1. 1.
  ilk doğa filozoflarının ortaya çıkması ve bilimsel yaklaşımın temelinin atıldığı kent.
  2 ... amanbenburadakalmisim
 2. 2.
  Bodrum akçabük mevkiinde ben deyim 10 sen de 15 senedir inşaatı süren ama daha çok süreceğe benzeyen konumu güzel ama sahibi yönünden bahtsız potansiyel tatil köyü, otel v.b. yapı.
  1 ... mikrop
 3. 3.
  (bkz: iyonya)
  ... sophie
 4. 4.
  Akalar tarafindan m.o. 1200 yilinda bati anadolu'da olusturulmus medeniyettir. izmir, efes, milet gibi sehirlerde yasamislar, ticaret sayesinde cok zengin olmuslardir. Tipta hipokrat, tarihte heredot, felsefede diyojen, matematikte pisagor ve tales gibi bilim adamlari yetistirmislerdir. Persler tarafinda yikilmislardir.
  2 ... radament
 5. 5.
  12 ion kenti; Miletos, Priene, Myus, Ephesos, Kolophon, Erythrai, Klazomenai, Phokaia, Samos, Khios, Teos, ve Lebedos. şehir devleti (polis) şeklinde bi siyasi oluşum halindedirler.
  Mykale Dağı eteğinde, Güzelçamlı'da, Poseidon Helikonios'a adanan bi kutsal alanda (Panionion) toplantıları yapılan, Ionia Birliği adı altında gevşek bir siyasi ve dini birlik oluşturmuşlardır. * *
  1 ... cleidophoros
 6. 6.
  ionia halkı inançlı ancak laik , akılcı, isonomia (eşit paylaşma) ilkesini benimsemiş, girişimci, kader kavramını tanımayan, meraklı ancak merakta ölçüyü kaçırmayan, her durumda çözüm arayan, doğanın kanunlarını belirlemeye çalışan, bunları günlük yaşama uygulayan bir medeniyettir.
  1 -2 ... eternal rest
 7. 7.
  knight online oyununun yeni serverının adıdır.
  1 ... ferruzohestanpalas
 8. 8.
  izmir'de kıbrıs şehitleri caddesinin dar sokaklarından biri olan Can Yücel sokağında , alavaranın yanında bulunan muhteşem mekan . Sokakta da oturabilirsiniz fakat içeriye girdiğinizde biraz ilerlerseniz bahçemsi bir yer sizi karşılar . Çalan şarkılar ruhunuza işler , masalarda bulunan 80'lerden ya da 90'lardan kalma sinema-müzik-televiyon dergilerini saatlerce karıştırabilirsiniz .
  1 ... mermaid35
 9. 9.
  kuşadasındaki bir otel.
  ... judas gokhan
 10. 10.
  izmir alsancakta güzel bir mekan ayrıca iyonya adlı şarapları da çok güzeldir.
  ... jujus5451