1. 1.
  varlığının devlet tarafından kabul edilmediği, bilumum psikopatı içerisinde bulunduran, tam açılımı "jandarma istihbarat ve terörle mücadele" olan, "binbası ersever'in itirafları" adlı kitapta bolca adı geçen örgütümsü teşkilat.
  14 -8 ... elendil
 2. 2.
  şu sıralar ülke gündeminde çokta lafı edilen bir istihbarat birimi...
  2 -1 ... pink floyd
 3. 3.
  (bkz: derin devlet)
  6 ... cell-im
 4. 4.
  tsk nın hiçbir zaman varlığını kabul etmediği 90 lı yıllarda j.bnb. ahmet cem ersever tarafından kurulan musa anter cinayeti ile ilk olarak adını duyurmuş,güneydoğuda son derece etkin,operasyonlarda daha çok itirafçıları kullanıp kürdü kürde kırdırma politikası gütmü askeri istihbarat örgütü.aldığım bir duyuma göre gaffar okkan ın öldürülmesinde başrolü oynamıştır.ayrıca bu eski van cum. savcısı ferhat sarıkaya nın şemdinli iddinamesinde açık açık dile getirilmiş fakat ordunun ağırlığını koymasıyla olay hasır altı edilip sarıkaya görevden el çektirilmiştir.
  4 -6 ... giray
 5. 5.
  birçok yayın organını, şahsı ve kurumu gözlediği gibi, muhtemelen online sözlükleri de gözlemleyen gizli kurum.
  2 -1 ... goksunv
 6. 6.
  (bkz: pala)
  4 ... maksat muhabbet
 7. 7.
  açılımı jandarma istihbarat ve terörle mücadeledir. 90'lı yıllarda yaşanan olaylardan sonra adı 'jandarma istihbarat grup komutanlığı' olarak değişmiştir. kurucu 'cem binbaşı' dır.
  3 -1 ... solo
 8. 8.
  şu andaki ülke gündemine oturan ve varmı yokmu tartışmalarının anka ajansının verdiği bilgi sayesinde bence büyük bir açıklığa kavuştuğu jandarma teşkilatı.
  2 ... faithfull casanova
 9. 9.
  kontrgerilla, kontrollü gerilla, kontrollü gerilim, kontrollü gerilirim, gerilirim gerilirim bi vururum; kontolünü kaybedersin..
  23 -4 ... zargana
 10. 10.
  Devletin katliam yapan gizli eli, evet guneydogudaki bir cok faili mechul cinayetin arakasinda bu kurumun yattigi yetkililerce de soylenmektedir efenim!
  5 -9 ... nobran ne ya