bugün

entry'ler (629)

milli piyango talihlisi

genelde sonu hüsran olan talihlidir.

şimdi asıl değinmek istediğim konu şu; nasıl oluyor da dibe vurmayı başarıyorlar? buna akıl sır erdirmek imkânsız.

tamam geri zekalısın anlarım, hiçbir işten çaktığın yok onu da anlarım da sefalete düşmeyi nasıl beceriyorsun onu anlayamıyorum işte.

şimdi kabaca bir hesap yapalım:

bu seneyi baz alırsak ikramiye 50 milyon. böl dörde 12,5 milyon. hadi 2,5 milyonun vergiye gitsin. kaldı 10 milyon. 10 milyonun 3 milyonunu eşine dostuna verip dağıttın diyelim kaldı 7 milyon 1 milyona da bir ev bir araba bir yazlık aldın kaldı 6 milyon.

ulan yaa nasıl sinirimi bozuyor geri zekalıya bak!

o 6 milyonla hiçbir şey yapamayacak kadar salaksan koy aylık faize sana ayda 50.000 tl getirir bre deyyus!

tamam ya bana ne, sakinim.

kevin garnett dwight howard kavgası

basketbolu severim, ama nba falan takip etmem. bi' şikago bulls'u biliyorum onu da anahtarlık şeklinde öküz amblemini lisedeki kız arkadaşım hediye etmişti, oradan biliyorum. bi' de maykıl cordın'ı tanıyorum. mahallede oynayışımı parker diye bir adama benzeten bi' arkadaş vardı. her neyse... nba bilgim bu kadar.

gelelim asıl meseleye, bu videoyu facebook'ta paylaşmış bir sayfa oradan gördüm. nba bilgim kıttır amma adam sarrafıyım ben. çok az yanılırım.

howard denen adam tam bir veled-i zina. orospulugu yaptı ve adamı tahrik etmeyi başardı. garnett arkadan dolanıp üzerine yürürken karı gibi kalabalığın arkasına saklanıyor sonra bir de ağzında sakız amcık gibi bakıyor lavuk.

tanım: garnett denen uşağın haklı olduğu kavgadır.

azerbaycanı gürcistan dan kıskanmak

gereksiz bir kıskançlıktır. hem fakir hem tipsizdir çünkü gürcistan.

rusya dururken gürcistan'dan kıskanmak yersiz olur.

mevlid kandili

Ne kadar islami olup olmadığı tartışılabilir kandil. Çünkü peygamberimiz döneminde de, halifeler döneminde de ve hatta kısmen tabiun döneminde de olmayan bir uygulamadır.

Emeviler döneminde ortaya çıkan adaptasyon krismıs.

Bu kandil biraz da kuransız müslümanlık olayını gözler önüne seriyor bence. Kuran'da kadir gecesinden başka açıkça müjdelenmiş bir gece yoktur.

inananların bu gece dua edip tanrıya yaklaşmalarında tabi ki sakınca yok, allah kabul etsin.

inanıyorsan ibadetini et. belki ben yanılıyorumdur. bi' de senin pis vebalini çekemem *

bir şeyi hatırlayamamak

Bazen öylesine çileden çıkaran bir durumdur ki anlatılamaz. Hele ki benim gibi takıntılı birisi için.

Anlatayım,

Küçükken yaşıma hitap eden kitapları değil de annemin kitaplığından romanlar, öyküler okuyordum. Özellikle öyküler beni çok mutlu ediyordu. Bir öykü derlemesi kitabı.. Bir kadın yazar... Cevo ya da Cemo adında hapishanede annesiyle birlikte yaşayan bir çocuğun, yine o hapishaneye girip çıkmış bir kadın tarafından bir iki günlüğüne eve götürülmesini anlatan bir hikaye.. Yazarın kocası başlarda çocuğu istemiyordu ama sonradan ona üzülüp yakınlık gösteriyordu. Hatırladıklarım bunlar...

iki yıldır bu öyküyü yeniden okumak için çırpınıyorum.

internet aramaları mı dersiniz, kütüphane kütüphane gezmek mi.. Nadir kitaptan siparişler mi dersiniz, kadın öykücülere dair tezler okumak mı... Yok, yok, yok!

Kadın yazarlarla ilgili bir derneğe mail bile attım. Yok!

Çıldıracağım¿!

25 mart 2014 skandallar tarihi

cemaatin ya da birilerinin elindeki bombaları patlatacağı ve kaos ortamının oluşacağı tarih olacağı konuşuluyor kapalı kapılar ardında.

chp mitinginde akp ulan diye bağırmak

mhp mitingine de bekleriz.

seyhan erdağ

nam-ı diğer orospu seyhan.

(bkz: yıldız tilbe)

türk kızının günlük aktiviteleri

traş olmakla başlamalıdır.

kürtleri çok seven milliyetçi

yavşaktır. muhtemelen oturduğu mahallede bir sürü kürt vardır ve çıkarları gereği hareket etmekte olan bir korkaktır.

babaanne vs anneanne

babaanne ile anneanne arasında yapılan bu karşılaştırmanın en önemli belirleyici kriteri anne'dir.

