bugün

ortadoguda bir millete verilen ad. türkiye cumhuriyeti, iran islam cumhuriyeti, işgal altındaki ırak ve suriye sinirlari icerisinde yasarlar cogunlukla.
malazgirt savasi sirasinda yaklasik olarak dort bin kisilik bir kuvvetle alparslan'a yardima gelen millet. evet evet, bugun kufredilen kurtler.

ya arkadas sen cesmenden bile su icmesin dedigin, asagilik bir kopek muamelesi yaptigin bir milletten nasil dostluk beklersin ki?

sen devlet olarak yuz yillarca ez, somur, kopekten daha fazla deger verme, sonra basina bela kesilince yine onlar serefsiz olsun. kurtler pkk'nin yaptigi teroru bir ozgurluk savasi olarak goruyorlar cunku senelerce ezilmisler. onlari terorist yapan yine turk devletleridir.
atalarımızla yıllarca kardeşçe yaşamış ve bazıları şu an kışkırtılmakta olan millet.
200 yıl öncesine kadar tarihi belgelerde dahi geçmeyen;fakat son yıllarda türkiye nin içişlerine karışa karışa bir hal olan bazı ülkelerin tarihini yazdığı topluluk.selaheddin eyyübi bile eskiden türkken ardından arap;daha sonra da kürt bir sülaleden geliyor yapıldı.tarihi değiştirdiler denebilir bu bakımdan.
--spoiler--
hiçbir zaman millet olamamış bir ırk..
--spoiler--
şeklinde entrylere sebep olan millet. zaten millet ve ırk aynı şeylerdir. aynı apple ile elma gibi. yalnız burada şöyle denebilir "hiçbir zaman devlet kuramamış bir millet." ben bir kurt değilim ama empati yapınca ne gibi sıkıntılar çektiklerini anlayabiliyorum. buradan pkk yı savunduğum anlaşılmasın ama yuzyıllardır amerikada zencilere yapılanlar burada kurtlere yapıldı(28 subat surecinde orgeneral cevik birin amaçları). ikinci sınıf insan muamelesi gorduler. devlet oraya okul yapacağına karakol yaptı. 28 şubat sürecine ve kesin olarak akp hukumetinin "kurt sorunu"nu belirlemesiyle bir nebze olsun kurtlerin kendilerini ulkede konumlandırması değişti. turkiyede yaşayan bir suru ermeni, yahudi, sabetayiste verilen ve tanınan ayrıcalık kurtlere tanınmadı. tabi bu arada asi kürt vatandaşlar da sabredemeyerek pkk belasını turkiyenin başına sardi(evet pkkyı kuran öcalanve arkadaşları tc kimliği taşıyordu). tc kurulduktan sonra biz osmanlının devamı değiliz diyen zihniyet osmanlıya ait herşeyi bir kenara atmıştır (başkenti de istanbuldan ankaraya sırf bu yuzden taşımıştır, guvenlik falan hikaye)ve osmanlının politikalarını uygulamak yerine humanist-sadece elit insanlara karşı- ama insana merhametsiz avrupanın anayasalarını kopyala yapıştır yaparak ulkeye en buyuk ihaneti etmiştir. ve tum sorunlarda bu temelde yatmaktadir.
atilla orta avrupaya kadar batılıların ensesinde at koştururken en büyük yardımcısı kürtlerdi. alpaslan kürtlerin yardımları sayesinde anadoluyu bizanslılardan aldı, fatih sultan mehmed in annesi kürttü, atatürk kürtlerden kurulu ordusuyla anadoluyu yunandan temizledi, hatta atanın dedeside kürttü * aslında ergenekon destanınıda kürtlerle türkler birlikte yazmıştır.. esasen türklerde kürttür..

(bkz: yersen)
(bkz: tarihi olmayan bir topluluga tarih bicmek)
1. dünya savaşı sırasında türkiye'yi bölmek isteyen diğer azınlıklar** gibi kendi *devletleri kürdistan ı kurma hayalleri peşinde koşan insanlar.
ortak bir megolo idea'ları olan birkaç azınlıktan biri.
buraya saldırgan entry ler girenlerin de genlerinde büyük bir ihtimalle az da olsa özelliklerini taşıdığı kardeş millet. onların ayrı bir millet olup olmadıklarını tartışmak anlamsızdır. nasıl ki türk olmanın koşulu türk'üm demekse (bkz: atatürk) insanların kürt'üm demelerine de saygı göstermek gerekir. ha milli çıkarlarımız var nah bağımsızlıklarını kazanırlar, o ayrı.
Yüz yılarca Türklerle beraber savaşmış islam bayraktarlığınıda yapmış bir ortadoğu halkı...
Büyük çoğunluğu mezepotamya denilen...iki nehir (fırat-dicle) arasında yaşayan halk...
Yüz yıllarca kendi feodal bölgelerinde kıçlarının üstüne oturmuş topluluktur, osmanlı zamanında hiçbir savaşta önemli sayılabilecek bir rol alma ihtimalleri bile yoktur, kurtuluş savaşı döneminde de sonraki cumhuriyet döneminde de türkiyeye sürekli sorun çıkarmış * * * topluluktur. ZAten türkiye içinde nüfusları 1920 lerde toplam 500 000-1 000 000 arası olduğu bilinen bir topluluk ne kadar etkili olabilir? Günümüzde *15 milyon, -yani %25- olmalarının sebebi minimum 9 çocuk sahibi olmalarıdır, oh ne güzel, berlindeki türkler de 38 er tane çocuk yapıp almanya topraklarında hak iddia etsin o zaman.

