bugün

memleket hudutları içinde sayısız tehlikelere sebep olan, bir o kadar da fesatlığa maruz kalan şöför kitlesi...

ayrıca rusya da belediye otobuslerinin %80'ni kullanan şöför cinsi. * *
bir ara odtü de ring servisi kullanan bir örneği de bulunmaktaydı.
yurtdışında olunca vay be yurtiçinde olunca bi siktir git denilen bir garip durum.
kotu olanları trafigi mahvettigi için iyi olmayan, iyi olanları da okuz olan diger erkek soforler sıkıstırıp taciz vs vs ettigi için iyi olmayan, bir nevi yukarı tukursen sakal assagı tukursen bıyık olayı *
trafikte gördümü sarhoş muamelesi yapmanız gereken şöför türü
direksiyonu iki elle tutup ve sürekli ikinci viteste giden şöfördür. tabii bu genelleme bir tanım. arada bu tanıma uymayan şaşırtan bayanlarda olabiliyor.
rusyada sıkça rastlanır bu duruma fakat onların ki çok daha ileri boyuttadır. orada kadınlar belediye otobüsü ve taksi şöförlüğü de yapmaktadır. zira öyle güzelleri de vardır ki içlerinde, böylelerine''araban olayım kullan beni'' diyesiniz gelir *.
(bkz: kurt a kuzu teslim etmek)
komşusunun havuzuna araç park eden kadından daha ne beklersin *.
bazılarının araba kullanmadaki kendilerine has stilleri nedeniyle eleştirilseler de, araba kullanırken makyaj yapabilme yeteneklerinden dolayı takdiri hak eden şoförlerdir.
bu şöför grubunun kimi üyleri erkek şöförlere kompleksli baktığı için ve kadından da iyi şöför olabilir demek için, hızlı sürerler, yol istersiniz vermezler ve kibarlıklarını kaybedebilirler.
(bkz: bayan taksi soforu)
(bkz: soför nebahat)
şöförlüğe başlamadan önce bir and okurlar.

(bkz: bayan sofor andi) *
araç parketmeyi bilmeyen tiplerdir.ayrıca arkadan biraz uzunca korna çalınca elleri ayaklarına dolaşıp daha da çok zıçarlar.
ilköğretimde tanıştığım servis şoförüm vardı arife teyze,o kadar iyi,hanımefendi biriydi ki öğrencileri için herşeye yapmaya hazırdı.Gayet dikkatli ve özenle kullanırdı o servis aracını.
http://videogaleri.hurriy...ideo.aspx?s=7&vid=716

budur!
erkeklerden farkı yoktur bu ablaların. en azından türkler için durum böyle. geçenlerde şahsımı orospu çocuğu olmakla itham eden bi orospuya rastladım da üzerinize afiyet... *
erkek şoförler ile aralarındaki farklardan bahsedersek, kadın şoförlerin özelliklerinden bahsetmiş oluruz kanımca. trafikte sıklıkla gözlemlediğim;

erkek şoförler sinyal vermek yerine camdan kollarını sarkıtır, elleriyle "yavaşla" komutunu verirler. kadınlar ise 1 dk der gibi işaret parmaklarını havaya kaldırır, göz teması kurar, istediği şeride geçerken gülümsemeyi ihmal etmez.

erkekler sinirlendikleri bir şey olursa ya ters bir bakış fırlatır, gerisinde kaldıysanız şayet dikiz aynasından bir süre size bakar. kadınlar ise camları kapalı, sağa sola bakmaksızın önlerine bakar halde söylenirler. kimi zaman kendi kendilerine bağırdıkları bile gözlemlenmiştir tarafımdan sinirlendikleri kişiye.

arkasındaki araç çok yaklaşmışsa kendi aracına, aynı anda hem dikiz aynasına bakıp hem frene basma kabiliyetine sahiptirler.

erkek şoförler sıklıkla sellektör yapmayı, kadınlar ise korna çalmayı tercih ederler. çok sinirlendilerse ellerini bir müddet çekmeyeceklerdir kornadan. hatta kızdığı kişi ilerlemiş gitmişse ve az ilerde bizim hatun bu adamı geçerse aradan bir vakit geçmiş olmasına rağmen kornaya basıp geçecektir yanından.

