bugün

(bkz: cırcır)
(bkz: mushil)
tedavisi pek de zor değildir.bir çorba kaşığı türk kahvesinin üstüne üç beş damla limon damlatılır.bir seferde *** yutulması gerekir.bir saat içinde ishalden eser kalmaz.
kabızın tersi olan durum her şey kıvamında iyi dedirtiyor insana.
halk arasında amel ya da cırcır da denmektedir.
haşlanmış patates iyi gelebilir.
bu tür durumlarda koca karı ilaçları kesin çözümdür.tedaviye başlarsınız,10 gün sonunda ishal gecer ve yerini kabızlığa bırakır,10 gün de kabızlık çekilir ve 20 gün sonunda sağlıklı bir birey olarak topluma kazandırılırsınız.
(bkz: diare)
motoru bozmak da denilebilir. rektum kasları özenle kasılır ki o ayşe teyze beyazlığındaki çamaşırlarınıza zeval gelmesin. bir de boşaltım sırasında pötür pötür sesler gelir. o esnada umumi bi tuvaletteyseniz, siz kapıda ve duvardaki bel fıtığı tedavi merkezlerinin cep telefon numaralarını okurken, herkes size küfür eder.

ayrıca (bkz: zıçan adam)
(bkz: streptomagma)
ishal bir götün isyanıdır bi bakıma. *
3 saat içinde 10 defa tuvalete gitmektir ishal. Anüsün penis gibi işlemesidir. popodan işenir bir nevi.

bir de;

(bkz: ağız ishali)
sade gazoz aspirinde çok iyi geliyor tedavisinde **
kolanın içine bir adet asprin atılmak sureti ile kurtulabilinecek illettir.*

edit:kolayı için.*
Özellikle uzun yolculuklarda insanı tedirgin eden hastalık. Evinize varmak için dua etme sebebi. kahve ve limon ikilisi iyi gelmekle beraber alternatif tedavi yöntemleri arasında bir tatlı kaşığı kuru çay yutmak ve kola içmek önerilir.
bilimum dıskının sıvı ya da sıvıya yakın bi şekilde paçalardan akma sendromudur.
patates ya da salt nisasta bir numaralı ilacıdır.
insana götünden işiyormuş hissi veren hede.
Olağandan daha çok, daha sık ve sulu dışkı çıkarma, bağırsakları bozulma, sürgün, ötürük, iç sürme, amel, linet.
(bkz: tırık)
(bkz: tahliye)
(bkz: ishal a k a cırcır)
önlenmesi icin denenen onlarca seyden sonra tuvalet fayanslarını kıracak kadar sertleşebilir bunye bu hastalıktan öturu...
(bkz: göt nezlesi)
(bkz: götgürültüsü)
halk arasında cırcır olarakta tabir edilen hastalikin bir numaralı ilacı kuru kahve limon karışımıdır. (bkz: dakkasında kesiyor abi)
itiraf.com dan conuya ilişkin müthiş bir anı.

GERCEK BIR ANI
Arkadaslık teklıf ettigım bayan.. nıhayet teklıfımı kabul etmıstı.Taksım'de bulusmak uzere randevulastık..gelgelelım,yaz gunu..kavunu inciri fazla kacırmısım.uzerınıze afıyet,malum denız otobusune kendımı zor attım !yol boyu tuvaletten cıkamadım!.. taksim'e cıktım,baktım daha gelmemis.bu arada barsaklar kanalızasyon sebekesi gibi..tam etrafta tuvalete benzer bı yer aranıyodum kı hanım cıkageldi..bu arada biraz kacırdım !istiklal'de gezelim dedi, peki dedim,biraz daha kacırdım..gezerken bıraz daa, bıraz daa derken altım enikonu doldu. Bi magazanın onunden gecerken ''ya buraya kadar gelmısken bi pantolon alıım kendime'' diye iceri daldım. bedenime gore bi pantolon istedim.tezgahtar denememı onerdi ama denermıyım hıc..''lutfen paketleyın'' diyip aceleyle paket bankosundan paketi alıp cıktım..hatuna ''cok acıktım ben''dedim,ilk cafeye girdik.. ''sen otur, ben su pantolonu deniim'' diyerek acilen tuvalete kostum.hemen pantolla donu cıkarıp havalandırma penceresinden attım..barsakları da iyice bosalttım..oh be!rahatlamıştım.poseti actım,aaa o da ne? bu bi kazak!! eyvah poku yedik ! son umitle pencereye saldırdım, elimle
arandım,attıklarım yok !! eyvah ki eyvah!..yandık,rezil olcam manitaya..dakkalar geciyo cıkamam dısarı! bu ara millet kapıda kuyruk tutmus.homurdanmalar, kufurler,bagrıs,cagrıs.. ben cıkamıyorum,kapıyı tekmeliyorlar.. cafe sahibi polisi aramıs, tuvalette eroin iciyolar diye! polis geldi,kapıyı itfayeci baltasıyla kırıp beni zorla dısarı cıkardılar!!! son hamle, kazakla onumu kapatabildim,ama kıcım acıkta kalmıstı..