bugün

ortadoguda bir millete verilen ad. türkiye cumhuriyeti, iran islam cumhuriyeti, işgal altındaki ırak ve suriye sinirlari icerisinde yasarlar cogunlukla.
malazgirt savasi sirasinda yaklasik olarak dort bin kisilik bir kuvvetle alparslan'a yardima gelen millet. evet evet, bugun kufredilen kurtler.

ya arkadas sen cesmenden bile su icmesin dedigin, asagilik bir kopek muamelesi yaptigin bir milletten nasil dostluk beklersin ki?

sen devlet olarak yuz yillarca ez, somur, kopekten daha fazla deger verme, sonra basina bela kesilince yine onlar serefsiz olsun. kurtler pkk'nin yaptigi teroru bir ozgurluk savasi olarak goruyorlar cunku senelerce ezilmisler. onlari terorist yapan yine turk devletleridir.
atalarımızla yıllarca kardeşçe yaşamış ve bazıları şu an kışkırtılmakta olan millet.
200 yıl öncesine kadar tarihi belgelerde dahi geçmeyen;fakat son yıllarda türkiye nin içişlerine karışa karışa bir hal olan bazı ülkelerin tarihini yazdığı topluluk.selaheddin eyyübi bile eskiden türkken ardından arap;daha sonra da kürt bir sülaleden geliyor yapıldı.tarihi değiştirdiler denebilir bu bakımdan.
--spoiler--
hiçbir zaman millet olamamış bir ırk..
--spoiler--
şeklinde entrylere sebep olan millet. zaten millet ve ırk aynı şeylerdir. aynı apple ile elma gibi. yalnız burada şöyle denebilir "hiçbir zaman devlet kuramamış bir millet." ben bir kurt değilim ama empati yapınca ne gibi sıkıntılar çektiklerini anlayabiliyorum. buradan pkk yı savunduğum anlaşılmasın ama yuzyıllardır amerikada zencilere yapılanlar burada kurtlere yapıldı(28 subat surecinde orgeneral cevik birin amaçları). ikinci sınıf insan muamelesi gorduler. devlet oraya okul yapacağına karakol yaptı. 28 şubat sürecine ve kesin olarak akp hukumetinin "kurt sorunu"nu belirlemesiyle bir nebze olsun kurtlerin kendilerini ulkede konumlandırması değişti. turkiyede yaşayan bir suru ermeni, yahudi, sabetayiste verilen ve tanınan ayrıcalık kurtlere tanınmadı. tabi bu arada asi kürt vatandaşlar da sabredemeyerek pkk belasını turkiyenin başına sardi(evet pkkyı kuran öcalanve arkadaşları tc kimliği taşıyordu). tc kurulduktan sonra biz osmanlının devamı değiliz diyen zihniyet osmanlıya ait herşeyi bir kenara atmıştır (başkenti de istanbuldan ankaraya sırf bu yuzden taşımıştır, guvenlik falan hikaye)ve osmanlının politikalarını uygulamak yerine humanist-sadece elit insanlara karşı- ama insana merhametsiz avrupanın anayasalarını kopyala yapıştır yaparak ulkeye en buyuk ihaneti etmiştir. ve tum sorunlarda bu temelde yatmaktadir.
atilla orta avrupaya kadar batılıların ensesinde at koştururken en büyük yardımcısı kürtlerdi. alpaslan kürtlerin yardımları sayesinde anadoluyu bizanslılardan aldı, fatih sultan mehmed in annesi kürttü, atatürk kürtlerden kurulu ordusuyla anadoluyu yunandan temizledi, hatta atanın dedeside kürttü * aslında ergenekon destanınıda kürtlerle türkler birlikte yazmıştır.. esasen türklerde kürttür..

(bkz: yersen)
(bkz: tarihi olmayan bir topluluga tarih bicmek)
1. dünya savaşı sırasında türkiye'yi bölmek isteyen diğer azınlıklar** gibi kendi *devletleri kürdistan ı kurma hayalleri peşinde koşan insanlar.
ortak bir megolo idea'ları olan birkaç azınlıktan biri.
buraya saldırgan entry ler girenlerin de genlerinde büyük bir ihtimalle az da olsa özelliklerini taşıdığı kardeş millet. onların ayrı bir millet olup olmadıklarını tartışmak anlamsızdır. nasıl ki türk olmanın koşulu türk'üm demekse (bkz: atatürk) insanların kürt'üm demelerine de saygı göstermek gerekir. ha milli çıkarlarımız var nah bağımsızlıklarını kazanırlar, o ayrı.
Yüz yılarca Türklerle beraber savaşmış islam bayraktarlığınıda yapmış bir ortadoğu halkı...
Büyük çoğunluğu mezepotamya denilen...iki nehir (fırat-dicle) arasında yaşayan halk...

kürt Başlığındaki Önemli Entry'ler

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.