1. 57.
  implant en basit haliyle yapay diş kökleridir. Ağızdaki eksik olan dişlerin kalıcı olarak tamamlanması için yapılan bu işlemin en büyük avantajı yaşam boyu kullanılabiliyor olmasıdır. Titanyum’dan yapılan bu malzeme uzman bir doktor tarafından yerleştirilmeli ve mutlaka steril bir ortamda işlemin yapılması gerekir.
  1 ... cemm
 2. 56.
  Tek bildigim şey çok pahalı olduğu. 2 dişe 8k ödedik, hala oturur içime.
  2 -1 ... somethingmore
 3. 55.
  implant, eksik dişlerin yerine yeni dişlerin konması için çene içerisine yerleştirilen yapay bir diş köküdür. Çene kemiği, titanyum maddesini doğal bir parçası olarak benimsediğinden yapılacak işlemlerde vida şeklindeki yapay diş için titanyum veya titanyum benzeri bileşenlerden faydalanılmaktadır. Uygulamanın çok sık tercih edilmesindeki ana sebep; komşu dişlere herhangi bir müdahalede bulunulmadan, sorunsuz bir şekilde diş kökünün yapılabilmesidir. Tek diş eksik hastaların yanında çoklu diş kaybı yaşamış ya da hiç dişi olmayan hastalara kadar birçok kişinin faydalanabildiği başarı oranının yüksek olduğu bir işlemdir.
  Merak edilen konulardan bir diğeri de implant uygulaması sırasında herhangi bir ağrının olup olmadığıdır. Yapılacak müdahale öncesi lokal anestezi ile ağrısız bir tedavi süreci yaşanmaktadır. Elbette, lokal anestezinin yapılmaması gerektiği durumlar ya da hastanın kendi isteği doğrultusunda farklı süreçler de izlenebilmektedir. Bu gibi durumlarda genel anestezi veyahut bilinçli sedasyon ile de tedavi gerçekleştirilir.

  implant Uygulamasının Riskli Olduğu Durumlar

  Doku dostu bileşenlerin tercih edilmesi ile implantlar vücut için herhangi bir risk oluşturmuyor. Vücut için risk oluşturmasa da ağız hijyeninin yapılmaması, yüksek alkol ve sigara tüketimi ya da ağızda oluşan enfeksiyonlar gibi birtakım etmenler implant tedavisinde pürüzler oluşturabilmektedir. Ayrıca tedavi öncesi hastalıklarınızı doktorunuza belirtmeli, riskli bir durumun oluşma ihtimalini değerlendirmelisiniz. Diyabet ve kronik kardiyovasküler hastalıklar bunlara örnek verilebilir. Bu gibi hastalıklar tedavi sürecinde olumsuz etki yaratacağından genel olarak implant tedavisini başarısız sonuçlandırmaktadır. implant uygulaması yaptıracak kişiler çok miktarda sigara kullanmamalıdır. Sigara kullanımının haricinde de alkol ya da madde bağımlıları, yüksek tansiyon, bağışıklık sistemi yetersizlikleri gibi hastalıklara sahip kişiler için risk oluşturabilen bir uygulamadır. Kullandığınız ilaçlar ve hastalıklarınızı doktora belirterek implant uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz. Başarı oranının yüksek olduğu uygulamanın hemen ardından normal çiğneme hissini elde ettiğinizi fark edebileceksiniz.
  1 -1 ... zer0day
 4. 54.
  en yaygın olarak bilineni eksik diş yerine yerleştirilen diş implantları olmasına rağmen aslında vücudun eksik uzuv ya da dokularının yerine cerrahi olarak konan yapay apareylere verilen genel isimdir. yani göğüs silikonları da implanttır aslında.
  9 ... mecburistikamet
 5. 53.
  20lik diş kat kat daha stresli. Rahat olun maddi durumunuz varsa yaptırın.
  ... sisteme lanet eden gariban
 6. 44.
  Özellikle video filan izlemeden gittiğim minik operasyon.
  Dişi çekip yerine vida koyuyorlar. Vida çakmak da dendiği için benim aklımda daha itmeli kakmalı bir operasyon vardı.
  Beklediğimden daha soft geçti.

  Canım sıkı olduğundan mıdır nedir? Bendeki tek etkisi yanak şişmesi oldu.
  3 gün sonra o da geçiyor.
  6 -2 ... yasak merve
 7. 43.
  3 gün ağzıma sıçmış eylemdir. Hemen çektirip koydurup 3 gün davul gibi gezdim.

  En azından iyileşmesini bekleyip tekrar uğraşmadım öyle avutuyorum.

  Sakın ola youtubedan video izleyip gitmeyin * ben daha sonradan yapmıştım. vay amk dedim.
  2 ... 9unkaresi81
 8. 42.
  Dişi çektirip direk koydurabiliyorsunuz. Tek seferde işlem bitiyor ama acısı sızısı 36 saat sürüyor. 2 dişimi yaptırdım 1 hafta önce şuan çok iyiyim.

  en önemlisi porselen kaplama gibi geçici değil kalıcıdır.
  ... 9unkaresi81
 9. 41.
  Olmayan 6 adet dişime yaptırdığım işlem. Sadece ilk günün yorgunluğu ve mızmızlığı nedeniyle bir ağrı kesici aldım ve şimdi 7. günümde bomba gibi hissediyorum.
  Edit: Yorgunluğun nedeni tamamen köprü trafiğidir.
  Kadıköy'de ikamet edip Beşiktaş'ta Dentalis istanbul'da implant yaptırıp cuma trafiğine kaldım ama yine de seviyorum bu hayatı.
  ... earnshaw
 10. 40.
  Yaklaşık 3 ay önce 3 adet olmayan dişime yaptırdım, ana dişlerin yerini asla tutmuyor, yaptıracaklara tavsiyem her pahalı iyi değil her uzuzda kötü değil, yani iyi araştırmak lazım, bakımıda ana dişinden çok daha zor.
  ... haylaz sirin