bugün

entry'ler (123)

person of interest

her şeyiyle güzel bir finalden ziyade, harika bir sezondu. umarım son iki sezonda yakalanan ivme, 5. sezon da devam eder.

--spoiler--

yine de elias ve dominic' in bütün sezon boyunca ön planda olup, oldu bittiye getirilerek öldürülüp diziden çıkarılması biraz saçmaydı.

--spoiler--

habilosebik

yeni başlayacak olan üniversite eğitim hayatında sonsuz başarılar dilerim kendisine. umarım ikimizinde yüzünü kara çıkarmaz.

sözlük yazarlarının itirafları

emeğimin karşılığını alırken ellerimin titreyip gözlerimin önüme düşmesine engel olamıyorum. belki de çocukken çok fazla " ayıp " öğrendim, ondandır.

otostop

türkiye'de kendimi gerçekten özgür hissetmemi sağlayan ve beni her defasında ilk kez yapıyormuşumcasına heyecanlandıran eylem. bugün yıllardır görmediğim ve aslında çok sevdiğim bir insanıda bulmama vesile olmuştur. hayat halen çok garip*

sol frame in kendi kendine güncellenmesi

ayarlar kısmından düzeltilebilecek hadise.

alternatif köpek isimleri

(bkz: çipetpet)

yaran videolar

https://www.youtube.com/watch?v=giAyl72YFNc

marvel heroes

closed beta acıldı. key sahibi olanlar bir günde yaklaşık 4 saat açılan serverlardan birine girip oyunu test edebilirler. eğer siz de key sahibi olmak istiyorsanız marvelheroes.com a girip beta key anketini doldurmalısınız. eğer şanslı çiftlerden biriyseniz paris'e 3 günlük gezi bile kazanabilirsiniz*.

oyun içeriği hakkında bilgi;

oyun ücretsiz olacak. marvel'da yer alan bütün karakterler oyunda mevcut. ücretsiz oynayanlar için bir kaç hero'dan birini seçmek gibi bir seçenek olacak. onun dışında üç farklı paket sunulmuş. starter pack, premium pack ve ultimate pack. fiyatları sırasıyla 30$, 120$ ve 750$ olması bekleniyor. eğer şimdiden alırsanız şu an ki fiyatlar 19$, 60$ ve 200$. her pakette hero ve kıyafet sayısı farklı. anlayacağınız üzere ultimate pakete sahip olan birisinin bütün herolara erişimi mümkün.

oyunun oynanışı hakkında bilgi;

youtube'da marvel heroes diye arattığınız vakit bir kaç gameplay videosu bulmanız mümkün. kısaca diablo 3, torchlight 2 tarzı bir rpg oyunu izlenimi veriyor şimdilik.

gamespot'un oynadığı bir bölüm; https://www.youtube.com/watch?v=A_y_OxhKGR0

oyunun çıkış tarihi hakkında bilgi;

oyun 2013 bahar diye duyuruldu. şu an zaten bahardayız ve yarın çıkma ihtimali yok, zira halen closed beta'da. tahminler mayıs ayının ortası veya en geç sonu gibi çıkacağını gösteriyor.

son söz; yaza güzel bir başlangıç için iyi bir fırsat gibi görünüyor.

birinci nesil izinli yazar

gelip beş dakika bakmış şaşı bak şaşırmıştır.

tecavüz

yargı tecavüzü nasıl tanımlıyor?

görsel

küçükken çok sevilen ama şimdi olmayan şeyler

(bkz: leblebi tozu)

görsel

düzeltme: link eklendi.

uefa şampiyonlar ligi

aynı zamanda ford'un harika reklamlarını izleyebildiğimiz en prestijli turnuva. en güzellerinden biri için;
https://www.youtube.com/watch?v=MGsGQpDqjtw

hıncal uluç

burak yılmaz, umut bulut ve didier drogba'nın toplamının moussa sow'un tırnağı etmez diyen spor yazarı. hayır nasıl bir tırnak varsa sow'da çok merak ediyorum*.

portakal

en güzel sözlük teması. gözü yormuyor ve okuması rahat. bwin temasına benzemesi de cabası *

uludağ sözlük

yeni tasarım da yazar hakkında butonunun artık çalışmasını dilediğim platform. sürekli yeni tasarım - eski tasarım gezmekten yorulduk.

gerçek aşk

(bkz: true love/#18908022)

yazarların yüz yüze konuştuğu ünlüler

(bkz: vincent cavanagh)
anathema grubunun solisti. uzun zaman once izmir'de ki konserlerinde konusmustum. tam da tahmin ettigim gibi tatli birisiydi.

uludağ sözlük android uygulaması

mesaja basılı tutulduğunda çıkan ' şikayet ' seçeneğinin bir işe yarayıp yaramadığını merak ettiğim uygulamadır.

sözlük yazarlarının şu an üzüldüğü şeyler

az önce eve girmeden hemen evvel önümde yürüyen insan müsveddesinin sadece 5 metre önünde çöp varken cips poşetini yolun ortasına atması. bazı insanların yaktığı oksijene kıyamıyorum.

izmir derbisine dokunma

17 mart pazar günü oynanması gereken göztepe-karşıyaka maçının aynı gün bdp mitingi yapılacak olması sebebiyle ertelenmesine karşı iki futbol takımının taraftarlarının birlik olarak( belki de tarih de bir ilk) izmir derbisine dokunma sloganıyla tepki gösterdiği olay. maçın yaklaşık bir hafta sonra oynanacak olmasına rağmen şimdiden sosyal medyada ortam son derece gergin durumda. eğer bir çözüm üretilmezse ki üretilecek gibi durmuyor, haftaya izmir'de yer yerinden oynayabilir. göztepe-karşıyaka rekabetini izmir'de yaşamayanlar belki bilemeyebilir ama birazcık araştırma ile durumun aslında ne kadar tehlikeli olduğunu siz de görebilirsiniz.

ekleme: #izmirDerbisineDokunma ve #GöztepekskMaçıPazarGünüOynanacak twitter kullananlar için.