bugün

"türkçenin büyük argo sözlüğü" adlı muhteşem kitabın yazarı olan dil ve sözlük aşığı. aynı zamanda şair.

argo sözlüğü çalışması, bugüne kadar türk argosu üzerine yapılmış en büyük, en nitelikli çalışmadır. sözlük, sadece içerdiği söz dağarcığı bakımından değil aynı zamanda başındaki makaleyle de göz doldurmaktadır(argo nedir-ne değildir vs.).
ihsan oktay anarın puslu kıtalar atlası kitabına mükemmel bir önsöz yazmış yazardır.
2010, behçet necatigil şiir ödülü ve Metin Altıok Şiir Ödülü sahibi.
Büyük argo sözlüğü ile bu konuya dilbilimsel ve espiri birşekilde yaklaşmış, ihtiyacımız olan kaliteli yazar.
türk diline ve edebiyatına katkısı büyük bir insanı kaybettik.

başımız sağolsun...
Ten ve gölge, bir yer göstericinin hayatı ve büyük argo sözlüğünü edebiyatımıza kazandırmış olan yazar, başımız sağ olsun.
öldüğü duyurulan edebiyat sanatçısıdır.
türkçe, büyük ustalardan birini kaybetti...
1949-2011. ALLAH RAHMET EYLESiN.
"yazıyorum çünkü hala yan yana gelmemiş kelimeler var."

demişti sanırım bütün kelimeleri tamamladı ve gitti...
ölünce tanıdığım yazarlar hep moralimi bozmuştur.
(bkz: yetişemedim psikolojisi)
62 yaşında aramızdan ayrılan, cumhuriyet'te Kültür sayfasında 2010'dan beri " Arı Düşünce " adlı köşesinde yazan şairimiz.

Ödülleri : Gidenler Dönmeyenler ile 1977 TDK Öykü Ödülü; Bir Çağ Yangını ile 1980 Abdi ipekçi Roman Ödülü; Bir Yer Göstericinin Hayatı ile 1990 Yunus Nadi Ödülü; Istıraplar Ansiklopedisi ile 1995 Cemal Süreya Şiir Ödülü'nü aldı.
ayrıca 2010, behçet necatigil şiir ödülü ve Metin Altıok Şiir Ödülü sahibi.
gazetesi cumhuriyet'ten kendisi hakkında çok detaylı bir yazı :

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=257412
vefatını öğrenmemle beni üzüntüye boğan yazarmız.
bir çağ yangını isimli romanın yazarı. hulki aktunç hayranı olan sezen aksu o meşhur şarkıdaki sözü bu kitaptan esinlenerek yazmış.
edebiyatın doruklarında gezinen güzel insan ama insan. özellikle bir şeyin varoluşu adlı kitabıyla beni derinden etkilemiştir. Özellikle "Leşten doğan leşe dön usunla" dizesiyle derinden etkilemiştir.