bugün

hiçbir bilimsel açıklaması olmayan hallerden birisidir.
(bkz: çünkü eşeğin sikinden dolayı)
sevmek sevişmek işte tüm mesele bu.
menfaat için. Ciddi diyorum. Şaka değil.
ilk tattığı duygulardan olan sevgiyi annesinden öğrenir insan. Sonradan yoksunluğunu çeker işte bütün nedeni bu bence. Ailesi olmayanlar ise korkar sevgiden. insanın her bilmediği şeyden korktuğu gibi..
Çünkü insan doğasında ebesinin damını görme arzusu çok büyük.
Sevmek için. Sevmeye hasretiz azizim.
bilmem. bana da çok saçma geliyor. bu yüzden denemedim.
mantık işi olmadığı bir gerçek .
Sevgiye muhtaç olduğu için.

Eğer kimse sizi sevmese yaşayabilir miydiniz? Belki. Ama yaşayan bir ölü olacağınız kesin.
Yalnız olmadığını onu düşünen birilerinin olduğunu hissetmek yol arkadaşı olmak için...
Canı sıkılır, sever.
sevmek, bir yanılsamadır bence. insan, içgüdülerden ibarettir. neden seviyoruz? dayatılıyor bir kere. nizam, intizam lazım. işçi sınıfı, yok Proletarya falan hikaye.

bir de sinsi varlık insan. yaşlandım mı duvarlara mı konuşucam diye kaygılanan bir leopar gördünüz mü amına koyim?

gençken seks vardır. yaşlılıkta yalnızlık korkusu. ötesi berisi yalan ve yanılsamadır.
Sevmek de yemek yemek, giyinmek, barınmak gibi bir ihtiyaç.
Sevmek olmasa, başka türlü nasıl çekilsin bu dünya!
içinden gelir.
düzenli uyuduğu için, işlerinin yolunda gittiği için, alkol gibi zararlı şeylerden uzak olduğu için, şarkılardan fal bakmadığı için, yol gözlemek nedir bilmediği için rahatlık batmıştır ibneye..

götü kalktığı için sever.
çünkü biz farketmesek de sevginin gücü vardır her şeyi iyi ve güzel kılan.ve biz bu güce açız.
insan, kendisinde var olan eksiklikleri gidermek için sever. Çok uç noktalarda olmamakla beraber genel olarak ilişkilerde kadınlar ve erkekler zıt karakterlere sahiptirler ve birbirlerini tamamlarlar. Sevmeyen, sevilmeyen insan her zaman eksiktir, yarımdır. Bu sebeple “sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz.” diyerek ve Yunus Emre’yi de anarak sözlerimi bitiriyorum.

(bkz: yunus emre)
(bkz: bir elmanın yarısı)
dertsiz başına dert almak için .
doğamız gereği.
ihtiyaç ihtiyaç. beni de sevsinler diye sever.
Bok var çünkü.
çok saçma. saçma şeyleri sevmem.
güncel Önemli Başlıklar