bugün

entry'ler (49)

arka sokaklar

takipçisi değilim de nezaman tvyi açsam maşallah hep bu dizi var, evden gel arka sokaklar, her akşam bekstriits falan neyse yaklaşık olarak izler oldum bu diziyi. hadi başrol elemanları geçiyorum, o enstantanelerde oynayan figuran elemanlar tam anlamıyla gerçek kesit tadını bize vermekteler. tam anlamıyla sokaktan toplama.

binbir gece

bu geceki (50. sanirim) bolumu fragmaniyla gecelerimizin mutluluğu olmuş dizi.

bennu salağı bulmuş da kıllısını istermişcesine, en ezik ses tonuyla kereme şöyle der: " hani düğünümüz düğün yapmıycaaak mıyıız???!!"
kerem bir hışımla yerinden kalkarak: "benim burda düğün düşünecek halim mi var <CAPS LOCK ac> bennu <CAPS LOCK kapa>, ben burda kim olduğumun derdine düşmüşüm!?"

bravo. allahım kopuyorum. muhteşem dizi.

ortunme islam in icadi degil ki

deniz baykalın sözü. bunu geçelim de, "sen yoktur dersin başka biri vardır der" ne demek onu anlamadım. kuranı böyle herkes istediği gibi anlayıp istediği gibi yorumlama hakkına sahip mi. var mı böyle bişey ya. yok kardeşim kuran da var böyle bir şey gibi bi antitezle çıkın da, sen yoktur dersin başka biri vardır der ne demek? kaç tane doğru var, kuran a göre? bir değil miydi? özgürlük kelimesinin gerçekten boku çıktı, gerçekten. ben var diyorum öbürü yok diyor.
ya vardır ya yoktur, ama sen inanıp inanmamakta ve ona göre yaşayıp yaşamamakta serbestsin. ha nasıl mı olmalı? gelin bu da başka bir entryinin konusu olsun.

recep tayyip erdoğan

şöyle bi başbakan. demiş ki. yurtdışına öğretime gönderilen öğrencilere. biz batının şimdiye dek ahlaksızlıklarını aldık. ilimini almadık. biz ahlaksızlıklarını almışız. ilim almamışız. ne desem ki. gittikten sonra geriye dönün demiş. dönmeyin arkadaşlar. çünkü biz batının ahlaksızlarını almış bi toplumuz. kaçıp kurtarın kendinizi. bizim batıdan aldığımız ahlaksızlıklardan.

power türk

peaaeağğğeavvaa türk. bence arabada dinlenecek en güzel kanal. türkçe pop. heaaa. peava.

neler neler

chorus verse 2. tekrarında bu şarkıyı söyleyen tan efendinin ultramanyak çıkışı "aeaalleaaaeeaahııem yardıeeaaaaeaam eeet" yüreklerimizi yerinden fırlatmakta, olan şarkı.

overpowered

roisin murphy denen muhteşem hatunun muhteşem ötesi şarkısı ve muhteşem ve ötesi albümü. vilavroyisinmörfi.

christian troy

"god gave me a dick, and i intend to glorify him by playing that organ as intensely, and as often as possible"

christian troy, S04E09.

ahmet necdet sezer

o kadar yoz bi toplumuz ki.
bugun haberlerde ahmet necdet sezer 4 kez kırmızı ışığa yakalandı, hepsinde de durdu dediler.
bilmemkaç parça hediyelerini almadan köşkten ayrıldı dediler.
markette sıraya girdi, hastaneye gidip sıra bekledi dediler.

biz öylesine yozlaşmışız ki- doğru -yu yerine getiren, olması gerektiği gibi davranan bi insana şaşırıyoruz, kırmızı ışıkta tam 4 kere! durdu diyoruz.

halbuki geçmeliydi değil mi. zimmetine para geçirmeliydi değil mi. makamının tüm ayrıcalıklarından sonuna kadar faydalanmalıydı değil mi. tüm akrabalarını zengin etmeliydi değil mi. siz olsaydınız ve sizin seçtikleriniz öyle yaparlardı, öyle yapacaklar değil mi.
bu ülkede yanlışlar doğru, ahlaksızlıklar gerçek, hırsızlıklar normal olmuş.
yapmayanlar da namuslu filmindeki gibi enayinin önde gideni, namussuz namuslu.

adam gibi cumhurbaşkanıydı necdet sezer.

belli kesimlerin sevmemesi normal. ama aydınlıkçıyım, özgürlükçüyüm ve demokratiğim adı altında, onlara karşıyım ama ahmet necdet sezer de çok çatıkkaşlıydı canım! gibi yorumlarla siz gelmeyin lütfen.

yilmaz ozdil in cumhurbaskani

yılmaz özdilin cumhurbaşkanı, türkiye gibi, ekonomisi yerlerde, gün geçtikçe daha da batan bi ülkenin cumhurbaşkanı tasarruf yaptı , bu mu cumhurbaşkanının olması gereken özellikleri diye eleştiriliyor. vicdanına sağlık denilesi bi yazı bu.

yahu. uyansanıza biraz. ekonomisi güçlü bi ülkenin önünde ne durabilir. nası insanlarız biz. nası beyinlerimiz var. ekonomisi bağımlı ama ülkesini her allahın platformunda temsil eden cumhurbaşkanı mı istediğimiz? çalıp çırpmayan, ayrıcalık kullanmayan cumhurbaşkanını takdir etmek yersiz. zira bize hırsız, hortumcu, anasını bacısını eniştesini kayıran, hediyelerini toparlayan, her ortamı sömüren devlet yöneticileri lazım. biz buna layığız.
televizyona bakın. biz bu üçlüye layığız. hakettiğimizi bulduk. hayırlı olsun.

