçiyim 2 sn ye beklesen ne olacak tabakanaye mi gidiyorsun.

ters şerotten gelip hava yapan sinyal vermeyip en sağdan sola dönmeye çalışan.

geçenlerde koca cipi almış altına koca yere park edemiyor ileri geri ileri geri gir çık derken arkadaki arabaya güm diye vurdu. sonra bastı gitti ileri parketti araba sahibi görmese ses etmeyecek utanık. abi acemisin dev gibi araçla işin ne.
Adamın aklını alır!

https://m.youtube.com/watch?v=ideqGKGyXdo
Gaz fren şanzıman halim yaman şoförlerdir ama bazıları var ki drift bile yapar. Yani asıl kaptan fırtınalı havada belli olur.
şuan bindiğim otobüste de bir bayan şöför olup üzerine bu başlığı görmem dikkatimi çekti.
çok komik lan bunlar. birgün bizi öldürmeseler bari.

1- görsel

2- görsel

3- görsel
Geneli zaten çok kötü kullanıyor da. Bugün bı tane milfi sollayacam inat etti embesil sığır sağ şeritte bastıkça bastı ben de tam solluyorum gerizekalıyi şehir icinde 90-100 le solladim. Aptal sikik madem basacaksın geç sol serite ben de sollamayim seni.

Birazcik kullanmasini bilenler de böyle dangoz oluyo sonunda yedi benden kornayi aptal mature.
görsel
kadın kelimesi şoförlükle asla bir arada kullanılmamalıdır.
Kadını küçümsemese ölecek hastalığına yakalanmış kimi eril tayfanın diline sakız olan sürücülerdir.

iyi sürücü olmak, cinsiyetle değil, eğitimle, dikkatle, kurallara uyumla, empatiyle ve nezaketle ölçülür.

Aslan gibi bayan sürücüler vardır, zilyon yıldır kullandığı halde tek bir cezası olmayan, erkek sürücüler de vardır tabii!
Denyolar yok mudur, elbette ki vardır, hem kadın hem erkek denyolar... hem de istemediğiniz kadar!
hakkında yapılan genellemeleri aslında haketmeyen kişidir.

tanım: her biri birer usta sürücü olan sözlük erkeklerinin yanlış başlığa yazmak pahasına kadın sürücülere nefretlerini kusmak için harcadığı meslek erbabıdır.
Araba sürmek ile uzaktan yakından ilgisi olmayan trafik canavarları. Haberlerde görüyoruz fren yerine gaza basıp dükkana dalanları.

Kadınlara ehliyet verilmemelidir.
Bildiğim kadarıyla annem tüm kurallara harfiyen uyar fakat tanıdığı kurallara, genel olarak kural tanımazdır 9 yılda 5 leşi var sigorta şirketleri ile akraba olacağız :(
iett'de artık sık gördüğümüz şoförler.

otobüsler oto olduğu için bir elleri de hep camdan sarkar vaziyette dikkatimden kaçmadı.
Aynaya bakmadan akan trafikte u çekendir.
adana ve mersin'de belediye otobüslerini kusursuz kullananlardır. hata yapan diğer şoförlere de el kol hareketi yapmak dahil.
potansiyel cinayet zanlısıdır. trafikte herkesin hayatını riske atabilir.
Çağımızın vebasıdır. Dörtyol ağzına gelip diğer tarafın yolunu boşuna bloke ederler. Geri gider misin geçelim diye korna çalıp işaret edince anlamayıp ters ters bakar. Sola dönerken geniş almayıp sizin şeride salça olur. Yaya karşıya geçecekken dümdüz yolda yayaya doğru meyillenir. Tali yoldan ana yola bodoslama dalıp birden önünüzde beliriverir. Avm’lerde yandaki park yerine tecavüz edip yüzlerce kişiden küfür yer. Yokuş aşağı serbest düşen çığ gibi frensiz giderek yokuş bitince ani fren yapar. Önünüzde araba varken gitsene lan diye korna üstüne korna çalar. Otobüsün bir hamlede gireceği park yerine 19-20 manevra ile 13 dakikada park eder. Sıkışık alanda yanınızdan geçerken yan aynaya sürttürür. istanbul trafiğinde motorların üstüne aniden kırıp yürekleri ağıza getirir.

Genelde araçlarının dört bir yanındaki geçmiş park maceralarına bağlı türlü ezik ve çiziklerden tanınırlar. Gözünüzü seveyim uzak durun, yol verin, eleştirmeyin ve olduğu gibi kabul edin.
Araç kullanırken trafikteki herkesin; hatta kaldırımda yürüyen insanların bile canını tehlikeye atan, trafik düşmanı varlık.
bu fıkradaki şöförlerin cinsiyeti belirsizdir:

iki vosvos aynı anda benzinciye girer. birinci vosvostan inen şöfor "motordan garip sesler geliyor" diyerek kaputu açar ve dehşet içinde "eyvah motor yok, yolda düşürmüşüm galiba"
diye çığlık atar.

ikinci vosvosta çığlığı duyan şöför öncamı indirerek, "telaş etme , bagajımdaki yedek motoru sana verebilirim" diyerek tebessüm eder.