bugün

Dün gece gördüğüm gibi kötü olan rüyalara verilen isim.
Evde acil durumlar için tuttuğumuz 20 gr kadar altın var. Rüyamda bu 100 gr civarı irili ufaklı duruyor evde. Sonra 4 tane maskeli hırsız giriyor eve biz uyanığız ama engel olamıyoruz. Ne girişimde bulunsak engel oluyolar zaten silahlılar hem altıma sıçıyorum korkudan hem altınları kurtarmak istiyorum.
Bunlar gidiyo biz kendi aramızda konuşuyoruz nerden bildiler de geldiler falan. Ben alt komşudan şüpheleniyorum çünkü bi tek o biliyo diye o da kim çıkıyo? Annemin 10 sene önce yamuk yaptığı için siktir ettiği yakın bi arkadaşı.
Öyle uyandım sonra.
Görceğim rüyayı sikim.
şu ana dek hayatımda yalnızca bir defa dişarıda tsunami olması, pencerenin açılıp içeri su dolması gibi bir kabus görmüştüm 17 yaşındayken. başka da gördüğümü hatırlamıyorum. ruhsal rahatsızlıkları olan insanların yanında, tansiyon ilacı kullanan insanların daha fazla bu sorunu yaşadığına şahit oldum. tansiyon ilaçları ile arasındaki bağlantı araştırılmalı bence.
Bir süredir sürekli 04:00 civarlarında uyanıyorum. Son 1 aydır enteresan rüyalar görüyorum. Önemsememeliyim belki fakat uyandıktan sonra hemen geri uyuyamadığım için uykusuz kalıyorum. Uyumadan önce bitki çayları içip uyumanın faydalı olduğunu öğrendim, deneyeceğim.
fosil tas bulup cekicle ikiye ayirip icine bakan adam videosu izlerken uyuya kalmisim.

ruyamda ceviz yiyorum. acim da bir poset dolusu ceviz.yiyorum yetmiyor kadin da veriyor onu da yiyorum ben yedikce kadin ceviz verdi.
isim var gitmem lazim diyorum.
sanirim isim uyanmakti.
kadin ceviz verdikce yemek zorunda kaliyorum.
hah tam o sirada yedigim cevizler bogazima yapisti agzim ceviz dolu şak uyandim.
uyandim yine son anlarda uyandim ama terlemisim ceviz yemekten.
ne ceviz yedim ama ha agzimda o hisle uyandim.
uzun bir süredir -yıllardır- çatıda oynayan çocuklar benim kabusum. evin çatısında oynadıklarını düştüklerini falan görüyorum. sebebini bilmediğim bir şekilde çocukların düşmesinden korkuyorum. uyanıkken de çocuk parkına gidemem gitsem bakamam patır patır düştükleri için.
spiritüel birtakım şeylerle ilgilenen bir arkadaşım çatının rahimle ilişkili olduğunu söyledi. yeni öğrendim annem bana hamileyken düşük tehlikesi geçirmiş, zaten erken doğmuşum. bununla ilgiliymiş. olabilir ama napiyim yani. zeytin ağacı dizi özet.
Bu aralar fazlasıyla gördüğümdür. Uykumun kesik kesik olmasına sebep olduğu gibi ciddi anlamda benden bir şeyler alınıyormuş gibi hissettiriyor ve bu her anlamda. Kabusu görürken aslında bir kabus içinde olduğumu fark ediyorum ancak yine de öyle bir an geliyor ki tekrardan korkmama sebep oluyor.

Berbat, berbat ve yine berbat.
kötü rüya.
Annem öleli bir yıl olmak üzere. Hâlâ her 2-3 gecede bir farklı şekillerde ölmesini izliyorum tekrar tekrar. Annem tek bir kere öldü, ama her gün her gece tekrar yaşadığına inanıyorum ve tekrar öldüğünü görüyorum. Bir ölüm için çok fazla kere ölmüş gibiyim.
iyi bir alev alatlı romanı.
benim için rüyadan çok eski anıların tekrarı bir daha yaşamak istemediğim anılar her gece uykumda gözümün önüne geliyor.
bu gece rüyamda eve hırsız girdi oturduk hırsızla dertleştik mk, yan daireye geçicem buradan diyordu. işin ilginci bizim eve pencereden kamyonla girdi.
Dun sabaha karsi gördüğüm rüya. Uçar gibi koşar gibi kaçıyordum bir şeylerden. Ahmet ümit okuya okuya kotu hisler birikiyor icimde. Bu kitapta bitsin romantik birşeyler okuyacağım.
Bu gece üsteğmen bir emir subayı olarak görev yapiyordum. Atmosfer mi?

