bugün

kousozluk, sozlukbeya, netsozluk yazarlığından sonra uludagsozluk yazarı olarak göreve başlamıştır.
bir siteye üye olmaya çalışırken johnny depp'in tüm türevlerini deneyip olumlu sonuç alamamam sonucu sinirle yazdığım ve kabul edilince de değiştirmediğim, zamanla benimsediğim kullanıcı adı.
daha önce yazarı olduğu sozluklerdeki enrtylerini aynen kopyalayıp yapıştırmaktadır ve bunda bir yanlışlık görmemektedir zira fikir, bilgi ve görüşlerinde değişiklik olmamıştır.
hoş gelmiş, 5.nesil yazar. girdiği 23 entryden anlıyoruz ki rock müziği seven ve müzikte kaliteye önem veren bir kişi. müzik gruplarına genel olarak eleştirel bakıyor ve kendi tercihleri doğrultusunda bu işi en iyi yapanı dinliyor izlenimi yarattı bende. entrylerini dikkatle takip ediyoruz. özellikle soad hakkındaki görüşleri ile takdirimi kazanmıştır.

tekrardan hoş gelmiş...
gitar olayını biliyor, kutlarım. comfortably numb'daki gilmour solosuna yorum beklerim.

"takip" hafızama alındı. meraba.
yazılanlar konusunda çok mutlu olmuş olan bir yazardır. öyle müzik konusunda çok fazla şey bilmemektedir zira dinlerken çok seçici davranıp okuyup araştırıp kendince en iyi olanı bulup dinlemektedir. bu yüzden çok az grup ve müzisyn hakkında fikir sahibidir. ancak bu müzisyenler çok üst düzey insanlar oldukları için kıyas yöntemiyle günümüzde tapılan birçok grubun aslında bir halt olmadığını rahatlıkla söyleyebilmektedir.
kendisini gitaristler konusunda insafa davet ettiğim, bilgilerinden faydalanılması gereken nadide yazarlarımızdandır.
okulunun uzaması 1 dakika önce kesinlik kazanmış yazardır.
johnny depp' i özümsemiş, fikirlerini sevdiğim nesildaşım.
kendini sinema entrylerine vurarak, gayet yararlı bir iş yapan sözlük yazarı. tebrikler kardeşim, böyle devam et. okuyoruz, oyluyoruz...
kocaeli üniversitesi hukuk fakültesinde bir üst devrem olduğu kesin gibi duran yazardır. ama kim olduğunu bilmiyorum. kuvvetle muhtemel o da benim kim olduğumu bilmiyordur.
aynı sınıftanmışız. tanırım iyi çocuktur.
*
bu enrty ile bininci enrtysini yazmış yazardır. heyecanlı ve gururluyum.*
(#4209786) işbu girdisi ile nacizane takdirlerimi kazanmış yazardır. bir galatasaray lıya yakışan sözler söylemiştir. kendisine siz sevgili yazarlar önünde bir kez daha teşekkür ediyorum.
sözlükte yazar olan daniel tozser'e benzettiğim yazar. futbol konusunda bilgi veriyor. ayrıca galatasaraylı. daha ne olsun...
en son bursa zirvesinde tanıştığım bol bol sohbet ettiğim yazardır. müzik konusunda engin bilgilere sahiptir ve bir o kadar da mütevazidir, johnny depp hayranıdır...
şu sözlükteki en sevdiğim bir kaç yazardan biridir. entry'lerinin takipçisiyim. aynı "öteki" sözlükte olduğu gibi. * *
kökeni bir taftan karayiplere, diğer taraftan çikolata fabrikasına, çok eskilerden de meksika'ya dayanır.
aynı evde yaşamışlığımız da vardır. *
neyse...

size saatlerce soru sorabilir, saatlerce sizinle tartışabilir *, sabahın 6 sında "kahve ister misin" diye sorup, kahveyi hazırlayıp içtikten sonra 6.30 da yatabilir, age of empires oynayabilir, 5 film birden izleyebilir, üstüne her biri için sağlam eleştiri yapabilir, ahmet çakar'a tahammül edebilir *, 20 gün boyunca sabah 4.30da yaptığım yumurtalı ekmekleri yiyebilir, kısacası hayatınıza çok büyük tat katabilir.

