bugün

sozlük tipi formata sahip sitelerdeki yazıları okuyan kürt kimliğine sahip kişilerin buradaki yazıları görünce bu yazıları yazanlara karşı pekte iyi düşünmediğini düşündüğüm halkın genel adı. ha acaba türkler hakkında bu tarz şeyler yazılsaydı nasıl karşılanırdı bunu da merak ederim doğrusu?. ama bir gerçek var ki içerisinde çok mert insanı da barındırır!.
kürt kelimesinin bugünkü şekliyle kullanıldığı ilk tarihi belge yenisey'deki 'elegeş anıttaşı'dır. bu mezar taşında özgün bir türk yazısı ve türkçe olarak "men(ben) kürt el-kan(han) alp-urungu altunluğ keşiğim, bantım belde, elim tokuz kırk yaşım" denilmektedir. bu yazıt kürtlükle ilgili en önemli ve en eski tarihi belgedir.

ayrıca yenisey anıtları, orhun kitabelerinden daha eskidir. yani 732 yılı öncesine aittirler. * * *

yıllar sonra gelen bir düzeltme: bu anıtlardaki kürt el-kan olarak okunan bölümün aslında körtül olarak okunması gerektiği anlaşılmıştır. yani anıtlarda kürt kelimesi geçmemekte ve dolayısıyla bu tez çürümüş durumda. peki körtül ne derseniz:
körtül, hem kadın hem erkek için kullanılan "güzel" anlamına gelen bir kelimedir. ama sıradan bir güzellik için değil, yüceltme için, tanrısal bir güzellik anlamında kullanılır.
yahudi olanlardan sonrasini yani ikinciligi alan asil insanlar grubu, bu bir ayrim ya da fasistlik degil bilakis gercegin ta kendisidir. *
"faşist turnusolu" olarak ortaya çıkan başlık. ha peki çok mu kürt dostuyum, onları korumakla görevliyim? hayır, fakat "kürtlerin taa anası... " diyen bir zihniyetle işim olmaz. o nedenle s.kmişim ırkları, yaşasın anadolu insanları" demek boynumun borcudur.
3-5 kişinin bokunu tümünün götüne yapıştıran faşistler tarafından hazmedilemeyen millettir.

edit: evet anlaşılması zor bir cümle lakin her olaya bireysel yaklaşan küçük zihniyetli insanların anlamaması için yerinde bir cümledir. anlamasınlar ki, sen bölücüsün diye laf atmasınlar. zira olayları ve durumları hep tüme varım yaparak milletleri tanımaya çalışanlar sözlüklerde ve forumlarda bok atmaya devam ederler. * *
az önceki cümleyi de anlayamayacakların -anlamak istemeyenlerin- sevmediği topluluğun bireyleridir.

edit 2: hiç oylanmış entryim yokken hakkında bişeyler yazdığım anda kötü entry olarak oylanmama sebep olan esmerlerdir.
bazılarının ellerinden ve dillerinden düşürmediği insanlar. ellerine ve dillerine ne vermişse artık.
safkan türk ırkının, "ne yapsak da sövsek" diye pusuda beklediği ırk. öyle ki; söylenmemiş, medyanın k.çından uydurduğu bir "kardeslerimize terorist diyemeyiz" sözüyle bile küfürler, hakaretler yağdı.
ne olduklarını sözlükten öğrendiğim insanlar, iyi de oldu bak,

söyleyeyim evdekilere de babam kalp krizi geçirdiğinde evde yalnız olduğundan onu hastaneye kaldırarak hayatını kurtaran van' lı karşı komşularımızla gidiş gelişi keselim, hatta dur,

2 yaşında torunları geliyor bize, seviyorduk keratayı bilmeden, bu sefer geldiğinde etlerini bir iyi sıkayım da görsün bölücülük yapmayı,

iftara davet etmiştik hatta bu gün için, şöyle 10 gram arsenik nerden bulabilirim acaba?
çingelerden sonra ülkesi olmayan ikinci büyük topluluk.
yaşadığım sürece, asla kendi ülkelerini kuramayacak ırkımsı.

baktık kuruyolar, çok çoğu gerilla olur ölürüz, napalım.
türkiye'de yaşayanlarının yığınlar halinde islamı terketmeye başladığı ulus...
..kürt.. eski türkçede dağ zirvesindeki kar anlamına gelen kelime. birçok türk şivesinin hepsinde karla ilgili farklı anlamara karşılık gelen kelime.. yenisey yazıtlarında "ben kürt ilinin hakanıyım" sözü dahi bulunmaktadır.
sayelerinde an itibayirle, sözlükteki güruhun üniversite görmüş bir güruh olup kendilerini geliştiren, düşünen ve eleştiren bir topluluk olmaktan ziyade kahvede çay sigara at yarışı üçlemesiyle hayatlarını idame ettiren kesimden pek bir farkının olmadığını bizim anlamamıza yardımcı olan türkiye, suriye ırak ve iran ülkelerine yayılmış olup türkiyede yaklaşık 20 milyon mevcudu olan ırktır.

