bugün

kürtçede bana su getirin demek. sırrı sakık parti mitinginde bu lafı etti diye yargılanıyor.
su içenin .mına koruz, böyleyiz işte ne yaparsın.

edit: bu kelime bana kürtçenin ne kadar estetik bir dil de olduğunu göstermiştir, yeri ayrıdır bende.
kürtçe'nin ülkemizde ciddi ciddi yasak olduğunu bize bir kez daha gösteren olayın konusu durumundaki kürtçe sözlem.
türkiyede yayımlanan ulusal gazetelerde manşetten verilen ilk kürtçe söylem. bilmem kaç yıllık cumhuriyet tarihinde kaç yıldır yayın yapan sözüm ona insancıl, demokrat gazetelerin ne kadar dürüst olduklarınıda ortaya çıkarmıştır. darbe planlamaktan insan haklarına zaman bulamayan gazetecilere gelek sılav..
(bkz: takke düştü kel göründü)
yeni bir altıncı nesil yazar. *
taptaze, kıtır kıtır 6. nesil yazar. saftır; bu yüzden sanal alemden her türlü tekmeyi yemiştir. buraya kadar da tekmelene tekmelene gelmiştir zaten.. saflığından faydalanılarak, kötü niyetli yazarlarca gazozuna ilaç atılmaması temennisindedir. hoşbulduk *
şu sıralar, birileri tarafından övülmeye ihtiyaç duyup, uludag sozluk yazarlarının bunu esirgemeyeceğinden şüphesi olmayan yazar.
hoş gelmiş altıncı nesil yazar. gerek kullanıcı adı olsun, gerek manası, gerekse imâ ettiği mevzu * oldukça manîdardır. tekrar hoş gelmiş.
gelecegin bi yuz yıl sonrası nickli yazarca haksız yere günahı alınmıştır. bu, kendisine aktarılmıştır.
sözlükteki kürtçü-bölücü ekolün bir diğer temsilcisi.
"biji viji bici" şeklinde karşılanabilecek yazardır

"eni vici vokke" şeklinde de karşılanabilir.
çok şık ve anlamlı bir nicke sahip olan yazardır.

Memleketlim olur kendileri. selam ederim. sempati duydugumu acıkca belirtirim.
(#5584417) türkçe bilmeyen ya da zaman kavramını tam anlamamıs yazar.
gün = 24 saat
ay = 30 gün
yıl = 12 ay ***
bir gerçeğin dile getirilmesini, türkçe bilmemek ya da zaman mefhumundan bi haber olmak şeklinde değerlendirenlerin dangozluklarını ıspatlamaya vesile olan insandır.

kardeşimdir. evet bildiğin..
kesinlikle tarih bilgisi olmayan kişiliktir.(#5584417) 5000 yıl önce sümerliler vardı. onların ön asya kökenli olduğu zaten ispat edilmiştir. zorlarsak Türk bile diyebiliriz.
#6349886 türk bayrağından rahatsızlık duyan organizmadır.
dore vero kesa black mesa ekolünün altın çocuğudur.Rahatsızlık duyduğu bayrağın altında yaşadığını arada kendisine hatırlatmak gerekir.Fsşizanlık iyi bir şey değildir belki ama ayrılıkçılık ta öyle.
ön asya'nın neresi olduğundan bihaber cehalet timsallerinin hedefi haline gelmiştir.

mastürbasyonun fakir oğlu fakirlere göre olduğunu ima etmiş yazar. bi erkek kendisini başka türlü nasıl mutlu ve tatmin edebilir? du bakalım. neler var şimdi elimizde? on adet parmak, bi adet makat... yok burda kesiyorum ben. mastürbasyon bana yeter, yetmeyenler yukarıdaki ikisiyle idare etsinler artık. *
(#5584417) espri yapmaya çalışan yazar.
sözlüğe yazar olurken suya susamışlığı nickine vuran yazar.
Bir diyarbakırlı olarak hiç hoşlanmadığım yazar. (#5584417)
edit:Ben kürt değil kakkoyum(türkmen).
kendi dilinde su isteyen insanın masumiyetidir.
su herkese helâl ve haktır.
ava germ, ya ava sar. diye cevaplanabilir. altıncı nesil yazarmış. hoş yazıyor. takip edeceğim.
(bkz: kürt tarihi/#6818813) gülemkten sandalyeden düşüren bir yazar.
kürt faşistliği yapan, bilim düşmanı bir yazardır.