bugün

götürdükleri getirdiklerinden daha fazla olan şehir..
dışarıdan gelen insanların düşündüğü gibi sadece doğu avrupa yakasından ibaret olmayan, bağcılar, esenler ve güngören gibi büyük ilçelerin de bulunduğu şehir.
benim şehrimdir.

burda doğmadım ama hayallerimde hep.
hayalimin şehri.
Geçimi zor olmasa ve Tevfik Ağabey'in mekânı çarkıt Esenler'de değilseniz; gerçekten güzel şehir. Adına şarkılar şiirler yazılan kaç şehir var ki dünyada?
suriyelerin afganların fethettiği şehir. siz hala fatih sultan mehmet diye sevinin. adamlar savaşmadan şehri ele geçirdi. geçmiş olsun.
doğusuna ve batısına boğazdan kanallar gibi bir fikir geçti aklımdan.

görsel
tarih şehri.
görsel
Türkiye de Marmara bölgesinde yer alan şehir.
Ankara dan önceki Türkiye nin başkenti olan şehir.
batısına ve doğusuna doğru boğaz'dan kanallar fikri geldi aklıma.

görsel
her yaz 9 günlük bayram tatillerinde ferah bir nefes alıyor. havası bile temizleniyor sanki.
çakallar sofrasıdır bu şehir.
görsel
özlediğim şehir.
iki yarımadadan oluşur.
Bu şehr-i Sitanbul ki bi-misl ü bahadır
Bir sengine yek-pare Acem mülkü fedadır.

Nedim
görsel
sadece merkezi ve turistik semtlerden oluşmayan, bağcılar, esenler ve güngören'in de bulunduğu şehir.
--spoiler--
her yere ezbere bilen var mı. ben istiklal caddesinde bile kaybolurum
--spoiler--

Aykolik kardeşim bu işin kompedanı. Aykolik koş ıstanbul'u soruyorlar.
Yasanacak tarafı kalmadı.
görsel
5 gün oldu ayrılalı, burnumda tütüyor. Tatil bitse de gitsek.
Güzel şehir ama çok kalabalık hale geldi artık, bu kadar nufusu bu şehir kaldırmıyor artık, buda başka bir yüzü bu şehrin.
birkaç hafta donra döneceğimiz şehir. ulaşımı en gelişmiş olan şehir. turistlerin de geldiği şehir. kalabalık bir şehir. ulaşımını sevdiğim bir şehir. türkiye'nin en kalabalık şehri. şu an içinde olmadığım şehir. büyük bir bölümü merkezi olan bir şehir.
güncel Önemli Başlıklar