bugün

tam şu anda havası yüzünden saati akşam 9 gibi hissettiren şehir.
Dışarıda ılık mı ılık fevkaledenin fevkinde bir yaz havası var Ramazan'dan mütevellit de dışarısı epey kalabalık. Bense yarınki bütüme çalışmak için şu an ders başına oturdum, ruhum yeminle dışarılarda. Üzgün surat.
Hani bazi sehirlere isim takilir gavur izmir, peygamberler sehri adiyaman, üc kagitci kayseri, gavat sivas gibi.....

Aslinda en orospu sehirdir istanbul

Ya da en müslüman

Veya en gavur sehirdir....

Kapkacçıların, hırsızların ve katillerin şehri istanbul.

Eşsiz güzel yolları var derler ama kimse altından lağım boruları geçiyor demez.

Kısaca biraz katil, biraz melek. Ne olduğu belirsiz şehir.
şehri sanki çölün ortasına inşa etmişler amına koyayım ya.
3 yaşımdan beri 18 yıldır mütamadiyen yaşadığım şehir. üniversiteden döndüm 3 gündür burdayım ve hiç bir şey değişmemiş. insanların kültür ve eğitim seviyesi artmamış, cinsel devrim yaşanmamış. üzüldüm sözlük.
geçen hafta serindi ama bu hafta baya bi sıcak. her an bir yeriniz eriyebilir yada sıcaktan rengi değişebilir benden söylemesi.
Doğduğum şehir.

Büyümek ve görmek nasip olmadı inşallah bir gün görmek dileğiyle.
Kimleri almadı kara maskesi altına!
an itibarı ile deli gibi özlediğim şehir. sana geleceğim istanbul.
Cehennem sıcağını yaşatan şehir,klima olmasa ölmüştük.
oldukça sıcak ve daha da oldukça nemli havasıyla insanı çileden çıkartan şehir.

neyse ki bayram tatiline az kaldı. gideceğim buralardan bayram boyunca. bileti aldım biletall.com'dan ucuz ucuz, hazırladım çantamı da, gidicem artvine takılıcam orada anne tarafıyla. hem biraz huzur bulurum belki, zira istanbul adama huzur vermiyor...
martı projesi adı altında kabataş gibi bir semti haritadan silinecek vahim şehir.
(bkz: istanbul da kalıp nemden şikayet etmek).
Havasına suyuna aşık olunabilenecek bir şehir.
Ama o kalabalığı yok mu.
yabancıların gözünden en güzel tanıtımlardan bi tanesi.

https://www.youtube.com/watch?v=H_eKxnpvaPA
tek gecelik kadın. ankara gibi ömürlük değil.
rashitin de dediği gibi tam bir cehennem.
Dışarıdan geleni görür - görmez beton yığınları ve o illetli gökdelenleri karşılayan şehir. Ciğerler bir anda büzüşüyor ve sahneye 'Walking Dead' filminden fırlamış otomobil sürücüleri çıkıyor.
- Vaziyet alın manyak sürüyor!
Terminalden bir taksiye biner binmez esas oğlanı bulduk amünüm. Yemin ederim arka koltuktan yapışıp adamın boğazını sıkasım geldi. Arabayı durdur in.

Lan bi Dünya şehrine böyle mi girilir?
Sağanak yağış nedeniyle sırılsıklam olunan, 1 saat boyunca donarak dinmesi beklenilen, dinmeyince bi çare sığınılan yerden çıkılan ve yine sırılsıklam olunan yer.

Yaz ayında kışlık hırka giydiren, iliklerine kadar üşüten şehirdir.
Sürekli çekilmez bu şehir arada kafa dinlemek için uzaklaşacaksın ama çabukta özlenir.
Onunla her köşesine hayal koyduğum şehir.
Hayal kurmak tehlikeli ve yasaktır.
bir zamanlar taşı toprağı altındı. tarihsel yönüyle herkesi etkilerdi, boğazıyla kendine bağlardı. şimdilerde ise terörist yuvası, halkın tedirgin yaşadığı, insanların birbirine güvenmediği bir şehir oldu. o halden bu hale gelmesinde emeği geçen herkesin aq.
şiirlerin,romanların konusu olmuş, en büyük imparatorlukları ağırlamış başkentlik yapmış güzide şehrim. şimdi adından başına musallat olan belalarla söz ettirir oldu. yazıklar olsun.
yurt dışında yalnız kalan birisi için cennetin dünyadaki karşılığıdır kanımca.
ileride eğer bir kızım olursa vereceğim isim ve dünyanın en güzel şehri.