bugün

* * gerçek adı, james patrick caviezel olan, amerikalı aktör. 1968 doğumludur.
alexandre dumas'ın romanından sinemaya uyarlanan "the count of monte cristo" adlı filmde edmond dantes karakterini ve mel gibson'ın yönetmenliğini yaptığı "passion of the christ" filminde de hz.isa'yı canlandran amerikalı koyu katolik aktör.
the stoning of soraya. m'nin hikayesini dinler dinlemez teklifi kabul eden oyuncu. the passion of the christ'de hz. isa rolüyle karşımızdaydı ayrıca.
başrolünü oynadığı "the count of monte cristo'' ülkemizde ki ezel dizisinin ilham kaynağı olduğu için olsa gerek bugün bir gazetede isminin jim cavi EZEL* olarak yazıldığını gördüğüm aktör.
(bkz: james caviezel)*
monte kristo kontu isimli filmdeki performansı ile sevdiğim ve bu aralar person of interest adlı dizide michael emerson ile beraber oynamakta olan aktör.
yakisikli mi degili karar veremedigim efendiden hollywood unlusu.
the passion of the crist' filminde hz. isa'yı canlandırmıştır.
person of interest'de döktüren abi. frekans*'dan beri neredeyse değişmemiş desem yeridir.
person of interest'de mükemmel oyunculuğu ile beni kendine hayran bırakmıştır. ailecek severek izliyoruz efenim.
bazı oyuncular vardır, ilk görüşte benimsersiniz, kardeşiniz abiniz yada ablanız gibi hissedersiniz. jim caviezel ile ilk münasebetim frekans filmiyle olmuştu. zaten çok güzel olan bir filmi kendisi benim için harika seviyesine ulaştırdı. şimdide bilindiği üzere person of interest de harika bir iş çıkartmakta. sevenleri için şu videoyu izlemelerini tavsiye ederim. nasıl bir insan olduğunu sizde göreceksiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Ay4vJ75pbc0

dipnot: insan dedim, melek iyi olurdu sanırım.
Georgetown kanal yolundaki p cafeye sürekli takılan, her çeşit insanla çok rahat muhatap olan abd'li aktör. Kendisiyle mısır piramitleri ile ilgili kısa bir sohbetimiz olmuştur. Konustugu herkese muhakkak davetine icabet edeceği sözünü verir ve gönül alır.
person of interestin baş oyuncusudur kendisi. her türlü insanla hiç ayrımcılık yapmadan muhabbet ediyomuş kendisi. keşke benim de öyle bir şansım olsa...
a sınıf bir aktör olmasına rağmen sanki yeterince değer verilmiyor muş gibi kıyıda köşede kalmış karizmatik oyuncu. koyu bir dindar olmasının faturasını çekiyor bence. öpüşmeme takıntısı yüzünden rolleri başkasına veren yapımcılara kafam girsin.
Hani bir laf vardır allah çirkin şansı versin diye, işte bu adamın karısını görünce insan bu sözün doğruluğunu anlıyor. nice dünya güzellere evlilik evlilik diye çıldırırken evlenen arkadaşlarının ayakkabılarına isimlerini yazarken, falcılardan medet umarken ve en sonunda kel göbel orta yaşlı erkeklerle rıst evlenmek için evlenirken bu kadın bu adam ile 18 yıldır evli.
The Passion Of Christ filminin çekimlerinde kendisinin zatürre olduğu, vücut sıcaklığında düşüş yaşadığı ve bir yıldırım tarafından çarpıldığı söylenmektedir.
umarım saç stilistini tez zamanda kovmuştur şu pozdan sonra;

http://media.gettyimages....nnual-picture-id114652632

karısı da çok çirkindir;

https://65.media.tumblr.c...crN01s7fjw3o2_r1_1280.jpg

bu nedir yaa ?

kendisi john reese'dir.

--spoiler--
daha doğrusu reese idi.
--spoiler--

dileriz yine person of interest gibi kaliteli yapımlarda izleriz.
film çekimleri sırasında kendini kaptırmıştı isa'yım diye... neyse de...

ara ara kimi röportajlarına falan denk gelmiştim... yarı tanıklık yarı vaaz niteliğindeki.

abd seçimlerine 3-4 yıl var daha... şimdiden ben haber vereyim. ufak ufak politik konuşmalar yapmaya başladı... inceden inceden başlık yarışı sinyalleri veriyor.

bir kaç sene sonra başkanlık yarışında görürseniz şaşırmayın.
kazanırsa da şaşırmayın.
" cia , dünyanın en büyük sübyancı
şebekesini yönetiyor " diyen aktör .
görsel
görsel
" cia nın gerçek yüzünü , seks ticaretindeki rolünü
anlattığım için hollywood elitleri beni öldürecek "
demiş .

Jim Caviezel: Hollywood Elite Trying To Kill Me for
Exposing CIA Child Sex Trade .

https://rumble.com/v2xvo4...sing-cia-child-sex-t.html
isa'nın çilesi dışında icraatını göremediğimiz oyuncu.