1. 1.
  çakma profösör haydar baş ın meltem tv'de sürekli reklamlarını yaptığı çeşitli üniversitelerden, çeşitli bilim adamlarının(!) harikulade bulduğu, türkiye de devrim yapacak modellerin(?) anlatıldığı iddia edilen kitap.

  bir rivayete göre içerisinde ''bor madenlerini çıkartmalıyız, enflasyonun yerine deflasyon uygulamalıyız'' türünden dahiyane(!) ve kimsenin aklına gelmeyen(?) öneriler varmış.
  7 -3 ... shalamar
 2. 2.
  haydar gibi kalın, baş gibi sağlam, dahiyane(?) ekonomi modeli. lan bunlar hiç benim aklıma gelmediydi beah! sen neymişsin be baş!
  -1 ... soul forged sin
 3. 3.
  (bkz: mem)
  ... dragonhead
 4. 4.
  doğu bloku ülkelerinde 100 dolar maaş alan koskoca profesörler karın tokluğuna bu zengin profesörümüzün ortaya attığı düşünceyi desteklemektedir. henüz dünyadan önemli bir tepki almamıştır. zaten alması da beklenmemektedir. biz kapitalist bile olamazken devlete aşırı yetkiler veren böyle bir model hayaldir.
  1 ... vasifsiz isci
 5. 5.
  ev hanımlarına aylık 500 ytl maaş bağlayacağını iddia eden model .
  -1 ... firtina
 6. 6.
  ekonominin "e"sinden bihaber şahsiyetlerin yıllardır anlattığı masalımsı. sadece haydar baş değildir bunu savunan, çeşit çeşit uydurma model ortaya atılmıştır bugüne dek...
  ... ozz le grand
 7. 7.
  iktisat üzerine sürrealist bir deneme.
  2 ... yolcu
 8. 8.
  püf noktası:

  hanımlar;

  her iki saatte bir yayınlanan konferans görüntülerindeki profesörlerin, google'a bakıldığında bulunamadığını biliyormuydunuz?
  4 ... cemvscem
 9. 9.
  itiraf ediyorum, evımde bir adet var olan kitaptır. napalım annem almıs, ekonomı yazan herşeyı alıyor kadın.

  tanım: ayağımın serce parmağına daha mantıklısını yazdırabileceğim kitap. okuduk da konusuyoruz, boş değiliz yanı.
  3 ... myxomatosis
 10. 10.
  az önce bir seçim otobüsünden yükselen abartılı volume ile yerimden zıplayıp küfürler ederek ofisin camından bakmamla farkına vardığım matematiksel hesap.

  adam haklı. 66 milyar dolar para var hazinede. tüm borçları durdurur, zarar eden işletmeleri kapatır, maaşları dondurursa bu miktar 4 yıl yetecektir kendisine. memnun halktan bir 4 yıl onayı da hazırlanmış olacaktır.

  dur böleyim ben bunu: 66.000 / 48 = 1.375 - 1375 / 70 = 19.642 gsmh. süperim bennden bu ülkeye başbakan olur. hazırlayın bayrakları, sancakları, sloganları. uyan türkiye benn geliyorum! ulan topunuzun...!+*!?/&!*!!
  3 ... benn