1. 1.
  serbest düşüncenin fikir hayatına geçirilmesi için mücadele etmiş, şeriat sistemine ve getireceği karanlığa karşı korkusuzca savaşmış bilim adamı.. şeriat ve kadın isimli kitabı yüzünden kendisine sözde halife cemalettin kaplan tarafından katli vaciptir fetvası çıkarılmış ve ölüm tehditleri savrulmuştur..
  15 -5 ... shalamar
 2. 2.
  prof. dr. ilhan arsel, cenevre (isviçre ) üniversitesi hukuk fakültesi'nde doktora yapmıştır. 30 yıldan fazla ögretim üyeliğinde bulundu. ankara hukuk fakültesinde ''anayasa hukuku'' dersleri vermiştir. aydın bir hukuk adamı diye anılır.
  5 ... rojber
 3. 3.
  şeriat ve kadın isimli baba kitabın yazarı.
  7 -1 ... iplik
 4. 4.
  kendisi 1923 doğumlu olup, 84 yaşını doldurmasına rağmen kitap yazmaya ve aydınlık mücadelesini vermeye devam etmektedir.
  7 -3 ... shalamar
 5. 5.
  kaynaklardan alıntı yaparken pir ile pireyi karıştırabilecek kadar literatürden habersiz bahtsız insan kişisi. vakti zamanında ivan marsel derlermiş.

  http://www.ateizmecevap.c...de=threaded&pid=33255
  -9 ... antilopyawrusu
 6. 6.
  yazdığı kitaplardaki bilimsel olmayan şeylerin ayrıntılı bir şekilde belirtilmesi gereken yazar. zira kendisi eleştiri yaparken yazdığı her şeyi kaynaklara dayandırmaktadır.
  2 -1 ... cettox
 7. 7.
  aşağıdaki talihsiz ifadeyi sitesinde bulunduran insan:

  --spoiler--

  "Rabbinin sözü (Kur ân), dogruluk ve adâlet bakimindan tamamlanmistir. Onun sözlerini degistirebilecek kimse yoktur..."

  (En'âm sûresi, âyet 115)

  &

  "Zaman süratle ilerliyor. Milletlerin, toplumlarin, kisilerin mutluluk ve mutsuzluk anlayislari bile degisiyor. Böyle bir dünyada, asla degismeyecek hükümler getirdigini iddia etmek, aklin ve ilmin gelismesini inkâr etmek olur..."

  (Atatürk)

  --spoiler--
  3 -2 ... ahenk
 8. 8.
  kendisinden uzun süredir haber alınamayan, amerika'da yaşadığı bilinen ve hesaplarıma göre* 85 yaşında olması gereken türk aydını.
  1 -2 ... shalamar
 9. 9.
  türk aydın. aynı zamanda anayasa profesörüdür.
  türk üniversitelerinin çarpık işleyişini anlattığı güzel de bir kitabı vardır.
  3 ... malcolmriver
 10. 10.
  arap milliyetçiliği ve türkler isimli yapıtı, milliyetçilik ile ümmetçilik arasında bir sentez oluşturmaya uğraşan türk insanının, arapların tarihi türk düşmanlığını anlayabilmesi için muhteşem bir giriş çalışması olabilecek aydın yazar.

  türkiyeli de değil ayrıca.
  3 -3 ... shalamar