bugün

uzun süre önce, hiç tanımadığım halde, bir hesabım hakkındaki linç kampanyasına yazıp durmuş ve bana haksızlık etmiş bir yazardı. artık sözlükte olmadığı için mutluyum.
warcraft 3 maplarında en kral yetenektir ve kullanan heroyu otomatik olarak oyunda değerli bir yere koyar. düştüğü yeri stunlar magic immunedir, alana hasar verir ve her vuruşunda hasarı etrafa dağıtır üstün health regeni ve hatrı sayılır hpsi vardır.
6 sene önce tek kelime sohbetimiz olmadan, beni tanımadan hakkımdaki kırıcı çıkışlarıyla beni büyük bir üzüntüye uğratmış yazar. eğer 6 sene önce donuz butonu olsaydı kendisi ve mahur kalemkari' nin kırıcı çıkışlarını okumak zorunda kalmayacaktım.
bu yüzden donuzun ne kadar değerli ve gerekli bir buton olduğunu anlıyor, sözlüğe donuzu kazandıran zall' ı kocaman kucaklayıp ona teşekkür etmek istiyorum.
sevmediğim bir yazardı. iyi ki artık bu sözlükte yazmıyor.
her başlığa ilgisiz bir bakınız veren yazar. reklam amaçlı büyük bir ihtimalle.
--spoiler--
imanlı, vatan millet sevgisi yerinde, özgüvenli, bacılarına saygılı, büyüklerinin ellerinden küçüklerinin gözlerinden öpen, mason localarına göz açtırmamaya kararlı gençlerden kuracağım bordo entryliler adını verdiğim tim ile başlatacağımız tespit işlemidir. akabinde bu yazarların her birinin tüm entryleri şikayet edilecek ve yazarlar uçurulacaktır.
--spoiler--

tuhaf yazardır. hem de çok.
ateist olduğum falan yok, ama şu kısma sesli güldüm;

--spoiler--
mason localarına göz açtırmamaya kararlı gençlerden kuracağım bordo entryliler...
--spoiler--

mason localarına entry girerek mi göz açtırmıyoruz?
ilginç kafalar:

http://www.youtube.com/watch?v=h9hv4bU1ZOg
sanırım yahudi kendisi...
(#12566125) açık açık olmasa da kendini laik düzenin düşmanı ilan etmiş gereksiz yazar. olmasa da olurmuş hani.
ne idüğü belirsiz bir garip yazardır efendim.
(#6030147) müslümanların sadece arabistanda yaşadığını sanan ve avrupanın hepsini ateist yapan yazar.
ayet yazmış, biri onu eksilemiş, bu da gaza gelmiş. amca niye gaza geliyorsun, yaşa dinini, sana karışan yok, gören de elinden kolundan tutuyoruz sanacak dininin gereklerini yerine getirmesin diye. 8 yıllık muhafazakar hükümetin yarattığı şımarık toplumun bir örneği işte. herkes müslüman olacak falan filan.

troll ise falan bilmiyorum ama, ya da ironi yapıyorsa, ama her ne ise, burada yarattığı karakteri bu sonuçta.
güzel bir rpg oyunudur. tavsiye edilir..
(bkz: 1inci nesil troll)
düşünemeyen ama yazabilen kişi.
islamla alakalı şeyler yazdığı için troll olarak nitelenmemesi gereken yazar.

ama ben milleti namaza çağırmasını, bunu da tebliğ diye nitelendirmesini saçma buluyorum.

nedenini de söyleyeyim:

yazsam belki sayfalar doldururum ama kısaca insanların inanç özgürlüğünü göz önünde bulundurmaz tavırla yazıyor, herkesi namaz kılmak zorundaymışçasına yazıyor, insanların allah'la arasında olan ve orda kalması gereken bir şeyi tebliğ olarak nitelendirerek belki farkında olmadan dayatıyor ve yine belki farkında olmadan hedef gösteriyor.

bu yanlış.

hani bir örnek ver dersen bizim memlekette incil dağıtılması gibi bir yanlış.

yahu ne yapıpı ne yapmayacağımız birileri söylemesin.

bırakın biz yapalım.

biz istersek yapalım.

biz istersek cennete veya biz istersek cehenneme gidelim.

senin günahınla benim günahım bir mi yazılacak?

ben belki hristiyanım, belki mûsevi'yim?

belki katilim, belki hırsızım?

namazı ben kılacağım, tövbeyi ben edeceğim.

senin lafınla bunu yapıcaksam benim ibadetimin ne değeri kaldı?

edit: bu entry'yi kendisinin yazdıklarında içten olabileceğini düşünüp de yazdım. yoksa bu sözlükte bu işi ayyuka çıkarıp prim yapmak isteyen onlarca ahlaksız insan var.

onları insanî doğruyu tebliğ etmeyi anlamsız buldum. teşekkürler.
1. nesil troll...

nickaltıma gelip bir şeyler karalar mısın dedi, kıramadım keratayı.
birinci nesillerin ilgi çekmediğini bütün trollerin 6+ nesil olduğunu farkettikten sonra, "aa benim neyim eksik ayol" diyerek trollüğe girişen, büyük ihtimalle işsiz ve iş bulana kadar da kafamızı si*ecek olan yazar.
kendini mossad ajanı sanan bir adet yazar.

büyük israil projesini faaliyete geçirmeyi düşünüyor. herkes sığınaklara.
birinci nesil çaylak. o ne öyle cıy cuv cıkcık cıy cuv cıkcık dülüloplop dıtdırıdıtdıııt dıdıdıdı dıtdıdı dıtdıdı falan.
http://www.youtube.com/watch?v=xhE632UeaX8

self control şarkısına cover yapmış olan grup... solist kız gerçekten büyüleyici.
(#10641171) hassiktir diyoruz hassiktir
sevdiği melodileri, parçaları dinleyebileceğimiz bi link vermek yerine saçma sapan başlıklar açan yazar.
sol frameye oral yaptıran yazarımsı.
dıtdırı dıtdıdı dıtdırıdıtdıııt tarzı başlıklar açan yazar.

necati'den geliyor!

van tu tiri foro helvacı helva...