Anlatılamaz.
korku türünde rüya.

ya ne demek bağıramamak? hayır yani, madem kabus görecem bari piksel piksel olsaydı. bu kadar gerçekçi olmak zorunda da değildi... inşallah dizi şeklinde değildir. 1.sezon 1.bölümde bırakmak istiyorum...
uyandığında hala dünyada olduğunu öğrenince değişik duygulara sebep olur, ama o kabus anını yaşayanlar bilir.
(bkz: nightmare)
Az önce gördüğüm şey. Savaştayız. Yolda insanlar var. Birileri ateş ediyor. Birileri ölüyor. Birileri yaralanıyor. Benim yanımda kızım var. Elini tutuyorum. Cok korkuyorum ama sadece elini tutup onu oradan kaçırmaya çalışabiliyorum. Sonunu göremedim. Sonunu göremeden uyandığımda ölmek üzereydim. Uyku denen şey gereklilikse insanın bu kadar büyük düşmanı olmasın. Nolur olmasın.
Kabus görünce kendimi bütün gün mal gibi hissediyorum. Kabus bitip kalkınca hep bi su içme isteği oluşuyor. Yattığım yerden efor sarfediyorum herhalde.
Kötü rüyayla uyanınca en az 2 saat ayılamıyorum.
Normalde kâbusları anlatmamak daha iyidir derler lakin ben bu kez bu öngörüyü es geçiyorum.

Geçen nereden etkilendiysem kiralık bir katildim rüyamda. Bir gece kulübünde patron kılıklı, ensesi kalın bir adamı öldürecekmişim.

Üzerimde klasik ceket, ceketin cebinde tabanca pistin kenarında fırsat kolluyorum, ortada oynayanlar bir ara açıldı ve ben tam üç el ateş edip adamı vurdum. Kısa bir sessizlikten sonra insanlar kaçmaya başladı. Yalnız bende her nedense insanların kaçtığı yönün tam tersine kaçıyordum. Sonra duraksadım ve kendime kızdım. Kendi kendini ele verecektim. Sonra bende diğer insanların koştuğu yöne koştum. Büyük bir kapısı vardı mekânın ve çok insan dışarıdaydı, ben sonlara kalmıştım. O sırada biri koluma girdi ve "sen yaptın biliyorum" dedi. Eyvah papazı bulduk diye geçirdim içimden ve aşırı korktum. Sonra ben inkar ettim ve o adam nasıl olduysa benim yapmadığıma inandı. Ben cebimde silah var bir baksalar boku yedik diye düşünürken uyanmışım.

Evlerden ırak.
Demin gördüğüm rüya şekli. Adamın biri çok izlenen dizilerin başrollerini öldürüyordu. Vartoluyu öldürdükten sonra benim kapımda beklemeye başlıyor. Ama ben ünlü değilim ki aq diyorum içimden. Mutfaktan tavaları alıp kendime zırh yapıyorum ateş falan eder diye sonra evi tararken şarjörü bitiyor camı kırıp kafasına vurmaya çalışıyorum 2 kere ıska geçtikten sonra kabusdan kaskatı uyanıyorum.

T: kötü rüya çeşidi.
sorma geçen gördüm ahtapot kafalı insanlar beni yakalamaya çalışıyor. peşimden koşuyor değişik yaratıklar en son zorla uyandım altıma sıçtım 10 dk geçti kendi kendime gülüyordum sonra yattım uyudum.
Ne zaman gündüz şöyle biraz kestireyim desem gördüğüm şeydir. Neden özellikle gündüz oluyo anlamıyorum. Bir de her zaman güncel hayatımla ilgili kabuslar görüyorum karışık karışık. Kafam da sepet gibi oldu. Bi daha gündüz uykusu yok.
Uyurken yaşanan durumdur. Bazen yaşarım ve biter.
Götüm açıkta kaldı diyeceğim ama yok. Böyle saçma böyle mal bir kabus olamaz. Beynimde yarattıklarımı resmen bire bir ortaya çıkmış halini bir video Edasıyla gördüm.

Not: çok sövdüm yine kendisine Allah affetsin.
güncel Önemli Başlıklar