Aynı zamanda ülke içinde en fakir bölgelerden birinde yaşayıp da ülkenin zengin kısmından ayrılmak isteyecek kadar strateji özürlü olmaları işin ayrı bir boyutudur.

Hala islamın bayraktarlığından söz ediliyor. O bayraktarlığı yapmakla övündüğünüz adamlar kadar sizi satan insan olmuş mu cahil halkım? Ümmetinizi savundunuz da elinize ne geçti? osmanlı cihat yaptı, müslüman kardeşleriniz bizi sırtımızdan vurmadı mı? allah akıl fikir versin
Türkiye de Devlet politikası haline getirilmiş doğum kontrol politikasına uymadıkları için sürekli çoğalan ve bu gidişle birgün çoğunluğu ele geçirecek olan IRK.
bugün taksim'de formula 1 tanıtım gösterisindeki turist kızları sırayla taciz eden insanlar.
"devlet olmadan millet olmaya çalışan insan ırkı"
ülkemizde yaşayan alt kimliklerden birisine mensup insanlar.
Kürde fırsat verme ya Rab!
Dehre sultan olmasın.
Ayağını çarık sıksın,
Asla iflah olmasın.

Vur sopayı, al ekmeği elinden,
Karnı bile doymasın.
Oğul bu çeşmeden gavur içsin, rum içsin
Kürde nasip olmasın.

Yavuz Sultan Selim... * *

edit: beni bilenler biliyor derken boş konuşmadım.
1- kanımca yavuz sultan selim bunu yazarken osmanlıya ihanet edenleri kastederek yazmıştır.
2- yine kanımca şu an pkk türkiye ye ihanet etmektedir.
3- ben de bu dizeler buraya taşırken ihanet edenleri kastettim.
4- bunları yazarken sadece ve sadece turk silahli kuvvetleri ndeki vatan haini er ve şehit cenazesindeki annelern feryatlarını içimde hissederek yazdım.
5- bu yazdıklarım olumlu olumsuz tepkilere cevap değil bir açıklamadır.
6- umarım ne demek istedigimi anlayabilirsiniz.
anadolu'da en az türkler kadar uzun süreden bu yana ikamet etmiş olan millettir. bununla birlikte kurtuluş savaşı sırasında işgalci emperyal güçler karşısında yine türkler ile birlikte omuz omuza savaşarak özgür bir türkiye'nin kuruluşunda kanlarını, terlerini akıtmış olan bir millettir. ahmed arif'in dediği gibi tavuklarımız birbirine karışmıştır.
faşist zihinlerin önyargıyla yaklaştığı anadolu halklarından biri.
(bkz: yukarıdaki entrynin ırkçılık kokması)
öncelikle:(#609904)
--------------------
Kürde fırsat verme ya Rab!
Dehre sultan olmasın.
Ayağını çarık sıksın,
Asla iflah olmasın.

Vur sopayı, al ekmeği elinden,
Karnı bile doymasın.
Oğul bu çeşmeden gavur içsin, rum içsin
Kürde nasip olmasın.

Yavuz Sultan Selim
--------------------
muhtemelen kürt faşistlerin uydurduğu ya da şakacı bir arkadaşın dizeleri;tarihi hiçbir kanıtı olmayan olması da mümkün olmayan uyaklı tümceler yumağıyla kürtlerin türklere daha da düşman olmasına sebep olma eğilimi.vardır böyle kürtler ne yazık ki,bugün bir türk ün bile ağzından çıkması durumunda aşırı tepki alacağı kesin olan şu sözler de çok değerli diyarbakır bld.bşk. osman baydemir in ağzından çıkmıştır;*türklerle kürtler bir arada yaşayamaz.
ne yazık ki böyle insanların da bulunduğu grup.

