bugün

wwdc 2009'da yeni nesli tanıtılan telefondur.

(bkz: iphone 3gs)
3.0 işletim sistemini dört gözle beklediğimiz cihaz. *
17 haziran 2009'da iphone os 3.0'ın çıkacağı telefondur. bu işletim sistemi iphone için bedava iken ipod touch kullanıcılarına 9.95 dolardır.
http://www.youtube.com/watch?v=TkXlriABfOo

almaya beni 1 adım daha yaklaştiran telefon harikasi
gereksiz pahalı cep telefonu vs. ha, "ben çok istiyorum böyle dokunmatik olsun, internete girsin, müzik, film..." diyorsanız ama tonla da para vermek istemiyorsanız küçük boylu yaratıcı çinli dostlarımız bu isteğinizi karşılayabilirler. çinlilerin yaptığı klon ya da çakma iphone'lardan bazıları cidden aşmış durumda. hatta meizu m8 ve m9 klonları iphone'dan daha iyi desem abartmış olmayız. tamam çin malı ama bunlar adi mal yapan çinli değil, herifler oturmuşlar kalite bir şey yapmış masraftan da pek kaçmamışlar, fiyatı ise nerdeyse iphone üçte biri, ama cidden iyi, tek farkı 3g yok ama çoğu iphone'da olmayan bulutut ve video çekimi meizu'de var, hatta yeni meizu'larda wi-fi olayıda varmış.
ha bir de hi phone var; ona için de iyi bir taklit diyor kullananlar, fakat karşılaştırma imkanım olmadı meizu gibi, sadece duyum. klon ve çakma iphone'lar ülkemizde 350 ile 150 lira arasında satılmakta.
Ekşi Sözlük uygulamasından sonra uludağ sözlük uygulamasının ne zaman çıkacağı dehşetle merak edilen cihaz.
bazılarının gösteriş adına aldığı telefondur.
internet ile gprs ile vs... alakası olmayan kişiler bu özellikleri duyarak etkilenerek alır.
ama mesaj yazıp konuşmaktan başka birşey yapmazlar.
telefon numaralarını nereden ve nasıl ele geçiriyorlar bilmediğim bir kontör kazıklayıcısı şirket tarafından
"regaip kandilinde kontör yükleyin 1000$'lık iphone kazanın" şeklinde promosyonu yapılan telefon.

regaip kandilinde tek dileğimiz iphone'du sanki.
3.0 sürümünden sonra psp ye rakip olan hatta havada karada yiyen cihazdır.
daha iyisi için (bkz: nokia e71)
sınırlı sayıda özelliği olmasına rağmen bu uygulamaları kullandırmak için kredi kart şifreni isteyebilecek kadar adi bi telefon, ebatı büyük olması nedeniyle her yerde kendini belli edebilir bu yüzden pahalı birşey kullandığınız karşıdaki tarafından rahatça anlaşılır hiç değilse bu işe yarıyor.
iphone altyapısı okadar güçlü olan bir cihazdır ki insanların almamak için sebep olarak yazdığı herşeyi apple dikkate alıp kısa aralıklarla yeni güncellemeler çıkarmaktadır. işletim sistemi mac olan bir cihaz , daha ne olsun ki? yazılımsal olarak daha iyisi yoktur. yeni çıkan iphone 3gS ile beraber donanımsal olarakta bir çok cihazın önüne geçmiş bulunmaktadır.
nokiaya çelme takmış, zamanının bir kaç yıl ötesinde bir cihazdır. nokia kullanıcıları ise bazen kıskanır, bazen eksilerini görüp iyi ki de nokia almışım der. bu durum son model olan n97 sahipleri için de geçerlidir.
şimdilerde çok gündemde olan 3G uyumlu olması ile dikkat çeken ve dokunmatik bir ekrana sahip harika bir telefon. apple'la teşekkürler.
ayrıca bluetooth da yoktur.
yeni versiyonları çıktığı gün alan erkeklere göt veriyor artık kızlar..
kim ne derse desin, piyasadaki en kullanışlı telefondur. sanılanın aksine, ufak bir ayarla istediğiniz gibi oyun, program kurabilirsiniz. hayatı boyunca nokia kullanmış adama garip gelebilir, ama günlük kullanım için ideal telefondur. ha, parası olana...
düşürmeye gelmeyen telefon. anında saçmalamaya başlıyor. her düşüşünde servise göndermek şart olmuş.
bu cihazı cep telefonu olarak nitelendirmek pek doğru değildir, böyle bir şey yapılmamalıdır, bu cihaza cep telefonu diyenler itina ile uyarılmalı, bir daha yapmamaları için yemin ettirilmelidir.
birşeyler söylemek istediğim ama söyleyemediğim yazar.
(bkz: #6364148)
Elestri yapmak için kıçımızı yirtmamizi saglayan alet. Hayır 1000 kisi konuşurken 10 kisi kullanıyor. O yok bu yok denilse dahi yazılımlarla her şey hallediliyor, ha o da elestri kaynağı para istiyorlarmış falan filan paran yoksa alma zaten senin neyine i̇phone a benim dangalak arkadasım.
push email ile 12 saatte pili biten alettir kendisi. yetmezmiş gibi 1500 lira istiyorlar bir de buna.
ha bir de şu var:
(bkz: milyarlık telefona kontörlü hat takmak)
pembesi çıkmış diyorlar.
hemen hemen her dizide sanki belediye dağıtıyormuşcasına kullanılmasıyla gına getiren teklonojik cihaz. (bkz: suyu çıkmak)
(bkz: kim dokunduysa sana ona git)