1. 1.
  (bkz: God bless house music)
  2 ... paketik
 2. 2.
  Armand Van Helden, Frankie Knuckles, Junior Vasquez, Larry Levan gibi isimlerin gelişmesinde öncü olduğu ve çok dallanmasına rağmen kitlesini kitlemeyi başarabilen müzik türü.
  Türkiye'de de electronic müziğin en çok beğenilen türü.
  1 ... plak binicisi
 3. 3.
  (bkz: trance muzik)
  1 ... hendrix
 4. 4.
  (bkz: deep dish)
  1 ... hendrix
 5. 5.
  (bkz: radyo fg)
  ... hendrix
 6. 6.
  (bkz: electro house)
  ... hendrix
 7. 7.
  house music, 1980'lerin ortasında, chicago'daki club djlerinin geliştirdiği ve bir şekle soktuğu elektronik müzik türüdür. 1970'lerin soul & funk tarzından oldukça etkilenmiştir. house müziğin en önemli elementi kick drumın her vuruşa bir denk gelmesidir. aynı zamanda buna ''four to the floor beat''i de denir. genel olarak kick drum soundu drum machine ya da sampler kullanılarak meydana getirilir. house musicdeki davul genelde hihatlerle süslenir ve doldurulur. snare(trampet) ya da clap(alkış) her vuruşta ya da 2 vuruşta bir duyulur. bu ritim çeşiti aynı zamanda four on the floor olarak da bilinir ve 1960 ve 70 lerin drum patternidir. tempo genelde 118 ve 135 arası değişir.

  house müziğin ismini chicago'daki ünlü gece kulübü the warehouse'dan aldığı tahmin edilmektedir. aslında 70 ve 80 lerde the warehouse gayler tarafından ziyaret edilen bir clubmış. bu biraz da house musicden soğutabilir. *
  DJ Frankie Knuckles da the warehouse'da performans sergileyen djlerdenmiş. gay olup olmadığı hakkında pek bilgi bulamadım webde. öyleyse de bizi ilgilendirmemeli sanırım. Neyse günün birinde bu dj, dance parçalarını trax records firmasıyla beraber piyasaya sürüyor. sonra bu parçalar zamanla adını ''house'' parçaları olarak değiştiriyor. halk arasında DJ Frankie Knuckles'ın çıkarttığı albümdeki parçalar ''house'' olarak nitelendirilmeye başlanıyor. tüm olayı bu yani.
  3 ... hendrix
 8. 8.
  (bkz: i love house music)
  ... thebash
 9. 9.
  (bkz: david tavare)
  ... thebalkanboy
 10. 10.
  evde yapılan müzik türüdür. ev partilerinde çalınır.
  -1 ... naumovazehra