not:Ayağını çarık sıksın,
Asla iflah olmasın. dizeleri ilk duyduğumda beni benden almış yarmıştır.o ne lan koca padişah mahalle karıları gibi beddua ediyor.ama daha derinden düşününce de kahrettim kendime.ne tarihimizi anlaya bilmişiz ne değerlerimizi.hem türkler hem de kürtler.
bazı gerizekalı insanlar yüzünden, ve sırf o insanlar gerizekalı diye durduk yere hor görülen köken. benim anlamadığım kürt bir insan bir şerefsizlik yapmışsa ki yapabilir, her insan iyi ya da kötü olabilir, bu tüm kürtlere mal ediliyor. Ama bir türk bir kötülük yaptığında bu hiç de tüm türklere mal edilmiyor ki doğru olanı da bu zaten. ilk ayrım buradan başlıyor. Terör doğuda diye tüm doğuya terörist göziyle bakan, ne olduğundan habersiz binlerce angut insan var bu ülkede.
Sokakta bira içtikleri için dayak yiyen, küpe taktıkları için dayak yiyen, topsakal bıraktıkları iiçin dayak yiyen, en kötüsü doğduğu yer yüzünden dayak yiyen bir insan bu yaşadığı durumu nasıl tüm Türkiye'ye mal etmiyorsa, milliyetçilerinde bu ayrımı bırakması lazım. Herkes bu memleketi seviyor. illa ki sevmeyeni de vardır, tıpkı Türk olup da sevemeyen olabileceği gibi.
hepsi de en az batıdaki insanlar kadar yurttaşım,arkadaşım,gardaşım olan bir Türkiye halkına verilen isimdir. Onlar değil onları katletmeye uğraşan zihniyetler utansındır.
bire on verip çogunlugu ele gecirecek olan irktir, hoslanmıyorum o kadar kisi beraber yasarken bunların sorun cıkarmasından ve bu sorunları gormezden gelip karsidakine hemen faşist damgasi vuranlardan.
birilerin her daim turkiye'de bir sorun olarak gorulmesini istedigi bir irktir.

ben kendi adima, hice sayilmalarina tepki olarak ve care diye teroru secmis olan birkac ezik kürt'ün yaptiginin koca bir irka mal edilmesinin, onlari hice saymanin, ben kürt'üm dedikleri icin onlara iskence yapmanin, onlari idam etmenin, hapse atmanin *; ve ayni toprak parcasi uzerinde yasadigimiz halde yillardir türk - kürt ayriminin yapilmasinin yanlis oldugunu savunuyorum. zira ulkenin bu halde olmasi, pkk'nin dogmasi ve binlerce sehit vermemizin baslica nedeni bu ayrimdir.

haklarinda hicbir sey bilmedigimiz halde, kimse sevmiyor diye sevmeyecegimiz, itip kakacagimiz yere kurtleri saglam kaynaklardan arastirip, okuyup haklarinda bir seyler ögrensek ne güzel olurdu diyorum; cünkü bilgi sahibi olmadan, ön yargilarimizla, kürt denilince "böeh", "iyh" dedigimiz icin hala türk-kürt ayrimi var ve maalesef ki bu at gözlüklü insanlarla olmaya da devam edecek.
ortadoğu halklarından birisi ; belki bir avrupalıya göre türklereden fazlaca farklı görülmemesine karşın kültürel olarak dağlar taşlar kadar fark olan bi topluluk (hatta tip olarak bile) , bu topluluğun türk , pers , arap gibi büyük milletlerin arasında karışmadan kalması birazda tesadüf ve şans eseridir. Bazı kürtçülerin söylediği " biz türkler gelmeden önceleride burdaydık , türkler moğalistana dönsün!!!" gibi sloganların aksine alparslan anadolunun kapılarını açana kadar şuanki türkiye coğrafyası içerisinde neredeyse yoktu bu topluluk, çoğunlukla iran ve ırakın dağlık bölgelerinde küçük topluluklar teşkil ediyorlardı , türklerin anadoluya girmeleriyle kürtlerde anadoluda yayılma olanaığı bulmuşlar bölgedeki siyasi çekişmelerde alevi türkmenlerin devlet baskısı ile irana göçü ile palazlanmış , ermenilerinde çıkartılması ile bölgeyi iyiden iyiye elegeçirmiş ve birazda ermeni servetine konmuşlar . Aşağılanma ve hor görülmeleri konusuna gelirsek , bunun nedeni bence eğitimden uzak , kapalı ve coğrafyanın da etkisiyle kaba bir toplum olmaları bunun temelindede aşiret ve feodal yapıda yaşamaları gelmektedir. kanımca bu bölgelerde kürtlerin yerinde aşiret halinde yaşayan arap , afganistanlı gibi herhangi bir topluluk olsa gene aynı şekilde horgörüleceklerdi. Bu feodal yapının bozulmama nedeni ise osmanlının bölgeyi kendi haline bırakması , şeyhlere emanet etmesidir.
bi abimizin tabiriyle " pipilerinin yardımıyla ülkeleri elegeçirirler"
*

