bugün

haydar baş ın mitinglerde sık sık kullandığı vaatler sloganının getirisi cümle.
bağımsız türkiye partisi'nin seçim sloganı. şöyle devam ediyor:
haydar baş tek başına iktidar olduğunda milli ekonomi modeliyle her ev hanımına her türk vatandaşına her ay 500 ytl maaş verecektir.

süper vaat. cem uzan'la başa baş yarışır bence vaat bakımından. ama bunun bir de şartı var; tek başına iktidar olmak. tek başıma iktidara geleyim ben de dağıtırım maaş, ne olacak ki? ama tek başıma olmalıyım.

yağmasa da gürlesin olayı...
(bkz: memleket kimlere kaldı ey büyük allahım)
(bkz: millet deliye hasret biz akıllıya)
(bkz: as is)
içinde barindirdiği en inandirici vaat "baş"tır. bunun haricindekiler açikcasi kulağa cok da inandirici gelmiyor.
dillere yapışan slogan. güzel ama. kafiye açısından yani. *
iş aş ayağına vatandaşa baş.
(bkz: koca kafa naapıyon leee).
iş, aş bu sefer atilla tas.
(bkz: her kese 500 ytl vatandaşlık maaşı)
(bkz: asgari ücret 2000ytl)
(bkz: baş)
bir konuşmasında dinledim ;

"iktidara gelir gelmez para basıp her işsize 500 ytl maaş vereceğiz" dedi. evet evet şaka değil resmen dedi.

birileri bu adamı kenara çekip "bak kardeş bu ülkede devalüasyon, stagfilasyon, enflasyon denen bazı terimler var" demeli. yoksa siyasetin ve türkiye'nin geleceğinden son derece umutsuzum.

yarın birgün ajdar da "ben başbakan adayıyım" derse kimse şaşırmasın.
Temmuz 2007 seçimlerinin en bomba sloganı. Bunu duymadan bir gün önce asgari ücret 2000 Ytl , 500 Ytl vatandaşlık maaşı reklamını billboardlarda görmüş ve yarılmıştım.

Ne ABD, ne AB, bağımsız bağlantısız Haydar BAŞ ve Türkiye.
Komik gibi duran slogan.
iktidar olmanın para basabilmek için yeterli olabileceğini düşünen garip vatandaşın sloganı... bir de bu adama profesör diyorlar... yuh artık... 15.000 ytl de yeni doğan parası varmış... ben takım kurarım o zaman hem de amerikan futbolu takımı...
"en büyük baş haydar baş" şeklindeki sloganın yaratıcılarından çıkan başka bir versiyon..
(bkz: iş aş göt baş)
(bkz: iş aş bu secimlerde vericez baş)
tam hali "iş geliyor, aş geliyor, haydar baş geliyor" olan slogandır. iş ve aşın haydar baş ile nasıl geleceği ise şöyle açıklanmıştır, tabi yersen: (bkz: milli ekonomi modeli)
yıllardır değişmeyen seçim sloganıdır malum kişinin.
(bkz: is as bu sefer haydar bas)
(bkz: bir is bir as bir de haydar bas)
ismi geçmeyen,geçtiği taktirde yargıya kadar ulaşabileceğini düşündüğünüz sorunsallara sebep olan cemaatin kullandığı benzer deyiş için (bkz: iş aş eş)
insanları bu ve benzeri vaatlerle yuvalanmaya çağıran zihniyetin kullandığı reklam sloganıdır.
vur Haydar Baş' ın böğrüne oyunu.

(bkz: seçim öncesi herşeyin çorba olması)
iki lafı yan yana getiremeyen populist politikalarla göz boyamaya çalışan ancak kendimi bildim bileli oyunu %1'lere dahi çıkartamayan bir siyasetçi..
haydar baş'ın her seçim dönemi mitinglerde dillendirdiği, ne yazık ki her seçimden sonra sadece baş kısmını alabildiği slogan.