bugün

geçici bir süre için iş ayırt etmeyin. daha sonra hedeflediğiniz , yapmak istediğiniz mesleğinize tekrar konsantre olursunuz.
köyünüz varsa gidin hayvancılık yapın, deli para var. iş bulamazsam pazarda limon satarım devri kapandı, zabıta göz açtırmıyor. şehirde 30 yıl sefalet çekeceğine, köyüne git 5 sene çalış, servet yap, istersen gene şehre dön ye.
Umutsuzluğa kapılmayın, karamsar olmayın, Aramaya inanın. Emin olun yapabileceğiniz bir iş vardır. Kendinizi eve hapsetmeyin, Doğru zamanda doğru yerde olun.
köyün varsa vakit kaybetmeden git çiftçilik ya da hayvancılık işine gir. hem yaşaman 3 kat ucuzlar hem de kazancın 10 kat artar. iki üniversite bitirmiş olsan bile git. lafımı yabana atma.
bir is bulun once ucret almadan o iste uzmanlasin.
herkes ayrı bir öneri vermiş ben de yurtdışında iş imkanlarını araştırın derim. küreselleşen dünyada illa bir şekilde çalışmaya gidebileceğiniz bir ülke bulunur bence artık günümüzde herkesin işinde başarılı olabileceği bir ülke var.

andy warhol herkes 15 dakikalığına ünlü olucak dedi ama bence artık herkes en azından 1 ülkede zengin olacak.
temzlik görevlisi bile olacaksanız mutlaka ama mutlaka kurumsal yerlerde iş bulun. küçük ölçekli işletmeler, küçük esnaf hayatınızı s..ker. maaş sigorta kavgası yapmaktan bir türlü yüzünüz gülmeyecektir. ne yapın edin büyük ve kurumsal yerleri seçin...
ne iş olsa yaparım mantığını şiar edinmeyin. kalifiye elemana ihtiyaç olduğunu kafanızdan çıkarmayın ve uzmanlaşın. hangi konu oldüğü mühim değil ama uzmanlaşın. aranılan eleman olun hatta.
1-universite mezunuyum len en az 2000 lira maaş isterim demeyin stajyer de olsa kesinlikle bir işi öğrenin. kesinlikle. 2-yabancı diliniz yoksa en fazla ayak işlerini yaparsınız. eğer mükemmel bir üniversiteden mezun olmadıysaniz. kursa gidin bir şey yapın, o ingilizceyi temel olarak da olsa öğrenin 3- bir yerlerden iş teklifi beklemeyin, her işe saldırın, olmazsa olmasın, en azından denedim dersiniz. 4-mümkün olduğunca aileden para istemeyin, bu sizi psikolojik olarak daha fazla rahatsız edebilir. 5. hayatınızı düzene sokun, yarasa gibi yasamayin, gece erken yatıp gündüz erken kalkıp metabolizmanızı buna hazırlayın. iş bulduğunuz zaman çok zorlanacaksınız. 6. akrabaların saçma sapan baskılarına kulak asmayin. 7.mümkün olduğunca sosyal aktivitelere katilin. spor yapın, sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. 8. askerliginizi yapmadıysanız kesinlikle yapın, özel sektörde askerlik sorunun varsa seni işe almak isteyecek şirket sayısı yok denecek kadar azdır 9.en önemlisi umudunuzu kaybetmeyin. unutmayın ki şu dünyada herkesin bir ekmek kapısı var, önemli olan sizin biraz uğraşmanız, çalışma götünüz varsa bulacaksınız birader hiç kafanızı sıkmayın, mezun olduktansonra 1 yıl kadar işsiz gezdim psikolojisini iyi bilirim, hiç beklemediğim bir anda inanılmaz bir iş teklifi aldım, 0 torpil. belki şans belki kader bilinmez. merak etmeyin, hiç beklemediğiniz bir anda size de bir kapı açılacaktır.
iş bulmadan okulunuzu bitirmeyin diyeceğim ama saçma bir cümle olacak. o okul çoktan bitmiş, olur olmadık her yere başvuru yapmış ama elleriniz hala boşsa dinleyin;
- iş aramayın artık. alışkanlık haline geldi durduramıyorum kendimi diyorsanız umut etmeyin. zaten bir süre sonra isteseniz de umudunuz kalmıyor. gel diyorsun yine de gelmiyor. (bkz: ben)
- sonunun neye varacagını bilmediğiniz bir ders çalışma sürecindeyseniz onu da bırakın. eminim bu da otomatiğe bağlamıştır, çalışın ama bir sey beklemeyın. beklentınızı dusuk tutmak en ıyısı ama ınsan ıste ummadan duramıyor o yuzden bir sey yapmayın dıyorum. en azından hayal kırıklığı yasamazsınız. (bkz: ben)
- sızden sonra mezun olanların çatır çatır işe girmelerini kendinize dert edinmeyin. ama olmuyor değıl mı? "nasip" denen bir şey var. sakin olun. "her şeyın hayırlısı nıhayetınde!!"
- omzunuzun ustünde taşıdığınız yuvarlak organ, isyan edip bir sey yapmak istemediğinde zorlamayın. zorladığınızda da bir halt elde edemiyorsunuz çünkü.
- hafta sonlarının sizin için hiç bir zaman bir anlamı olmayacak. hadi bu cumartesı de şu arkadaşımla buluşup görüşeyim olayı sizin için bir anlam ifade etmeyecek. çünkü hali hazırda bir arkadaşınız da yok. hafta sonunu iple çekme durumunuz da yok.
- her halta yorum yapan, nasip kısmet diyen bambaşka dünyaların insanlarıyla muhattap olmayın.
- bu durum ne zaman son bulur diye de düşünmeyin, inan bitecek bir süreç değil. kendinizi buna hazırlayın. hayat burnunuzu sürtmeye yemin ettiyse kendinizi de yaksanız sonuç değişmiyor.

hayatın en durağan, çabalarının en cevapsız kaldığı lanet bir 19 ay yaşadım/ yaşamaktayım. nerede yanlış yapıyorum ben anlamadım, bilmiyorum sözlük.
durmadan cebimizde para yok yaygarası yapan işsiz güruha yapılan önerilerdir.

1 taksi şoförlüğü
2 garsonluk
3 çaycılık
4 inşaat sıvacılığı
5 otobüs hostluğu / zevkldir tavsiye ederim?

fazlasını yazmadım başkası yazsın evet..
akp gençlik kollarına üye olun.