bugün

vodafone mobile connect'in üreticisi olan hong kong'lu şirket.
kablosuz modemini aldığım şirket. çinli gibi duruyor. piyasada pek tutulmadığını düşünüyorum. hadi hayırlısı.
turkcell, vodafone vb. yerel ve uluslararası gsm operatörlerine mobil modem de üreten, türkiye' de yatırıma hazırlanan, çin kökenli telekom donanımı üreticisi, elektronik firması.
türk telekomun yanında, superonline fiber internet için,cisconun yanında, huawei router, sw, sdh gibi cihazlar da sağlamaktadır. cisco kadar kaliteli olmasa da iş görmektedir. ayrıca cisconun uluslararası bir eğitim sertifikası olduğu halde bunların niye yok acaba diye sorulması gerekir. (bkz: varsa da ben bilmiyorum) bazen konfigrasyon sırasında deli ettiği de gözlemlenmiştir.
ttnet'in bir kazığıdır. kablosuz airties modemleri diziyorlar vitrinlere, sonra 2 yıl tahüt verirsenin kablolu ya da kablosuz modem veririz diyorlar. kablosuz isteyenlere huawei veriyorlar. kanan kişi de*bu plastik kutuyu modem diye evinizde kullanmaya çalışıyor. kullananlara ya da kullanacak olanlara tavsiye; internete çok bi bel bağlamayın, bilgisayarınızın yakınlarında bir yerde sakinleştirici ilaç bulundurun. ancak en önemli tavsiye hiç bulaşmayın, hele ki evinizde iki veya daha fazla bilgisayar bu modeme bağlanacaksa. zira 15 dakikadan sonra düşmeler, koplamalar ve yavaşlık baş gösteriyor.
türkiye'de telekomünikasyon sektöründe tek bir rakibi olan çinli firma.
rakibi için (bkz: ZTE)
türkiye'de gsm sektörüne bomba gibi giren çin firması. çin malı diyip geçmemek gerekiyor. ericsson, siemens,nokia gibi firmaları silip süpürecek gibi görüüyor.
kaliteli ürünleriyle kalitesiz çin malı ithamını haketmeyen marka. akıllı telefonlarından ideos x5, donanımhaber incelme ekibi tarafından en iyi fiyat/performans telefonu seçilmiştir.
sürekli kesilen modemleriyle ünlüdür ve dandiktir. sizi sürekli huawei sayfasına yönlendirir.
Yeni telefonları ile piyasaya hızlı bir giriş yapan firma.
dünyadaki 3g mobil modemlerin yapımcısı olan iki firmadan biridir.
30 kasım tarihinde esma sultan yalısı' nda cancanlı, cıvcıvlı bir bayii toplantısı düzenlemiş firma. kimi firma müdürlerinin konuşmaları esnasında kendilerinden dil sürçmesi ya da bilinçaltından dolayı cisco diyerek bahsetmeleri gülüşmelere neden olmuştur. özetle telekom ihalesini aldıktan sonra gözlerini kurumsal sahaya çevirmişler. çok bilenmişler, teklif verdikleri projeleri kapatmak için her türlü agresifliği göstereceklermiş. gerekirse "rakip firmaların ecüdadını zker yine de o ihaleleri alırız hocu" mesajı veriyorlar. ümraniye' de bulunan merkezlerinde yerli ve işini bilen başarılı bir kadro oluşturmuşlar, aynı zamanda eğitim ve sertifikasyon için tüm hazırlıkları tamamlamışlar. o sertifikadan biz de istiyoruz.
3328 ve 5328 modelleri version değişikliği için teeee çinlerden adam getirten firma. konfigrasyon dili, çin gibi çakma ürün üreten bir ülkeden çıktığını hemen size hissettiriyor.

mesela;

cisco için;

!sh cdp ne det

huawei için;

!dis lld ne

cisco için;

!sh ip arp

huawei için;

!dis arp

utp yerine fiber kablo kullanımında, yansımalardan dolayı kesinti yaşanması ciscolara göre daha fazla. yani bir kısaylama yapmak gerekirse, cisco yılda bir kere port kapatırken, huawei de bu sayı ayda iki kadar.
türkçe okunuşunu çözemediğim beni cahil eden kelime.
facebook'taki sayfası türkler tarafından çok küfür yiyen firma. özellikle ideos x5'e bir türlü gelmek bilmeyen güncelleme* , imei silinmesi ve türkiye'de doğru düzgün bir servisinin olmaması* bu küfürlerin ana düşüncesini oluşturmaktadır.
dünya üzerindeki sayılı arge merkezlerinden biri istanbul'dadır.
ürettiği 3012 modelleri ile 4-5 yıl öncesinde bütün gsm sektörünü silip süpürmüştür. rakipleri olan siemens ve nokia nın birleşmesine, alcatel in sadece minilink işine kaymasına sebep olmuştur diyebiliriz. 3g cihazları şu an için en iyi olandır. rakibi yine diğer bir çinli zte dir.
görsel
iyi bir markadir.
8.5 inçlik bir telefon üreten marka.

http://www.andronova.net/...i-8.5-inch-smartphone.jpg
Iphone ve gereksiz blackberry den sonra sahip olduğum en iyi telefon Huawei IDEOS X5.
dünyanın en ince telefonunu yapmayı planlayan şirket.

--spoiler--
Söylenene göre Huawei, çıkartacakları bazı yeni nesil akıllı telefonlarla bu senenin ilerleyen günlerinde Samsung ve diğerlerine rakip olacak.

CES sırasında Samsung yeni çıkacak olan 8 çekirdekli Exynos işlemcilerini duyurmuştu, şimdiyse Huawei bunun üstüne hiç zaman kaybetmeyerek kendilerinin de aynısını yapacağını doğruladı. Bununla kalmayan Huawei, aynı geçen sene Ascend P1S ile yaptıkları gibi, bu sene de dünyanın en ince telefonu'nu ünvanını kapmak için yarışacaklarını ve incelik konusunda herkesi geçmek için çalışacaklarını belirtti.
--spoiler--
yüzeysel bir araştırma neticesinde bile rahatça; işini ciddiye aldığını, yumuş yumuş telefonlar yaptığını fark ettiğim firma. umarım isim yapma*** raddesine geldiklerinde istisnalı** diğer tüm telefon üreten firmaların yaptığını yapmazlar.
Herşey elektirk elektronik mühedisi arkadaşımın elinde bu telefonu görmemle başladı,Sinyaller veren nokia 5800 ımı değiştrirmeyi düşündüğüm telefon markası oldu, araştırdım , eksisini artısını kabul ettim herley mart ayı maaşıma kaldı ..ideos x 5 yada bir üst modelini alacağım sanırım . Fiyatı ve özellikeriyle çin harikası , umulduğundan daha kaliteli olduğunu düşündüğüm ve gördüğüm telefon markası .

Telefonu aldıktan sonr editleyeceğim senin için sözlük .
herkesin her yerde söylediği gibi fiyat-özellik açısından on numara bir marka. yakında türkiye pazarında iyiden iyiye kendini tanıtacak o zaman işler değişir mi bilemiyorum.

(bkz: #19012118)