açık ve kişisel konuşmak gerekirse, onu tanıdıktan sonra eksiklerimi gördüm. olmam ve olmamam gereken şeyleri daha iyi anladım. sanırım bu ne kadar benziyorsak bir o kadar da farklı olmamızdan kaynaklanıyor. neredeyse her şeye aynı karamsarlıkla ve aynı umutla bakıyoruz.

nedense toparlayıp yazamıyorum aklımdan geçenleri, kendimden bir parçayı tarif etmek zor geliyor sanırım.
benim hayat puzzle ımda en büyük parçalardan biri.

ona Allah'tan, iyilik ve güzelliklerle dolu dünya ve ahiret hayatı diliyorum.

hoşbulduk kardeşim.
kendisiyle sıkı bir eurovision muhabbetine girdiğimiz, hadise adlı taş kardeşimizin malum parçası* hakkında hemfikir olduğumuz, inşaallah, 'yakın zamanda avukat olarak görürüz' dediğim yazar kardeşimiz.
kendisiyle zirvede az muhabbetim oldu. fakat bir daha ki zirvede çok sohbet etmek istediğim süper birisi. avukatlık yolunda emin adımlarla ilerliyor. yok o değil ilerde davamız düşerse belki bizim dosyamızada bakar. ayrıca beni benzettiği kişiler içinde teşekkür ederim.
ileride örnek bir hukukçu olacağını düşündüğüm, daha ses tonuyla içindeki iyiliği gözler önüne seren güzel insan.
(bkz: #4534693) entarisi ile yarmış yazardır, haklıdır kardeşim tabi "daha var mı bundan", var mı var mı? var mı? *. *
lise mezuniyetinden sonra bir süre karşılaşılmamış, karşılaşıldığında çok şaşırılmış dost yazar. oturup biraz eski günler yad edildikten sonra anlamıştım ki kendisiyle olan dostluğum ilerleyecektir. meğer ne çok ortak nokta varmış ! lisede sadece gülünen şakalarımız ortaktı oysa ki.*
müzik,film,basketbol ya da futbol* hakkında oturup saatlerce konuşulası insan. hakkında fazla bilgiye sahip olmadığı alanlarda ise mantık çerçevesinde farklı ve de eğlenceli fikirlere sahiptir. her sohbet ortamına bir numunesi şarttır. güzel dost, daha sık görüşmek üzere. *

edit: seni sözlükte " johnnyturan, johnny_turan, conituran* gibi farklı nicklerle aradığımı hatırladım. turan değil turhan olcakmış. unutmuşum.
kendisinin zirvelerdeki fiks demeçleri şunlardır efenim:
- jimmy hendrix dünyanın en iyi gitaristi değil. git sor birine, adamın bi şarkısını bilmez. ama desen niye dünyanın en iyi gitaristi, "dişiyle solo atıyor abi" der. adamın yeteneği dişiyle solo atmasına mı kaldı?!
- ünlüler hayranlarının duymak istediklerini derler. bak mesela johnny depp bir röportajında neden fransa'ya taşındığına ilişkin, "sigara yasağından dolayı taşındığımı yazdılar. aslında yok böyle bir şey. ama öyle inanmak istiyorlar" demiş.
- müzik dediğin 80'lerden sonra bitmiştir. adamlar yeni bir şey üretmiyor. metalcore'a felan inanmıyorum ben.
- steve vai bence en iyi gitaristtir. adam zamanında işi bitirmiş. ama şimdi sorsan satriani'ye, van halen'a, malmsteen'e, hepsi en iyisi diye birbirlerinin adını verir.
- geçen gün sözlükte biri x başlığına y yazmış. hemen mesaj atıp tebrik ettim / hemen mesaj atıp ne kadar saçma bir şey yazdığını söyledim.

la derste hocalarımı bu kadar pür dikkat dinleseymişim; şu anda bu satırları, beyin göçü olarak gittiğim ülkeden yazıyor olurmuşum. adam kendini dinletiyor ama..

ha bir de, yazmazsam cidden içimde kalacak:
kendisi hede hödö kültürlü yazardır.**
büyük düşünmüş ve mükemmel bir zirve hazırlamış eşsiz insan.

(bkz: the devil s advocate)
"sen johhnyturhansın, büyük düşünen adamsın" denilmesi gereken bünye. sayesinde güzel bir zirve yapılmış ve tadı damakta kalmıştır.