edit : burda bahsi geçen kesim aşağılanmamıştır, bu şekilde anlayanlara özellikle belirtmek isterim ki aşağılanan onlar değil sizlersinizdir. en azından onlar öyle gördükleri ve ellerinden birşey geleceğini düşünmedikleri için kendilerini kahvelere kapatmışlardır. konuyu hemen başka yere çekmeyin.
her gün binlerce gerizekalı tarafından terörist olmakla itham edilen ırk.

düşünün, günde 40 kere, size terörist diyorlar, küfür ediyorlar, saldırıyorlar.

büyük hoşgörü gösterdikleri, başka bir ırk olsa isyan eder, iç isyan çıkarırdı.

edit: ben kürt ırkına mensup değilim. bak, gitti güzelim safsata.
cahil kesminin ermeniler tarafından kandırıldıgı, kendini kültürlü sanan kesminin de sözlükte boy gösterdigi millet.
1- yüzyıllarca bizimle aynı bayrak altında falan savaşmadılar. ben hiçbir kitapta rumeli seferlerinde kürt ismini duymadım, okumadım ve görmedim. alparslan'a malazgirt savaşında o bölgede yaşayan daha doğrusu yaşamak isteyen * ermeniler ve kürtler yardımda bulunmuştur. şimdi ermenilerde bizim kardeşimiz diyemeyiz. ayrıca kurtuluş savaşında ordumuz kürtlerden kurulu falanda değildi.

2- abd'deki zencilerle hiçbir şekilde aynı muameleyi görmüyorlar. şöyle ki;
-abd'de bir zenci beyaz bir insanla aynı yerde oturamaz, yemek yiyemez veya konusamazdı.
-biz kürtleri kölemiz yapmadık ama abd'de zenciler köle olarak çaşıltırıldı ve satıldı.

3- bağımsızlık, özgürlük veya hürriyet yıllarca başka bir devletin olan topraklarda kazanılmaz. dağa çıkarak pusu kurarak veya vurkaç yaparakda kazanılmaz. politika ile siyaset ile kazanılır. biz kurtuluş savaşında sadece savaşmadık hakkımızı hukuki olarakda aradık ve kazandık.

şimdi, ben faşist falan değilim ancak modaya uyarak kendimi ve milletimi haksız gösteremem. kürtlerin daha doğrusu kürt özgürlüğünü savunan sözde pkk'nın yaptıkları tamamen yanlış ve hukuk dışıdır.

ayrıca bilip bilmeden uydurma bilgilerle tarih yapılmaz.
sanıyorum ki dünyanın en güzel türkülerine sahip halk.

edit: türkü türkçe olur diye uyarıldım, doğrudur, ama gönül şarkı demeye elvermiyor.
dokunulmaz bir irktir. bu ulkede turk'e ve turkluge her turlu hakaret serbesttir, fakat is kurtler'e geldimi orada bi durulur. kurtler hakkinda olumsuz tek kelime edemezsiniz. ederseniz aninda irkciliginiz, fasistliginiz yuzunuze vurulur, insanlik dusmani yaftasini yapistiriverirler. bunun bir anda 50 tane ornegini sayabilirim. fakat lafi uzatarak okuyucuyu sikmak istemem. oyleyse fazla uzaga gitmeyelim. simdi gidin turkluk ile ilgili basliklarin altina girilen entryleri bi okuyun. turkler'in eglenmek icin adam dovduklerin girilmis, turist kizlara 20 kisi toplanip tecavuz ettiklerinden cikilmistir. sanki bu boklari yiyenlerin turk olduguna dair noter senedi ve yahut anayasa mahkemesi karari varmis gibi. neyse gecelim. simdi gidin bir de kurtler eglenmek icin adam doverler, 20 kisi toplanip turist kizlarina tecavuz ederler diye yazin bakalim nolacak.. aninda silinirsiniz, silinmekle kalmaz fasist, irkci, insanlik dusmani oluverirsiniz. tabi bu soylediklerim sadece uludagsozluk ile ilintili degil. sanal alemin her bir kosesinde ve sosyal hayatta da bu boyledir. bu ulkeyi turk soyundan gelen kimseler yonetmedigi surece de bu boyle devam edip gidecektir. turk ve turkluk asagilanacak, diger her turlu irk ve akkaliyet el uzerinde tutulacaktir.
öncelikle yapılan bir hata var;kürtler veya başka bir millet ırk değildir.yeryüzünde dört ırk vardır.kürt kelimesi dağlı anlamına gelir.15. yy.da ortaya çıkmış bir topluluktur.o zamanki iran şahlarından biri(kim olduğu şu an aklıma gelmiyor,ismail diyesim var)zindeliğini genç insan kanı ile sürekli tutabileceğini düşünüyordu.yani tipik bir drakula örneği.bu sebeple her gün biri erkek ,diğeri kadın 2 genci aşçısına pişirtiyordu.tabi kanlarını da boşalttırıyordu.bir gün aşçıya iki genç getirdiler.aşçı gençlerin gözlerindeki yaşam pırıltısını görünce dayanamadı ve onları kaçırmaya kara verdi.iki koyun yüzdürdü ve koyunların postlarını gençlere giydirdi.şah yemekten sonra uyudu, bu fırsatı değerlendiren aşçı da gençleri dağlara kaçırdı.bu kaçırma olayı tam 100 gün sürdü.sayıları 200e varan gençler acemistandan daha güvenli olan osmanlı topraklarına kaçtı.masal gibi anlattım ama gerçek böyle,ben demiyorum ingiliz kütüphaneleri söylüyor bunu.
yüz yıldan uzun bir süredir,konuşma arasında "ingilizler" olarak bahsedilirler...
Anadoluda Kürt oranları:
1923 te %10 (bkz: atatürk milliyetçiliği)
1965 te %6 (bkz: adnan menderes) (bkz: said-i nursi) (bkz: kurt teali cemiyeti) (bkz: wilson ilkeleri) (bkz: neocon) (bkz: evangelizm) (bkz: sevr antlaşması)
2007 de %20-25 lerden söz edilmektedir.

