1. 1.
  filolog, şair, yazar, filozof, denemeci, zor zamanda konuşan, yeteneklerinden şüphem olmayan zat-ı muhterem....
  29 -11 ... baudelaire
 2. 2.
  eski marksist şimdi müslüman..ama her zaman muhalif..müslüman yalnız kalmaz müslüman inzivaya çekilir diyen adam.. (bkz: mataramda tuzlu su) şiiriyle melankoli gecelerimin başkonuğu.. (bkz: erbain) kitabı toplu şiirlerini içerir...
  27 -1 ... rasko
 3. 3.
  turkcell in yeni hap yap para kap uygulamasıdır buna cenk ve erdemide alet etmiş olup isme özel bir takım abuk komikliklerle cep telefonu nu arayan kişileri dumur etmesine yol açan uygulamadır.
  6 -22 ... enterezan
 4. 4.
  taşları yemek yasak adlı kitabındaki bakış açısından etkilendiğimi gizleyemeyeceğim yazar
  18 -1 ... sicktear
 5. 5.
  son kitabında siir adlarının altlarının dolu olmaması ve 'ben o şiirleri daha sonra yazacağım şu an sadece başlıklarını yazdım okuyucularım ben bu şiirleri yayınladıkça kitabı doldururlar' a benzer bir cümle sarfederek çok ayrı tellerden çaldığını yine belli eden bir ton sıfat..
  13 ... rasko
 6. 6.
  polis bir babanın marksist oğlu olarak başladığı fikir macerasına islam ümmetciligi ile devam edip son olarak islam-türkçülük sentezi olarak adlandırılan nurettin topcu nun önderlik yaptığı ekole yakınlasan, her daim sasırtan siyasi felsefenin büyük düsünürleri adlı kitabı fransızca'dan türkçe'ye rezalet bir şekilde cevirerek cemal süreyagibi büyük bir sairin boktan tercümelerine selam çakan, her büyük sair aynı zamanda iyi bir cevirmen değildir teorisini ispatlamak uğruna caba sarfeden, otobüs yolculuklarını pek bir seven sıfat yıgını..
  16 -4 ... rasko
 7. 7.
  son olarak da;

  -tanrı türkleri daha üstün yaratmıştır

  cümlesiyle polemik konusu olan ve islam-türkçülük sentezi ekolüne ne kadar yakınlaştığını daha bir belli eden şair..

  'bir yaşama kaç ideoloji sığabilir?' sorusunun cevabı olmaya çalışıyor heralde..
  8 -1 ... rasko
 8. 8.
  celal fedai ile birlikte çalışmaları olan şairdir.
  1 ... gerko
 9. 9.
  öncelikle şair. türkçe'nin en önemli şairlerinden.

  ismet özel şiirinin gücünü görebilmek ve çok tartışılan ideolojik dönüşümünü bir süreç olarak izleyebilmek için toplu şiirlerinin yayınlandığı erbain kitabını okumak yeterlidir.

  şiirleri her dönemde, ifade gücü, kelime seçimi, imge yoğunluğu ve bütünlüğü açısından en üst seviyede olmakla birlikte bir "anlam"a, bir anafikir ve dünya görüşüne işaret etmektedir. ismet özel şiiri, bir anlamlandırma çabası ve bir arayış olarak düşünüldüğünde onu sosyalizmden islamiyete yönelten sebepler de daha sağlıklı değerlendirilebilecektir.

  bunların dışında sadece bir düşünce adamı olarak bakıldığında bile ismet özel bu ülke için değerli isimlerden biri olarak öne çıkacaktır. anlamak isteyen ve farklı düşüncelere açık bir insansanız eğer ismet özel en kötü ihtimalle bir soru işareti bırakacaktır aklınızda.

  kendi deyimiyle "nesli tükenmiş bir insan"dır ismet özel.
  basit bir benzetmeyle ekleyecek olursak: özel bir insan...
  9 -2 ... yolcu
 10. 10.
  sivas katliamını onaylayan açıklamalarıyla bu toprağın talihsiz bir şairidir.*
  5 -7 ... kiraze
 11. ismet özel Başlığındaki Önemli Entry'ler