bugün

seksenlerin ilk yillarindan doksanlarin ilk yillarina kadar olan surecte en iyi albumlerini cikardilar.
Arsenal taraftarıydılar galiba.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Demirden yapılmış.
Aslında demir değil normal insanlar.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
yok lan bu adama kriz geçirilmez.
troll bile olsa bir insan iron maiden için ''sikko şarkılar üretan dandik grup'' dememeli amk. deli gömleğini geçirirler üstüne.
Tanrı neden bana karı yollamadı şeklinde sözü olan herhangi bir şarkısı olmayan gruptur.

Karısızlık nasıl başa vurduysa artık. Sabahtan beri hayal ürünü şeyler yazıp duruyor.
müzikleriyle çok zor zamanlarda hayata bağlandım ve o girdaplardan çıkıp en iyi zamanlarıma döndüm.

çok ama çok sevdiğim grup.
ironi denince aklıma gelen grup.
Her şarkıları Galaksinin koruyucuları çizgi filmi jenerik müziği tadında olan dede grup.

Sevemiyorum.

Ama infinite dreams ayrı bir yerde.
46 yıl önce bugün kurulmuş tarihin en iyi müzik grubu. Müzikten fazlası bu adamların yaptıkları, bambaşka bir dünya. iyi ki varlar.
2021 yılında senjutsu gibi harika bir albüm çıkaran gelmiş geçmiş en iyi grup. bu grubun epik şarkıları bambaşka bir seviye ya, inanılmazlar.
3 eylül 2021 de Senjutsu isimli 17. stüdyo albümlerini yayınlayacak olan gelmiş geçmiş en iyi müzik grubu.
17. albümün ilk single ını bugün göreceğiz gibi. Geçenler de 15 Temmuz'u bekleyin demişlerdi ve bugün akşam 8 de bir canlı yayın yapacaklar orada single ı göreceğiz muhtemelen. Hatta albümün ismini ve çıkış tarihini de öğreneceğimizi düşünüyorum.

Edit: Yayınlandı şarkının adı The Writing on the Wall. Smith/Dickinson bestesi.
1998 istanbul konseri

https://youtu.be/TOEtyGV-TU8
Müzik olarak heavy metalin kurucularından sayılabilirler tamam.

Fakat bende şarkıları hep flash gordon, defender of the world vb çizgi film jenerik müziği tadında gelmektedir.

Saygım var ama beğenemiyorum.

Aslında diğer birkaç ingiliz pre-metal(bence) grupları da böyle. Mesela black sabbath. Ozzy osbourne'un o miyavlama ciyaklama arası sesine oldum olası katlanamıyorum ama müzikalite olarak iron maidenden çokça yukarıda bulurum.

Fakat metallicanın sadece one şarkısı bile bunların alayının kariyerini üst üste koyar...
sonuna kadar metallicayı savunacağım. iron maidenın vokaline katlanamıyorum.
elektro gitar çalarken en güzel giden gruptur.
heavy metali ölümden döndüren şahane grupdur sen olmasaydın metal namına birşey kalmıyacaktı herkes popçu kesilcekti başımıza iyiki varsın.

(bkz: reincarnation of benjamin breeg)
(bkz: the evil that men do)
(bkz: fear of the dark)
(bkz: wasting years)
(bkz: wicker man)
(bkz: 2 minutes to midnight)
(bkz: afraid to shoot strangers)
ölümsüzlük şifresi yazmış gruptur. sonsuza kadar dinlenecektir.
Yalarım. Öyle iyi...
Şarkılarının coverı hiçbir grup tarafından yapılmamalı, yasaklatılmalı zira hiçbir cover Paul DiAnno ve Bruce Dickinson'ın söylediğinin tırnağı olamıyor.
Bruce dickinson gibi efsane bir vokali eleştirmek, beğenmemek mi...

Şahane işler yapmış gruptur. Fakat bir yerden sonra sizi sıkabilir. Zaten belli bir zamandır hep eskilerin ekmeğini yiyorlar. Farklı bir şeyler üretmiyorlar artık. 3-4 sene dinlemiştim epey. Azalarak bitti galiba benim için.
Metal, hardrock ve rock müziğin biyolojik babalarındandırlar.
güncel Önemli Başlıklar