bugün

Helal olsun başkanıma, işte geleceğin cumhurbaşkanı.
+Rte 1 farkla daha fazla kılıyor
Halk:tamam ben rteden alıyorum.
ciddi ciddi 40 rekat diyor yahu.
ışıklımız, mübarek ramazanı iliklerine kadar yaşar her akşam 20 +20= 40 yaparak iki kez terafi namazı kılardı, garanti olsun diye. bu yüzden anlamamanız normal sevgili akepeliler.
Helal olsun. Günde 60 70 iftara yetişmek, 40 rekat teravih namazı kılmak her babayiğitin harcı değil.
Zaten onun yasin okuması bizi perişan etti. Kalbimizi öyle çaldı. Bir de teravihi 40 rekat mi kılıyormuş. Işte bu dedirtti.

Edit; kılsa suç kılmasa suç, yobazlara yaranilmaz demiş birisi. Kendi gibi olsun. Yalandan yasin okumasın. Bilmediği şeyi tekrarlayıp durmasin. Güzel yönetirse zaten insanlar onu yine seçer.
Uzun yirmi rekat kılıyorda ne oluyor?
takiyenin doğal sonuçlarından biri olarak rezil olmasına neden olan durum.

bir kere öyle dese dil sürçmesi dersin ama konuşma içinde defaatle kırk olarak tekrar ediyor. çünkü bilmiyor, ama biliyor gibi yapıyor.

ne gerek var böyle ayak oyunlarına? rekat sayısı verme bari, madem takiye yapacaksın ille, rekat sayısı niye veriyon?

nereden baksan rezalettir.

edit: savunucuları tarafından bir şekilde savunulmuş rezalettir aynı zamanda. bilmeyenler için bilgi: teravih 20 rekattır. öyle "yatsı 13+20 teravih=33 eder, ekrem bey de rakamı yuvarlayarak söylemiş" gibi saçma sapan şekillerde savunmak için kıvranıp rezil olmaya gerek yok. hele bir tanesi de Ömer bin abdulaziz'in döneminde "40 rekat kılan olmuş" diye savunmuş ya. inanılmaz abi. bilmiyor lan adam işte teravih'in kaç rekat olduğunu, halen neyi zorluyorsunuz? bilmemesi de problem değil. problem olarak görülen durum, takiyecilik yapması. yoksa, bilmek zorunda değil sonuçta. bilip bilmemesi de bizi ilgilendirmez. ama biliyormuş gibi yapıp kandırması ilgilendirir.
adam kılarken saymıyor demek ki. ne var ulan bunda?
Adam namaz kılmasa suç, kılsa yine suç. Yobazlara yaranmak zor iş muhterem.

"islam'ın güncellemesi gerekir. 1400 yıl öncenin hükümleri ile iş görülemez" deseydi yaranırdı belki.

Bunlara mama dağıtsaydı kesin yaranırdı.
O da bir şey mi? Egemen bağış bakara makara ayet sallıyordu. Teravih namazından bir şey çıkmaz. Ayet mühim, herkes sallayamaz.
imamoğlu çocukken yer kapacağım diye iftardan hemen sonra camiye koşarmış.
2 rekat mescid namazı (nafile namaz)
5 rekat akşam namazı
13 rekat yatsı namazı
20 rekat teravih namazı

2+5+13+20 = 40 yapar!
düzleme yapmış, ben olsam 30 küsurderdim, o yukarıya doğru yuvarlamış. Ama ön çıkmış bir kimse, ne derse nasılsa, 800bin küsur farkı yemiş yan basmış tiplerden eleştiri yiyecek. Adam en büyük yolsuzluk, hırsızlık kaynağını kaybetmiş. Onun uzantıları nasılsa ne derse saldırılacak boş yok ki.

33 rekat demiş olsaydı bu sefer, sanki çok dindarmış gibi teravihi diline dolamış adi herif diyeceklerdi.

Yani bu tür linçlerden,din sömürücülerinin linçlerinden o adamın kendini kurtarması mümkün diil.

Mümkün diil.

Adamların kazanç kapılarını kesti çünkü, çok büyük çalamıyolar artık. Herşeyi çok doğru yaptığı zaman da " domuz gibi terliyo" diyolar.