2007 türkiye gp

o değil de,
kanal de isimli kanalın ana haber bülteninde süpersonik bir manşet?le verdiği yarış. işte o başlık: "birinci ol"massa" olmuyor"

ulan sanki şumayer. 8. birinciliğini almış adam. e seviyoruz kendisini o ayrı.

emre tilev

sunucu.

ferrari ekibi pitte hazırlanmıştır, biri girecektir, acaba kim girecek massa mı raikonnen mi derken ikisi de girmez. emre bu işe acaip şaşırır. "yau ceysın, niye girmediler, sen gir ben gireyim olmuş olabilir mi?"

emrecim, bu işler bu kadar mı amatör olur, sen bu yarışları sunarken aklın alıyor mu bu durumu? böyle bişey olabileceğini? eyvah eyvah.

turbanli es kimliktir

gördüğümüz kadarıyla bi kısmının kuyruğuna basılmasına sebep olmuş önermedir. ve doğrudur kendisi sevgili seyirciler. haa malesef 2 tane arapça dua öğretmekten ve hocalar sayesinde eğlendirmekten başka işe yaramayan din bilgisi (kültürü?) ve ahlak kültürü (bilgisi?) derslerine hepimiz girdik.

tayyip i ikinci atatürk sanan sözlük yazarı

kendisine allahtan rahmet, sevenlerine başsağlığı dilediğim yazar.

kayıp gençlik.

atatürk ün eşine annesine bakın

güzel laf.
gerçekten yakında kafayı yiyeceğimi hissediyorum. deliriyorum sinirden, sonra hiçbişeye yaramadığını görüp duruluyorum biraz. hani o taraftakileri anlıyorum da zerre hazetmeyenlere ne oluyor allahım. bu kadar mı çapsız bu kadar mı anlayışsızız?
olay kafalarındaki bez parçasında değil abicim. bizim büyük annelerimiz ninelerimizin de başı örtülüydü. atatürkün anasının da başı örtülüydü. hatta biliyo musun çarşaflıydı bazıları. kılık kıyafet devrimiyle çat diye çıkarmadılar o kafalarındaki örtüleri. ama kafalarının içi böyle değildi onların. kalkıp bunları siz de basit bez parçası mantığıyla, yok mustafa kemal dememiş atatürk demiş gibisinden cevaplamayın allahaşkına. işte. ben onlardan değil sizden korkuyorum daha çok. bu yola girmemize sebep sizsiniz.

ahmet necdet sezer in kabineyi onaylamamasi

nezaket falan değildir elbet, bi tavırdır. yakında bitecek müsterih olun, ondan sonra cumhurbaşkanınızla yönetirsiniz dilediğiniz gibi ülkenizi.

perihan mağden

kendisinde edebi bi kabiliyet, allah vergisi bi yetenek vardır; kelimelerle oynamak çoğu kişi için bu kadar kolay değildir. tabi kendisinin yazım stilini ve fikirlerini günahım kadar sevmem. kendince oluşturduğu üslübuyla kendisini ennnnnn zeki, söylediklerini ennnnn doğru(truth?) zannetmekte, aha ağzının payını verdim'cilikte en kendine güvenen yazar bu ülkede kendisi.

(bkz: perihan mağden tarzı yazı yazma rehberi)

kendisi en sevmediğim insan modelidir şu topraklar üstünde; çünkü bu şahıs özgürlükçüyüm ve demokratiğim ayağı altında bir orda bi burda olmanın dayanılmaz hafifliğiyle danseden, bu ülkeye en zararlı karakter tip (type?) lerden biridir <CAPS LOCK aç> aydınım <CAPS LOCK kapa> adı altında savunduğu fikirleriyle, bu ülke için, en korkulması gereken insan türüdür perihan mağden.

nafaso

nafaso
nafaso gezelim görelim, akın akın anadolu, anadoludan görünüm tarzı entyleri ile meşhurdur.

cennet mahallesi

sanırsam yaklaşık 4728849983 tane bölüm çekilmiş, show tvnin ana haber ve bi kaç gerizekalı yarışma harici her boşlukta yayına koyduğu-her zapta kabus gibi karşımıza çıkan dizi.

amos

structural equation modeling i test edebileceğiniz bir istatistik programı. kullanımı oldukça kolay ve zevklidir.