1. 1477.
    yobazların devamlı bok attığı şehrimizdir. *
    14 -7 ... talihsiz yazar
  2. 1478.
    geçen hafta istanbul'daydım. bağdat caddesi, ortaköy, beşiktaş, bebek, taksim altını üstüne getirdik. en son taksim'deki bardan saat 04.00 gibi çıktık sanırım.
    dün de alsancak'taydım. kıbrıs şehitleri, gül sokak, kordon. gün boyu, geç vakitlere kadar.
    ve kesinlikle şunu söylemeliyim ki, izmir gibi bir kent yok. burada herkesin yüzü gülüyor. asık yüzle gitsen bile alsancak'a, gülümsemeye başlıyorsun bir süre sonra. seni içine çekiyor. istanbul gibi değil kesinlikle. kalabalıkta kaybolmuyorsun. hızla bir yere yetişmeye çalışmıyorsun.
    özellikle dün, alsancak şenliği vardı belediyenin düzenlediği. her köşede bir konser, her sokakta sanatsal bir etkinlik. konserlere eşlik eden, sokakta dans eden insanlar.
    anlatmak istediğim; istanbul çok güzel, çok büyük ama. insanlar sanki izmir'de daha mutlu. daha dingin. daha özgür. daha güvenli. daha çok hayatını yaşıyor. kalabalıkta kaybolmuyor.
    24 -6 ... atgmuls
  3. 1479.
    hayatında görmemiş yobazlarca eleştirilmesi tuhaftır. gel gör öyle konuş bari .
    6 -7 ... klauss
  4. 1480.
    türkiyenin ütopyası olan şehirdir.
    2 -3 ... ozguns
  5. 1481.
    her mevsimi güzel, yaşanası şehirdir.

(bkz: inciraltı)
    4 -1 ... talihsiz yazar
  6. 1482.
    eşsiz memleketimin ege bölgesinde bulunan güneşi denizi canlı,yazı kışı ayrı güzel olan,vatan sevgisi ve kültür seviyesi oranının yüksek olduğu bilinmesine rağmen içinde yaşayan bazı tuhaf ve hazımsız insanlardan dolayı adı lekelenmeye çalışılan güzel şehir.
    2 -1 ... tomrishan
  7. 1483.
    iktidar tarafından ele geçirilemeyecek bir yer olduğundan * sansürlemeye çalışılacak şehirdir. * insanını da çok severim sokaklarını da palmiye ağaçlarını da . sevmediğim tek birşeyi var o da fırtına vadisinde oturan bir cadaloz teyze vardı şebnem ferah konserinde izmir fuarda benden fırça yemişti çok sağlam. yaşlı diye sesimi çıkartmıyordum yerimi almaya çalışıyor . aa bir baktımki durum değişik pek bir saygısız payladım bende. *
    3 -3 ... damir
  8. 1484.
    aşık olduğum, uzakta kalınca kokusunu bile özlediğim şehir. üniversite uğruna ayrılmak zorunda kaldığım ama her an köpek gibi özlediğim bence dünyanın en güzel şehridir. izmir'de yaşamayanlar izmir'i anlamaz ve bilmez. bu yüzdendir ki izmir'i küçümseyip aşağılamaya kalkarlar. ama bir kere izmir'i ve ege'nin kokusunu içine çekenlerin "kalbi ege'de kalıverir." ...
    ... kirmizi pabuc
  9. 1485.
    konak ta güneşin batışını seyretmek gibisi yoktur.
    6 -2 ... talihsiz yazar
  10. 1486.
    haftalardır devam eden kasvetli ve bunaltıcı hava sonunda bugün düzelmiştir. baharın geldiğini anladık sonunda izmir'e.
    2 ... iyilerdesiyahgiyer