bugün

istanbul doğumlu olan islam Memiş 1980 yılında dünyaya geldi. Aslen Ordulu olan Memiş, altın ve para piyasaları uzmanıdır. islam Memiş lisans eğitimini Erzurum Üniversitesi işletme Fakültesi'nde yapmıştır.

islam Memiş, sosyal medyada kendi hesabı üzerinden yaptığı finans analizleriyle ün kazanmıştır.

'Memiş Döviz A.Ş. kuyumculuk ve Altın Hizmetleri'adıyla işletmesi olan islam Memiş,Ticaret Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı'nda da uzmanlık yapmaktadır.

Youtube kanalında 263 bin takipçisi bulunmaktadır.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı islam Memiş, aynı zamanda çeşitli televizyon programında analizler yapıyor.

görsel
Yaptığı piyasa değerlendirmesinde Varlıklarınıza sahip çıkın uyarısında bulunan islam Memiş, özellikle yaz aylarında enflasyonla beraber dolarında yükseleceğini, dengelenen Dolar/Euro paritesinin de yıl sonunda bozulacağını ima eden bir açıklama yaptı. Dolar yerine Euro Sterlin alınmasını öneren Memiş, "Israrla döviz alacaksan euro ve sterlin daha ucuz. Biraz daha orta uzun vadeye baktığımızda yıl sonunda yeni rekorlar bekliyorum, burada sürpriz yok." diye konuştu.

"DOLAR 21 EURO 24 OLURSA SÜRPRiZ OLMAZ"

Verdiği rakamsal değerler için yatırımcıya 'Göz önünde bulundurun' diyen Memiş, "20, 21 lira aralığında bir dolar kuru benim için sürpriz olmaz. Özellikle paritelerdeki toparlanmayla birlikte 23-24 lira seviyesindeki bir euro kuru benim için şaşırtıcı olmaz." ifadelerini kullandı.
bu adam ne diyorsa hep tam tersi çıkıyor aq.