şöyle ki; eğer anne, kayınvalidesiyle yani babaaanneniz ile anlaşamıyorsa (ki çok büyük ihtimalle öyledir), sorun yaşıyorsa ve bunu size yansıtıyorsa annenizi üzdüğü için nefret edebilirsiniz babaanneden. gelgelelim anneniz asil bir anadolu kadını ise, çilekeş bir türk anası ise kan yutup kızılcık şerbeti diye içer de yaşadıklarını size yansıtmaz. hatta babaannenizi sevmeniz konusunda sizi teşvik bile eder. böylece babaanne, 'huysuz lanet ihtiyar' gibi görülebilecekken bir anda 'tonton kanka'nız oluverir.

nitekim bunun en canlı örneklerini kendi hayatımda gördüm. kuzenim annesinin kışkırtmalarıyla tam bir babaanne düşmanı olarak yetişti çocukluğunda (şimdi öyle değil). kaldı ki onun annesi benim annemin yaşadıklarının onda birini bile yaşamadı. annem, babaannemin yaptıklarını bana o derece yansıtmamıştı ki ben yıllar sonra aklım erdikçe erdikçe anlamaya başladım vaziyeti. babaanne aşığı olarak büyüdüm ve öyle de devam ediyor. benim için dünyada vazgeçemeyeceğim 5 insan vardır, biri babaannem.

anneanneler ise baba'nın böyle kışkırtıcı bir rolü olmadığı için bu tür komplike durumlarla karşılaşılmadan sevilirler. çok sevilirler. onlar zaten torunun gönlünde 3-0 önde başlamış, rakibi de 9 kişi bırakmışlardır.

şatilla kasabı

esfel-i safilin. mahlukatların en dip derekesinde; ariel şaron. ruhuna lanet.

peygambere mektup

tanım: kişinin mensubu olduğu dinin peygamberine yazdığı mektup.

iki cihan güneşi, gül simâlı peygamberim, dürr-i yetîm;

hayatta 'ölçü' kabul edilecek tek insan sensin. huzur, mutluluk ve iki cihanda refah yalnızca seni 'ölçü' kabul edenlerindir.

yarın 'mevlid kandili' ve seni kapitalizmin bir metası haline getirmek isteyenler sadece zenginlerin katılacağı ve ihtiyaç sahiplerinin; fakirin, borçlunun, yetimin kabul edilmeyeceği konferans salonlarında senin adını kullanarak egolarını tatmin edecekler. islam ahlakında yeri olmayan batılı geleneklere senin adını alet edecekler. seni anlamak ve yaşamak yerine...

sevgili peygamberim, anam babam yoluna feda olsun, şefaatini gerçek müminlerin üzerinden eksik etme.

eksik etme ki binlerce müslüman bebeğin kanına giren yahudi katillerine 'çığır açan lider', 'büyük komutan' diyen münafıklar kirli emellerine ulaşamasınlar.
'kişi sevdiği ile haşrolacaktır.' diyorsun, inandık ve iman ettik.

ve bil ki biz seni seviyoruz. senin sancağın altında haşrolmak istiyoruz. bizi bu şereften mahrum bırakma. sancağın altına kabul eyle.

kutsalıma dokunmayın

talep edilen şey 'değer vermek' değildir. dolayısıyla yazarın bu isteği saçma sapan olmamaktadır. değer vermemek normal, saygısızlık yapmak anormaldir.

gripten korunmanın altın formülü

günde 1-2 adet kivi yemektir.

başka bir hastalık sebebiyle hastanede yatan ve refakatçi olarak yanında bulunduğum kuzenimin doktoru (aynı zamanda akrabamız) kivide limondan 6 kat daha fazla c vitaminin bulunduğunu, günde 1-2 kivi tüketenin bu gribe asla yakalanmayacağını, yakalananların da bol miktarda su ve kivi ile kurtulabileceğini söyledi.

kamu yararı adına paylaşmak istedim.

acun un o vücuduna aldırmadan paso tişört giymesi

bir sitenin reklamını yapmak içindir.

adnan şenses

inci sözlük diye diye öldürdü. allah rahmet eylesin.

atanamamak

almanya'da gavurun bokunu yıkayıp ayak işlerinde çalışan akrabalarınızın bile size laf sokma hakkını kendinde bulmasını sağlayan durum.

cinderella man

bana özel mesaj atıp duran troll.

juan luis corrientes

vengo'da primo tres rolüyle göz dolduran 1972 sevilla doğumlu aktör. caco'yu pepa'nın mezarında bıraktıkları sahnedeki hali akıllara kazınmıştır.

görsel
http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vmgg2.jpg

şimdilerde flaman adlı dizide rol alıyor, evlenmiş çoluk çocuğa karışmış.

http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vmgjg.jpg