bugün

görsel
windows 7 desteğini kesmişler.
şerefsizler.
Eskiden kullanışlıydı iphone-ipod u takıp uygulama yüklenebiliyordu. Şimdi ise bırak yüklemeyi uygulama store u bile kalkmış sadece müzik video falan var. iyice batmış program.
görsel
eskiden daha çok tür vardı nokdu buna? bilen yardım etsin lütfen!
Hala telefona mp3 atarak müzik dinleyenlerin varolduğunu gösteren başlık.

Üff, ortalık samsung s3 plastiği koktu amınakoyayım.

(bkz: spotify)
(bkz: apple music)
(bkz: samsung empiüç)

Haha.
Bununla telefona mp3 atmaktansa, alman denizaltı enigmalarını çözmek daha kolay.
yalnız bugün gördüm ki kendi kendini güncellerken bozabilen bir programmış aynı zamanda, bravo.
kredi kartından kafasına göre para çeken şirket.
üye olmanız ya da olmamanız farketmiyor.

lan oolum nerden buldunuz kartımı da para çektiniz. nette kartla alışveriş bile yapmış adam değilim.
hakkaten ameriga oyunu.
ne bir üyeliğim ne bir sitesine girmişliğim var buna rağmen kredi kartımdan para çekmiş üçkağıtçı firma.
bazı ülkelerde yasadışı ilan edilmiş. düşünün artık.

yanından bile geçmeyin bence. internette hakkındaki haksız para çekme şikayetlerini bi okuyun.
aslında türkiye de yasaklanması gereken bi internet şirketi varsa budur.
yıllar geçti halâ kendine çeki düzen vermedi bu program. aynı sikimsonik menüler, aynı uyuz tasarım.

ayrıca telefondan 630mb görünen güncelleme neden pc'de 2küsür gb çıktı onu da anlamış değilim.

görsel
apple şirketinin ürünü olduğu için androidte olmaması saçmalık değildir.
hayatımda hiç apple ürünü kullanmamış olmama rağmen sırf itunes için apple cihazları kullanan insanlar olabileceğini düşünüyorum.
bilgisayarınıza yükleyemediyseniz çok şanslısınız demektir.

yani yüklemeyin zaten. yükledikten en fazla bir hafta sonra şizofreniye bağlatır adamı.
Bilgisayara indirmeye çalıştığım fakat bir türlü indiremediğim program. apple application support was not found hatası alıyorum yükleme bittikten sonra ve ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olabilecek yazar arkadaşlarımın mesaj atmasını rica ediyorum.
spotify ile arasında gidip gelinen müzik indirme şeysi. şimdi sürekli müzik keşfeden biri değilim, spotifyden keşfetme işini de yorucu buluyorum artık. arada dinleyeceğim bir kaç şarkı için her ay 13 lira vermektense şarkıyı alıp ölümüne sahip olmak daha mantıklı geliyor. ilk başlarda itunes den çok indirdim ama şu an nadiren. spotify e göre daha mantıklı geliyor bana şu an.
spotify varken i tunes bok yesin.
Spotify varken at çöpe gitsindir.
yaklaşık 6 senedir düzenli kullandığım müzik programı. itunes un farkı nedir ?

-şarkıları düzenleyebilirsiniz. şarkı ismi albüm ismi albüm kapağı ve kapakları, şarkı türü, single mı değil mi bunları düzenleme, albüm yılı, albüm deki numarasını dahi ekleyebilirsiniz. ve tabi ki şarkı sözü. bunları eklersiniz. hatta hata yapmazsanız, yani albüm adını şarkı adını vb bilgileri doğru girerseniz, itunes listenizden şarkıya sağ tıklayıp 'itunes store mağazasında gör' diyebilir, ve şarkıyı mağazada görebilirsiniz.
-itunes store un 2 sene önce türkiye'ye açılması ile artık türk sanatçılar da ürün satabilmektedir. bugün arsız belaya kadar düşmese de, hemen hemen birçok ankaralı türkücünün bile itunes da şarkıları satılmaktadır.
-itunes store dan şarkı film kitap albüm oyun program herşeyi indirebilirsiniz. sonuçta dünyanın en büyük online mağazası.
-idevice denilen apple ürünlerine herhangi bir dosya aktarmak için itunes şarttır. bunun dışında cihazınızı yedekleme, restore (format) etme, güncelleme gibi gereksinimler itunes ile gerçekleştirilir.

özellikle son güncelleme (itunes 12) ile arayüz oldukça basit, hızlı erişilebilir ve kullanışlı olmuştur. her geçen gün üstüne koyan ve 'oh be eskiden ne kötüymüş' tepkilerine neden olan yenilikler yapan programdır.

2012 itibariyle itunes da dinlediğiniz şarkıların çalma sayıları da kaydedilmektedir. şuan için en son dinlediğim şarkılar şöyle mesela.

görsel
spotify gibi bir müzik arşiv programı varken neden kullanıldığı merak uyandıran programımsı.
Gayet hoş program. şarkı için albüm satın almaya gerek kalmadan 89 kuruş verip alıyorum şarkıyı. Tabii şimdilik 6-7 tane şarkı var. beleş olunca gb'lar dolusu arşiv yaptım ama bir boka yaramıyordu. şimdi sadece sevdiğim şarkıları alıyorum. 89 kuruş da olsa para verdiğimden daha tatlı geliyor.
ben bu programı yazan adamın da, ona yardımcı olan donanımın da amına koyayım. bak bu kadar net.

bu programı dayatan zihniyetin de götünü sikeyim.
ne hediye alacaklarını bilmeyenler için biçilmiş kaftan olarak Görülen bir kısmi e-ticaret sitesidir.
ne hediye alacağımı bilmiyorsam eğer buradan Albüm hediye ediyorum. gayet şık ve güzel olmaktadır.
i phone müzik,resim,video atmaya yarayan program.
amarigan kültürüyle yetiştirilmeyip amarigan telefonuna bodoslama daldığımız için ben de dahil pek çok türk kullanıcının haz etmediği program.

ha bizim mantığımıza göre bir sike derman olmamaktadır. lakin elin amariganı kendi vatandaşını yıllar içinde alıştırdığından işleyişi onlara gayet rahat ve kolaylık sağlar şekilde gelmektedir.

biz istiyoruz ki telefonu nereye takarsak orada kullanabilelim, istediğimiz zaman film yükleyip başka bir bilgisayardan mp3 atabilelim falan. lakin adamlar senin sadece 1 bilgisayarın olup onu kullanacağını ve başkasının bilgisayarından telefonuna birşey yükleyeceğini hesap etmemiş. zira cezai işlemi büyük. o yüzden paşa paşa kullanıyorlar.

bizim mantık ise telefonda ne varsa taktığımız her bilgisayarda olsun da bizi uğraştırmasın istiyoruz.
bu yüzden bir sike derman olmayan ve lokalleştirilmediği sürece de olmayacak yazılımdır.

ha mecbur muyuz kullanmaya?
daha kullanışlı alternatifleri her zaman olacaktır illegal ya da ücret karşılığı bu da kişinin bu işlerle ne kadar uğraşabileceğiyle alakalı.
bir süredir bilgisayarımda kullandığım ve hayatımda ilk defa, sevdiğim şarkıcıya destek olmak istediğim için 2.5 tl'ye single'ını satın aldığım, yani hayatımda ilk kez mp3 dosyasına para verdiğim ortam. helali hoş olsun dedirtir, güzeldir.
bir türlü kullanmayı öğrenemediğim mecburende kullanmak zorunda olduğum program.