Derler. Boşgeçceksin.
görsel
Birkaç sitede inceledim şöyle bir bilgi buldum;

imam Şafii de Medine’de teravih namazının 36, Mekke’de 23 rekât kılındığını gördüğü-nü nakleder ve şöyle der: "Bu konuda sıkıntı yoktur. Eğer kıyamı kısa olursa rekâtları çok olur, kıyamı uzun olursa rekât sayısı az olur." Teravih namazını seleften 38, 40 rekât şeklinde kılanlar da olmuştur. (ibn Hacer, Fethu’l-Bari, IV/253)

Bu bilgiye dayanarak söylüyorum ki teravih namazı şu kadar kılınmak zorundadır diye bir sonuca çıkılamaz.
Matematik olarak 40 olamaz ki: 13 rekât zaten yatsı namazı.

40'dan 13 çıkar: 27

Eeee 27 rekatı kaça bolecen, kaçar kaçar kılacan.

Yani adam böyle mutluysa bize " mutlu musun imamoğlu" demek düşer.
Hani bir ata sözü vardır, "Biliyorsan konuş alim desinler, Bilmiyorsan da sus bari adam desinler..."
Arkadaş herkes dindar olup da dinini yaşayıp yaşatacak diye bir empoze yapmıyoruz ki sana, Nedir bu kendi kendini karikatürüze etmeler anlamıyorum ki.
Yıllardır "Akp dini kullanıyor" diye feveran eden sizler değil miydiniz?
Nedir şimdi bu dindar kesime şirin gözükmeye çalışırken temel fıkrasına dönüşmeniz?
Son olarak sana ve bütün insanlığa bir doz Mevlana Celaleddin Rumi vereyim iyi gelir;
Ya olduğun gibi görün, Ya da göründüğün gibi ol.
(bkz: )başkasının yerine utanmak
alacaklı çıkmak istiyor olabilir.
benim bildiğim böyle allah'ın bir ibadet emri yok.
ama insanlar kendisi cennet için ön ödemeli bir tavır içinde olabilir. kimsenin dini inancına karışma hakkımız yok.
allah'ın dini islam açısından konu hakkında yorum yapılmıştır.
ikiyüzlülük örneği. Teravih kılıyorsa kendine kılıyor. Bize ne? Kime ne?

Lafa gelince akp dini kullanıyor derler ama daha beterini bunlar yaparlar. Üstelik hdpkk yalakalığını anlatmadım bile.
bravo imamoğlu, artık yasaklarda bol bol namaz kılarsın. camiler açık olacakmış nasılsa. aman dikkat et de sen namaza dalmışken sayıları gizlemesinler yine. sonra maazallah her yer açılır, esnafın yüzü güler, vatandaş nefes alır filan ne gerek var bunlara?
Müritlerinin nasıl savunacağını şaşırmasına neden olan gaf.
ünlü din alimi şeyhülislam 5 yıldan 5 yıla cumaya giden hatta cumadan sonra sonra rakı içen sarhoş demeçler bile veren ekrem başkan dediyse doğrudur.
Bakara makara'cıcı amcaya büyükelçilik verilmesini, 500bin dolar rüşvet aldığı kayıtlı bi de üstelik, ayıplamazlar, 10 metro hattını %2'lerden alıp %90'lara getiren adamı ayıplarlar...

O yüzden bu akp müslümanı kaypaktır, türkiye ettiğini bulsun, oh olsun!!...diyeceğim geliyo, sonra aklıma battaniyeye sarılıp gece 1'den sabah 8'e kadar bi kilo ucuz kıyma bekleyen 84 yaşındaki dayı geliyo, oh olsun demekten vazgeçiyorum.

Herkes yaptığı hatanın cezasını çeker, türkiye de çekecek.
adamın soyadı imamoğlu asırlar boyu alınları secdeden hiç kalkmamış neden olmasın.

lan böyle yalan olursa insanın inanası gelmiyor.
Ne yapsaydı, 20 rekatmi kilsaydi akepeli gibi.

Sonsuza dek Atatürk ayol???!!!