bugün

güzel ve aksiyon dolu filmdi. bizde böyle senaryolar çıkmıyor pek, anca küfür.

görsel
ilk kez izlediğimde rüya olmadığını anlayan bne..
adam kütahyadaki evinden nolan'ın işine saçmalık dedi.
fırıldak düşmedi ama miles'ın olduğu bütün sahneler gerçek hayatta geçiyor. son sahnede miles da vardı. saçmalık işte.
Christopher nolan denen balonun sayısız saçmalığından birisi. Bir insanın hiç mi iyi filmi olmaz arkadaş. (bkz: çöp)
Filmin müritleri her ne kadar karşı çıksa da leo bile bi sikim anlamamış filmden. Ben demiyorum adamlar filmin boktan olduğunu kabul etmişler. Nolan bile filmin sonunda "bu ne amk" demiştir kesin. (bkz: adamın gol diyor)
görsel
bu filmin sonunu anlamak için zamanında workshoplar falan düzenlendi dünya genelinde. öyle bir taşak geçti nolan insanlarla yani.
--spoiler--
Leonardo DiCaprio, yıllar önce başrolünde yer aldığı Başlangıç (Inception) filminin tam olarak açıklanamayan sonu hakkında hiçbir fikri olmadığını itiraf etti.

Oscar’lı oyuncu Leonardo DiCaprio, Marc Macron'un podcast programında, 10 yıl önce rol aldığı Christopher Nolan imzalı Başlangıç (Inception) filmi hakkında konuştu. DiCaprio, çekimler sırasında filmle ilgili çoğu şeyi anlamlandıramadığını söyledi.
--spoiler--
saçma sapan çöp film. leo nasıl böyle rezil bir projede yer almış aklım almıyor. demek ki paraya ihtiyacı varmış o sıralar. o da pişman olmuştur muhtemelen. bir de bu filmin beyin yaktığından falan bahsetmişler. neymiş anlaşılması çok zor bir filmmiş. anlamamak iyi bişey değil arkadaşlar.
Son derece güzel bir filmdir. hala izlemeyen varsa tavsiye ederim. filmde bir de tommy abimizin namı diğer (bkz: thomas shelby) gençliğini görebilirsiniz.
yapılmış en iyi son. lanet olsun böyle sonları çok seviyorum . boyuna kadar bokun içindesin ama hep umut var sonunda kurtuluş var.

https://www.youtube.com/w...annel=thequizandquestions
şu an tvde oynayan baş yapıt. nolan reyiz ne çektin be?
görsel
anlamak için beyin yakan filmdir.
görsel
bir tek ben mi güzel bulmadım bu filmi ? çok sıkıcı, konuyu çekip, çekip uzatmışlar.
2010 yapımı, Leonardo Di caprio'nun baş rolünde olduğu, bilim kurgu/aksiyon filmi. yönetmeni Christopher nolan'dır. En sevdiğim filmdir. Japon anime filmi paprika'dan esinlendiği söylenir.

konusu: Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği her şeye mal olmuştur.

Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkânsız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır.

Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır.

--spoiler--
bence finalinde topaç düştü.
--spoiler--
Sinemadan bir bok anlamayanlarin, overrated buldugu film. Kardes sizin neyinize christopher nolan, hans zimmer falan ? Sizin neyinize imdb’den 8,8 puan almis film ? Kardes siktirin gidin siz muhtesem suleyman falan izleyin. Kim kimi sikiyor, cozmeye calisin. Mucizevi doktor falan izleyin. Sizofreni kilikli herifin jimmy jib operatoru gibi herkesi kurtarmasini falan izleyin. Siktirin gidin caydanlikta sincak olun kardes siz.
ilk izlediğimde Christopher o ne lan demiştim.meğer rüyaymış sonra uyandım.kamyon devirmişim.
Üç kere izledim hala bazı sorularım öylecene kaldı. Kapasite olmazsa bir yerini yırtsan anlayamazsın. Onun için dert etmiyorum fazla.
Nolan filmleri arasında zirvedir.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
“9 sene mi olmuş?” dediren leonarda dicaprio’lu lucid dreamingi bilinir kılan film.
9 sene sonra keşfedilmesi büyük mucize olan film.
Bilinçaltı ve rüya konulu izlenilmesi tavsiye edilen filmlerden.
9 sene sonra keşfettim gerçekten müthiş Bi filmdi.