yorum sizin
anadoluyu istila eden,çok yakın akrabaları olmalarıına rağmen(türklerle azeriler gibi) iran lıların dahi hazzetmediği arap iran türk bozması çoğunun beyni tarihi saptırmalarla doldurulmuş topluluk.
dünyanın en verimli topraklarında yaşarlar çorak derler,çalışırsın didinirsin yetimin hakkıyla gap yaparsın iklimini değiştirirsin fıratın diclenin suyunu ayaklarına getirirsin dağa çıkarlar,öğretmen gönderirsin öldürür geri gönderirler,af çıkartırsın şehirlere bomba koyarlar,kürtlere genelleme yapılmasın onlarda kardeşimiz deriz türküm doğruyum derken gevelemeyen kürt bulmak neredeyse mümkün değildir,komünistiz proleteriz bilmemneciyiz derler amerikaya kul köle olurlar peşmerge olurlar,saddamın zulmünden kaçıp yüzbinlere kucak açarız ölümden kurtarırız 3-5 sene sonra bunu unuturlar aynı kurtarılan kişiler dağa çıkar inip bebek öldürürler...
sorarım sorun ıraktamıdır,irandamıdır,türkiyedemidir kimdedir?

eşitlik eşit olmak her insanın hakkıdır derler btüm insanlık gibi türk toplumuda bu düşüncededir ama bilinçli bir üreme politikasıyla devletleri ele geçirmeye çalışmak haksızlık hatta gerçek faşistliktir.
tükiyenin 1990 dan itibaren 15 yıllık nüfus artış oranı %24 tür bu rakam güneydoğuda kürtlerin ezici çoğunlukta olduğu iddia edilen bölgelerde %40 tır
kurtuluş savaşında yanımızda savaştıkları tezini savunurlar.ama bilinmelidirki kürt isyanlarında ölen kürtlerin sayısı türklerin verdiği kurtuluş savaşında ölen kürtlerin sayısının on mislidir.

üstelik güneydoğu anadolu ezelden türk yurdudur türklerin anadoluya giriş kapısı güney doğu anadoludur sümerlilerden günümüze türk izleri oralardadir.. kaldı ki türklük kültürel bir olgudur bu da demektirki o bölgede en az kürt varlığı kadar eski ve çok çok daha etkin bir türk varlığı vardır ama bazıları anlamak istemezler her nasılsa kürtlerin kürtüz demeye başlamaları sevr anlaşmalarına denk gelir..

türk kürt uyanalım bu işlere 3 5 litre benzin uğruna maşa olmayalım.
her ulus, zaman içinde diğer uluslarla genlerini çaprazlaştırmışken, kürtler steril kalmışlardır... asla başka uluslara kız vermez ve almazlar... -demirci- edebiyatı dünyanın gelmiş geçmiş en eski ve en değerli edebiyatıdır... amortisör kontrolü halk oyunları kesintisiz her yıl dünyada birinci seçilir... kesinlikle içlerinde kötü insan bulunmaz... hepsi dinine bağlıdır ve marxist-leninist ideolojilere aldanmaz... vs vs vs...
yersen...
kültürlerinin temel öğeleri oto-dejenerasyon ile yıkıma uğramış halk...
kendi isteği yada aile/çevre baskısı ile dağa giden kızlarının kullanılmasına ses etmemeleri ve delikanlı evlatlarının bomba yerleştirirken/gerillacılık oynarken ölmeleri halinde bu çocukları anlamsız bir hayalin şehidi saymaları, insanı dehşete düşürür...
aklıselim yaşlıların yardımlarını bekleriz...
kötü bir türk taklidi. örnk: adidas marka ayakkabının hiç bi zaman orjinalinin yerini tutmayan kalitesiz abibaz marka taklidinin olması gibi.