bugün

Alfa romeo giulietta'm ile satıp alsam mı diye çelişkide kaldığım suv.
Klima düğmeleri alfa ile aynıdır.
TOYOTA AURiS'iME VEDA MI ETTiRSEM DiYE DÜŞÜNDÜREN ARAÇ. fiyatı makul

http://tofas.dpcmsys.com/...EP_FiyatListesi_2014.Html
Bugün Facebook'ta gördüm; Axis AVM'den 75 tl alışveriş yapıp çekilişe katılıyormuşsunuz, hooop Jeep Renegade veriyorlarmış bir şanslı kula. Kağıthane'de görürdüm de girmezdim bu AVM'ye şimdi de giripte çıkmasam mı diye düşündürüyor vallahi.
Jeep'in fiyat performans aracı. şu ana kadar gördüğün en iyi suv araçlardan biri.

Grand cherokee'yi satıp iki üç tane alası geliyor insanın.
sempatik suv. sürüşü de görüntüsü kadar keyifli. ekonomik ve atik. cüssesine bakanı yanıltan performansa sahip. sektörü 2016 yılında dizel otomatik ile sallayacak gibi duruyor. yollarda çok göreceksiniz.
jeep in belkide sayesinde bu sene cherokee ve wrangler satışlarının toplamından çok daha fazla kar etmesini sağlayacak kompakt suv modelidir. özellikle insanımızın fiyat/performans değerlendirmesindeki titizliği ve şehir içi kullanıma uygun kompakt araçlara yönelmesi etkenlerini de hesaba kattığımızda renegade in ülkemizde başarılı satış rakamlarına ulaşması çok da zor görünmüyor.
Turuncusuna bayıldığım araç. Keşke benim olsa.
Bildiğin doblo *
(bkz: jeep renegade doblo benzerligi) .
Bunun 1.6 dizel otomatigi ile 2 kere sehirlerarasi yolculuk yaptim. Motoru kuvvetli. Otomatik vites gecisi de iyi. Daha cok seyler isteyenler range rover alsin.
fiat gm - italya üretimidir.

doblo'dan küçük bir araçtır. yandan bakıldığında bana göre daha çok fiorino'ya benzemektedir.

iç hacmi dışardan göründüğünden daha geniştir.

eğer gerçekten doblo kalıbında bir araç olsaydı; çekici amerikan jeep tasarımıyla, fiat multijet motoruyla nissan qashqai'nin pazarını bitirmesi işten bile değildi.

yalnız şöyle birşey var; ani ve sert frenleme yapıldığı zaman araba öne doğru alabildiğine yığılıp, arka aks havalanıyor. arka tekerlekler bildiğin yerden kesiliyor.

videosu;

https://www.youtube.com/watch?v=dCEthdH7iYw
tr de bu aracı alan kişiler, ya aracın tasarımını beğendiği için ya da araçlar hakkında bilgisi olmadığı için markasına bakarak alır.
bu marka fiat çatısı altındadır. renegade de, b segment suv sınıfında olan 500x ile aynı banttan çıkmaktadır. c segment suv araçlardan çok daha küçüktür. c segment suv araçlara örnek; nissan qashqai
aracın motoru fiat motorudur. güzel, sorunsuz bir motordur. otomatik şanzımanı da yeterlidir.
iç aksamı jeep kalitesinde değildir. fiat kalitesindedir.
an itibari ile fiyatı;
Renegade 1.6 120hp DDCT Limited Dizel (Otomatik) Euro6D S5 4x2 Limited DDCT (Otomatik) Dizel 346.750TL

tr deki otomatik 1.6 dizel versiyonu 4x2 motoruna sahiptir. 4x4 sadece 1.3 benzinli modelinde bulunmaktadır.
Renegade 1.3 180hp AT Longitude Benzinli 4x4 (Otomatik) Euro6D S5 4x4 Longitude 9 ileri AT (Otomatik) Benzinli 341.200TL
bana da niyeyse ruhu/karakteri olan bir araba gibi geliyor. o yuzden cok begeniyorum. ama arabalardan sifir anlarim.
ikinci el olarak bana Göz kırpan araba. 1.6 dizel Manuel 4x2 versiyonu fiyat-performans anlamında çok cazip geliyor. Compakt suv beklentisini de tam olarak karşılıyor.

Çok pis kafamı kurcalıyor.

Edit: aerodinamik olarak yapılan yol tutuş testlerinde konfor olarak qashqai'den iyi olduğunu, yol tutuşunda da bariz fark olmadığını söylediler.
Bazı detayları Fiorino ve doblo'yu arındıran, Fiat kalitesindeki jeep suv'u.
Ani frenlerde arka tekerler havalanıyor, bence riskli.
kırmızısı bir başka olan otomobil. diliyorum bir gün sahip olabilirim.

aslında bmw seviyorum da erkek arabası işte.