bugün

cnn turk programı,safak ongan sunar.
ankara'lı gerçek ismi emre karaca olan rap şarkıcısı..nokia'nın düzenlediği nokiasupersonic müzik yarışmasında 300ün üzerinde katılımcı arasından ilk 10a kalabilmiş tek rapçi..
safak ongannın sundugu cnn turk de yayınlanan kaliteli izlenesi program
ses basıncının saniyede oluşan titreşim sayısıdır. hertz birimi ile ölçülür. normal yetişkin bir insan 16 hertzden 20 000 hertze kadar olan frekans bölgelerinden işitebilir.
cnnturkte yayınlanan şafak onganın sunduğu eskiden alternatif müzik ağırlıklıyken reyting kaygısıyla piyasa müziğine daha ağırlık veren müzik programı.
gregory hoblit' in yönetmenliğini üstlendiği, başrollerinde dennis quaid ve james caviezel' in olduğu, 2000 tarihli bir polisiye film.
(bkz: frequency)
genel anlamıyla sıklıktır. bir refeerans kabul edilen zaman diliminde (saniye, dakika, saat, ...) gerçekleşen eylem miktarıdır. çarpmaya göre tersi periyottur.
frekans tanım olarak; sesin bir saniyede yapmış olduğu salınım anlamına gelir. frekans değeri arttıkça, sesin aktarılabileceği mesafe kısalır, azaldıkça mesafe uzar.
-Frekans veya Titreşim sayısı bir olayın birim zaman (tipik olarak 1 saniye) içinde hangi sıklıkla, kaç defa tekrarlandığının ölçümüdür, matematiksel ifadeyle periyodun çarpmaya göre tersidir.
-Dalgaların tepe noktalarının belli bir noktadan bir saniye içindeki geçme sayısıdır. Frekans, dalga hızının dalga boyuna bölümüne eşit olup birimi Hertz'dir.
bir petek dinçöz şarkısıdır.

Kalbimin kalbinle
Frekansı tutmadı
Bu aşkın
Adresi yok

Üzgünüm sonuna geldik
Bu oyunun
ikinci perdesi yok

Ben seni okuyup
Rafa kaldırdım
Aklımda bir iki
Satırla Kaldım

Kalbimin
kalbinle
Frekansı tutmadı
Bu aşkın
Adresi yok

Üzgünüm sonuna geldik
Bu oyunun
ikinci perdesi yok
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.