erkek şoförler aceleci davrandıklarından ötürü kadınlara, kadın şoförler fazla dikkatli olduklarından sebep erkeklere kızarlar.

erkek şoförlerin hemen hepsi aracının özelliklerini hatta çoğu aracın özelliklerini bilirler, kadınların bir kısmı ise arabalarında ne nerdedir bilmezler. misal ben yaz günü arka sileceği çalışır halde giden bir çok kadın gördüm ki biri de arkadaşımdı; bilmiyordu arka sileceği nasıl durduracağını.

tüm bahsettiklerime rağmen nasıl aralarında kötü araba kullanan erkekler varsa, kadın şoförler hakkındaki kanıların aksine o kadar iyi araba kullanan kadınlar da var.
Haksız bile olsanız kafa tutabileceğiniz zümredir. Adları çıkmıştır kere.
Tek yönlü bir yola ters giripte karşısına çıkan bayan şöföre 'burda ne arıyorsun! ' diye diklenip, üzerine yürüyen kendini adam sanan, erkek şöförler de var.
arabanın icadından beri tartışılagelen şofördür.

http://www.youtube.com/watch?v=PjPnfks4mes
% 90 nı araba kullanmayı bilmeyen trafikte bile tacize ugrayan şofördür.
çoğu yeni yeni trafiğe atılmıştır. bunun verdiği acemiliği ve kimsenin onlara trafikle ilgili bir şeyler öğretmemesinin veya heves vermemesinin getirdiği gelişme yavaşlığı da kendilerinde mevcut olan kadınlardır bunlar. her yeni trafiğe çıkanın yaptığı hataları yaparlar ama kadın oldukları için daha fazla laf işitir daha fazla korna yerler.
ha bazıları biraz erkeklerin kadınlar hakkındaki bu dedikodusuna kendilerini kaptırmaktansa, böyle olmak zorunda değil diye kendilerini düzeltmeye çalışmayı da öğrenmelidirler burası da bir kesin, bu böyle işte bu kadar deyip gelişimden kaçanları da yok değil....
bir türk kadının yabancı kadınlardan yetenek yönünden eksikleri olduğunu hiç sanmayarak söylüyorum: yaptıkları her iş gibi araba kullanmaya da emek versinler gelişmeye çalışsınlar bir eksikleri kalmayacak, bazı kadın şoförleri gözleyip buna emin olmak çok mümkün! elbet biliyoruz ki bu ülkede kadına hiçbir zaman bir şey öğretmek göstermek konularında atılımcı değiliz ama onlar bir şeyler öğrenmeyi bir şekilde hakkıyla başarıyorlar. bunun da üstesinden bu baskıya rağmen gelecekler ben
inanıyorum.
geçen bir adam gördüm rampa yukarı arabayı istop ettirdi arkasındaki 3 araba da frenden ayaklarını çekmek zorunda kaldılar kaza olmasın diye, yol kenarında bir otomobil treni geri geri gitti çok gülmüştüm. geçen bir adam da en sağ şeritten en sol şeride hiç durmadan geçmeye çalışıp beni ezecekti nerdeyse hiç bakmadı biri var mı diye, kazayı ben engelledim. geçen de bir adam 2 araba boyu yere arabayı sokamadı bir türlü arabanın kıçı dışarda kaldı, 45 derece açıyla park edip çıkıp gitti. bu örneklerin hepsi erkekti. ama erkek oldukları için göze batmıyorlardı....
sayılarının artmasındaki en büyük etken fortçu abilerimizdir. *
dün denk geldim bi tanesine. maltepe sahilden takıldım peşine suadiyeye kadar. cadde zaten kilit bir de bu ablam akıllıra ziyan.
olayın ciddiyetini kavramış ama abartmış olayı. trafik zaten kilit bir de bu kadının abartılı ciddi tavırları ve kural hataları şahsımda bir an "çek el frenini koltuğun altından al leyveyi git ağzını burnu dağıt kadının" hissi uyandırdı.
kadınlar trafiğe çıkmasın arkadaşım. böyleleri çıkamsın ya. zaten yeteri kadar araç var trafikte bi de bu hasta ruhlu insanlar hiç çekilmiyor.
güncel Önemli Başlıklar