bugün

her sene defalarca türkiye'ye getirilen rock grubu
şüphesiz ki bi rock grubu yerine bi heavy metal grubudur. ha evet metal de rocktır, ancak bu adamlar nwobhm akımının yaratıcısı olarak "metal grubu" sıfatını da sonuna kadar haketmektedir.
bir gün jaymz bu grubu savunurken ölecek. kesin ya, eminim böyle ölecek jaymz. bi ara jaymz e dark lakabını takmıştık hatta bu geyikten maiden da nasibini almıştı. neyse konunun özüne dönersek konsere gelsede gitsek diye dua edenlerin çok olduğu aşmış grup.
(bkz: fear of the jaymz)
(bkz: don t look to the eyes of a stranger)
müziği müzik gibi icra eden sayılı gruplardandır.
wasting love ı her dinleyişimde tuhaf olduğum gitarda çalarken kendimden geçtiğim bir şarkı nasıl bukadar mükemmel ve basit olabilir dedirten gurup. vokallerde muhteşemdir ayrıca.
(bkz: powerslave)
(bkz: como estais amigos)
(bkz: wasted years)
(bkz: children of the damned)

bu yazdıklarım yaptıkları sanat eserlerinden sadece bir kaç tanesi. hepsini yazarsam bu entry uzar gider. heavy metal tarihinin idol olabilecek nadide gruplarından biri..
(bkz: dört gitarla müzik yapmak)
(bkz: saygıyla eğiliyorum)

http://www.youtube.com/watch?v=iSTBlbylMzM
süper ötesi heavy metal gurubu. onları beklemekten harap bitap düştük çoğumuz. video, konser kaydi da yetmiyor bu grup için. videoları bile coşturmaya yetiyorsa onları canlı canlı izlemek nasıl olur aceba.

sharon osbourne öküzü. buradan sana sesleniyorum. bruce işe yaramaz adamın teki değil, sen iğrenilemeyecek kadar değersiz bir insansın. 40-50 bin kişi tarafından yuhalanmak ve kendi festivalinde rezil olmak sana iyi bir ders olmuştur zaten.
gelmiş geçmiş en iyi heavy metal gruplarından biridir. hatta en iyisidir diyebiliriz.
sourneyman şarkısıyla gönlüme taht kuran aşk acıma dayanak olan grup...
(bkz: çelik madeni)*
bruce dickinson'ın pilot koltuğunda oturduğu boeing 157 leri ile dünya turnesine çıkan ve 40 dan fazla konser verecek olan heavy metal efsanesi. kötü olan ise bu 40 dan fazla konserin içinde türkiye isminin bulunmaması... en azından şimdilik diyip kendimizi avutalım.

http://www.ironmaiden.com...id=8&p2_articleid=731
Gelmiş geçmiş en iyi konser showlarına sahip gruptur.
iron maiden adlı albümünden, iron maiden adlı şarkının sahibi, iron maiden adlı ingiliz müzik dahilerinin adıdır. *
heavy metalin en iyi temsilcileridir. hiç tarzlarını bozmamışlardır, hiçbir zaman müziğin dışına çıkıp, kuru gürültü yapmamışlardır. her albümleri şahanedir. ama benim için somewhere in time ile killers albümlerinin yeri başkadır.
bunun dışında asla coverı yapılmaması gerektiğini düşündüğüm bir gruptur. çünkü onların yorumlarının üzerine yenisini yapmak, yorumlamak oldukça zordur. hayır, birde o değil şarkıları rezil ediyorlar ben ona yanıyorum. bu açıdan buradan yetkililere sesleniyorum! gidin başka gruplara bulaşın, ıron maiden parçaları pek covera müsait değildir.
şarkıları dışında birde ayrıca benim bir başka özel ilgi alanıma da hitap etmektedirler. o da muazzam albüm kapak tasarımlarıdır. son derece yaratıcı ve başarılı bulurum.
ve evet, birde bildiğin delidirler.**
her şarkısında ayrı bi serüven, ayrı bi tat, ayrı bi hava olan, şarap misali yıllandıkça değerlenen, en büyük heavy metal grubudur.
"asıl büyüklük albüm kayıtlarında nasıl çalınıyorsa konserlerde de öyle çalmaktır." diyen ancak kendileriyle çelişen grup*. belki mütevaziliktendir.
invaders adlı şarkısıyla beni benden alan gruptur.
metal muzige gonul vermeye niyetli her bunye metallica,megadeth ve iron maiden ile baslar bu sonu olmayan sevdaya. bu anlamda bu 3 grup muziklerinden odun verselerde zaman icerisinde, degerleri buyuktur bas tacıdır. iron maiden ise albumleri,dvd leri, konser kayıtları, oyunları, oyuncak bebeleri ile piyasa ayak uydurmayı başarmış ya da piyasayı kendine uydurmuştur hala saçları uzundur bi kısmının o bile saygıya yeterlidir.
hakkında "güzel değiller" dediğinizde gerçekten çarpılacağınız iki üç gruptan biri. *
dinlediğim ilk metal grubu.

ve hala en iyilerindendir.

Killers albümü mü desem, Powersalve mi desem, Piece of Mind mı yoksa Brave New World mü desem hiç bilemiyorum. Ama bildiğim tek bir şey varsa o da aynı kalıpları kullanarak birbirinden farklı hissiyatları tattırabilen bu grubun varlığının asla bitmemesini istediğimdir.
yahu sanki ailedenmiş gibi sıcak gelen adamlar.
ismini ortaçağ'da kullanılan bir işkence aletinden alan, holdingleşmiş ve futbol takımına sahip olan ingiliz heavy metal grubu. türkiye'ye de geldiler fakat bruce dickinson'ın olmadan. bir dinleyemedik abiyi.
wacken open air 2008'in headlineri.