bugün

işsizlere öneriler

1-universite mezunuyum len en az 2000 lira maaş isterim demeyin stajyer de olsa kesinlikle bir işi öğrenin. kesinlikle. 2-yabancı diliniz yoksa en fazla ayak işlerini yaparsınız. eğer mükemmel bir üniversiteden mezun olmadıysaniz. kursa gidin bir şey yapın, o ingilizceyi temel olarak da olsa öğrenin 3- bir yerlerden iş teklifi beklemeyin, her işe saldırın, olmazsa olmasın, en azından denedim dersiniz. 4-mümkün olduğunca aileden para istemeyin, bu sizi psikolojik olarak daha fazla rahatsız edebilir. 5. hayatınızı düzene sokun, yarasa gibi yasamayin, gece erken yatıp gündüz erken kalkıp metabolizmanızı buna hazırlayın. iş bulduğunuz zaman çok zorlanacaksınız. 6. akrabaların saçma sapan baskılarına kulak asmayin. 7.mümkün olduğunca sosyal aktivitelere katilin. spor yapın, sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. 8. askerliginizi yapmadıysanız kesinlikle yapın, özel sektörde askerlik sorunun varsa seni işe almak isteyecek şirket sayısı yok denecek kadar azdır 9.en önemlisi umudunuzu kaybetmeyin. unutmayın ki şu dünyada herkesin bir ekmek kapısı var, önemli olan sizin biraz uğraşmanız, çalışma götünüz varsa bulacaksınız birader hiç kafanızı sıkmayın, mezun olduktansonra 1 yıl kadar işsiz gezdim psikolojisini iyi bilirim, hiç beklemediğim bir anda inanılmaz bir iş teklifi aldım, 0 torpil. belki şans belki kader bilinmez. merak etmeyin, hiç beklemediğiniz bir anda size de bir kapı açılacaktır.