bugün

WWDC 2009'da bugün tanıtılan yeni nesil iPhone'dur. daha hızlı işlemci, 256 mb ram, dijital pusula, 3mp autofocuslu kamera, 30 fps vga video çekimi, 30 saat müzik dinleme gibi farkları var. görünüm olarak 3g'den farklı değil.

16 gb olanı 199, 32 gb olanı 299 dolar* olan telefonun satışının başlama tarihi 19 haziran olmasına rağmen türkiye'de Mauritius, Nikaragua, Bostvana, Jamaika gibi ülkelerle aynı anda, ağustos'ta satılacak.
Apple' in artik olayon icine sictiginin belgesidir! Zaten 3g' de bu imkanlar cydia sayesinde var. Madem yapacan tam yap, 5mp flashli cam koy ne bileyim ön tarafa cam koy. Ama yok bu apple bizi her sene düdüklemeye alisti. Eger iphone 3g var ise alinmamasi gereken iphone' dur. Zaten 3. 0 update' indede özellikleri bedavaya vereceklerdir, bu da bir özür olsa gerek.
işlemci hızı 600 mhz olan telefon. iphone 3g de ise bu rakam 400 mhz.
3g ve 3gs in mükemmel bir karşılaştırma testi için;

http://www.youtube.com/watch?v=6g1qWEQ5Txs

boşuna speed dememiş adamlar. laptop fiyatı verip iphone 3g alanlar şimdilerde dizini dövüyor olmalı 3gs den sonra. ama apple kullanıcıları alışkın apple ın bu tarz hareketlerine. yapacak fazla birşey yok! eldekini satıp 3gs almalı en kısa sürede...
Jailbreak ve Unlock u çoktan çıkmıştır.

http://www.ingilizanahtar...lock-resimli-anlatim.html
tofaş firmasına rakip olma yolunda ilerleyen marka.

(bkz: doğan)
(bkz: doğan s)
(bkz: doğan sl)
(bkz: doğan slx)
abd'de 32 gb olanı operator sözleşmesi olmadan fiyatı 699 dolar olan güzel cihaz ama gene de o kadar para etmez.
(bkz: hz iphone)
sms yollarken ; cızzzvuızzzzz gibi bir ses çıkartıyor . Aman Tanrım.
bu iphone çıkınca eskisinin fiyatı yarıya inmiş. ayrıca internet 3 kat hızlı çalışıyormuş.
ismi artık şu olmuştur
(bkz: iphone 3gs)
iphone 3g den farklı olarak görüntülü görüşme imkanı sunan ve video kayıt yapabilen telefondur.
nokia n97'nin yanında esamesi okunmayacak telefondur. ya da başka bişeydir.

(bkz: benim n97 m var)
iphone 3gs'te, iPhone 2g, iphone 3g, ipod touch 1g ve ipod touch 2g'de bulunan, OpenGL ES 1.1 destekleyen PowerVR MBX grafik çipinin yerini OpenGL ES 2.0 destekleyen PowerVR SGX grafik işlemcisi almıştır. ipod touch 2g'de 532, iphone 2g, iphone 3g ve ipod touch 1g'de 412 mhz işlemci varken, iphone 3gs'te 600 mhz ARM Cortex A8 bulunmaktadır. aynı zamanda, 128 mb olan bellek* miktarı ise 256 mb olmuştur.
en fazla radyasyon yayan beş telefon listesinde beşinci sırada yer alan telefon.

merak edenler için ekleyeyim. en fazla radyasyon yayan telefon Samsung omnia.
Ekranı 3g ye göre daha sarımtırak. ve arka kapağı ısındıkça pembemsi bir renk alıyor zamanla.
Sürekli bir üst model çıkararak çok para kazanma isteği üzerine,i-phone 3g s,i-phone 3g d gibi bokunu çıkaracaklarını tahmin ettiğim satış şeklidir.Çıkar en üst modelinide rahat edelim ama nerdeee...
Telefon kavramını değiştiren ve bu kavrama geniş bir açı ile bakmamızı sağlayan iphone un son versiyonu. Apple'ın ipod ile tavan yapmış olan piyasasını daha yükseklere taşımasını sağlayan teknoloji harikası alet.

http://www.apple.com/iphone/iphone-3gs

http://www.youtube.com/watch?v=IpQ9RESJnWM

http://www.en.wikipedia.org/wiki/IPhone

http://www.tr.wikipedia.org/wiki/iPhone

http://www.cnet.com/apple-iphone.html
gelmiş geçmiş en iyi telefondur. 32 gb lık hayvani depolama sistemi ile bilgisayarı aratmaz. her işinizi rahatlıkla halledebileceğiniz bir apple ürünü. yalnız piyasada çin malı olan çakmaları bir hayli fazla. şiddetle uzak durulması, alınırsa da iphone performanısının 10/1 i bile beklenmemesi tavsiye olunur. sonra pişman olmayın, buna niye dokanılmıyor? diye.
1970'leri bizlere tekrar yaşatan telefon modelidir. O dönemde de murat 131 alabilmek için insanlar 6 ay önceden sıraya girerlermiş. Şimdi de 1 aydır bu telefonu istanbul'da bulmak neredeyse imkansız. Rekabetçi pazarı 40 sene öncesine götürebildiğine göre, süper bir şey olsa gerek.
amerika'dan getirtip pasaport onayı ile türkiye'de kullanan kişilerin itunes üzerinden kesinlikle güncelleme yapmaması gereken telefondur. zira an itibariyle yazılımsal bir çözümü yoktur; güncelleme sonrası 3.1 versiyonundan 3.0a döndürülemiyor ve paşa paşa birilerinin kilitlenen simi kıracak yazılımı geliştirmesini bekliyorsunuz. donanımsal müdahale ise hem pahalı hem de cihazı eksiltiyor. turbo sim ise eski 3g ler için bir çözüm olmakla birlikte 3g s ler için hikayedir. kısacası güncellemeyeceksin kardeşim; elleşmeyeceksin fazla.
kullanmadığı halde sürekli eleştirenleri ve de sadece prestij unsuru olduğu için kullananları asla anlamadığım, steve jobs ve arkadaşlarının dehasının gsm sektöründeki yansımasıdır. varlığı hayat, yokluğu ölüm olmayan güzel alet.
Amerika, da 2 yillik kontrat karsiligi, 200 dolara satilian telefon. Kontratsiz ucreti ise 650 dolar civarindadir.tek hat alinirsa tabi okudugunuz okulun AT&T ile anlasmasi yoksa 78-85 arasi bir faturayi her ay odersiniz.
Daha ötesi yok şimdilik. artislik olsun diye değil kullanım kolaylığı ve özellikleri bakımından üstündür.

her konuda kapışır.

verilen parayı sonuna kadar hakeden tek telefondur.
bizi nokia nın zulmünden kurtaran yegane alet.