çok kitap okuduğunu sanan sözde entel insanlarımız tarafından neredeyse dünyanın en iyi insanları yapılacak, kurtuluş savaşı sırasında sadece kendi emelleri için *, yunanlılar tarafından ege bölgesine sahte atatürk resimleri dağıtılması, saçmasapan hikayeler uydurulması gibi seviyesiz tezgahların mimarı olan ingilizlerin, yine kendi emelleri için kışkırttıkları topluluk. bu işlem öyle bir noktaya gelmiştir ki, bulundukları bölgeleri savundukları halde atatürk'ün kendilerine toprak vereceği yalanıyla kandırılmıştır bu insanlar. isyan bile çıkartmışlardır, yine başkalarının emelleri için.

bu insanlar *, oturdukları zengin, nezih, ırmak kenarı bölgelerden bir kere bile çıkmamış, kimin ne olduğunu görmemiştir. okudukları kitaplar arasında yavuz sultan selim e eşcinsel yakıştırması yapan eserler bulunmakta, mantığıyla değil duygularıyla konuşan bu insanlar da hala bu gerçekdışı kitapları okumaya, yazılanlara inanmaya devam etmektedirler.

ilginçtir, bu insanlar türk lere yapılan zulümleri, haksızlıkları, ihanetleri okumaz, araştırmaz, kabul etmezler / üstünde durmazlar. hak da vermek lazım aslında. niye mi? çünkü hoşgörülü türk insanı kendisine yapılan şerefsizlikten bağıra çağıra söz etmez. yapılan ihanetlere, gösterebileceği tüm anlayışı gösterir. ve bunları, sırf üste çıkabilmek için malzeme olarak kullanmaz. meydan da böyle kalitesiz insanlara kalır haliyle.

erzurum'a 4 yaşında gitmiştim. ilkokula başladığımda bile şehir yeni yeni yapılanıyordu. şehir merkezi dışında doğru düzgün yol, okul, bina yoktu. bu bölgelere asker bakardı. biz de bu bölgelerden birinde yaşıyorduk. çevremizdeki insanlar tamamiyle kürttü. tek tük vardı türk insanı. onlar da ya bizim gibi tayinleri çıkıp da gelenlerdi, ya da asker. her neyse, büyümeye, dışarı çıkmaya, çevremi genişletmeye başladım. bununla beraber birsürü şeyi öğrenmeye de. canını, malını, namusunu koruyan insanlara sebepsiz yere küfür eden, taş atan insanlar gördüm. pazardan aldığı şeyleri taşıyamayan yaşlı kadına yardım öneren gence verilen kırıcı cevapları duydum. misafirliğe gidildiğinde, misafir bayanlara ne gözle bakıldığına şahit oldum. arkasından çantasına vurulan kızkardeşini yanına almak isteyen ağabeye arkadan en az on kişinin saldırdıklarına ve çocuğu vızır vızır arabaların geçtiği bir yola attıklarına tanıklık ettim. arkadaşlarına " bizim evimiz de burası, bir gün beklerim " cümlesini söyleyen çocuğun, aynı gece evinin kapısının zorlandığını, kapı önündeki ayakkabıların çalındığını, ikinci kişi ağzıyla anlattığım / anlatmadığım bir sürü olay gibi bizzat yaşadım.

ve şunu öğrendim. bir insan başkaları tarafından dışlanmaz, soyutlanmaz. bir insan, kesinlikle ve kesinlikle kendi kendini dışlar, soyutlar. kimisi, bi şekilde bu bilince erişir ve dahil olduğu birliği bozmamak için elinden geleni yapar. kimisi de uydurma hikayelerle, seviyesiz propagandalarla, yapmacık bir tarihle bu birliği bozabilmek için elinden geleni yapar.

bugün kimse safkan türk olduğunu iddia etmiyor, kimse yüzde yüz türk milliyeti aramıyor. milliyetçi topluluklar bile bunun ne kadar yanlış bir davranış olduğunu görmeye başlıyorlar.

dedeleri türkiye'ye geldiğinde eğitimsiz, fakir olan, ama kendi çabalarıyla gelişen, büyüyen bir bulgaristan göçmeni aile mensubu olarak, dahil olduğum birliği bozmamak için elimden geleni yapıyorum. eğitim, gelir seviyesi, tarihi saçmalıklar gibi bahaneleri öne sürerek bu birliği bozmaya çalışanlara, hatta bu birlikte olup da bu yalanlara kananlara da götümle gülüyorum.