bugün

entry'ler (171)

erkeklerden erkeklere tavsiyeler

roll-on kullanmaktan korkmayın hemcinslerim.

eş cinsellik bir hastalık mıdır

21 yüzyılda bilimden bir haber insanların halen merak ettiği konu. komik olan ise herkesin kendine göre yorumlaması; tıpkı fili neresinden tutarsan öyle anlarsın mantığında. doğaya aykırı olduğunu söyleyen heteroseksüeller de kendi yönelimlerinin uygunluğuna dair kanıya nasıl varmışlar merak konusu.

(bkz: heteroseksüellik bir hastalık mıdır)

madonna

"have you ever had a best friend who wanted to do everything you did, including fuck your boyfriend?"

http://www.youtube.com/watch?v=ers82PeYLZ0

--spoiler--
Never let you forget
She's not me
She's not me, and she never will be
--spoiler--

madonna

ortada asılsız olan bir durum yok!

super bowl da beyonce ya da bir başkası başarısız oldu iddiası bulunmadı kimse; sadece super bowl tarihinin en büyük reytingle izlenen şovu hatta maçtan bile daha izlenen şovu madonna'ya ait dendi.

sonra altın kürede diğer adaylar sinead o’connor, mary j. blige, elton john gibi efsane isimlerdi. lady gaga dışında bir şey bilmiyorsan sen düşün!

ayrıca madonna çıkardığı 3 single ile billboard Dance/Club Play Songs alanında zirve başı oldu ve kendi rekorunu egale etti.

4 günde biletlerin tükendiğini açıklayan biletix ve sonradan biletixin sunduğu biletlerin dışında tekrar bilet satışa çıktı. stadyumda satışa çıkmayan alanlarda.

kısacası bu kadar çok nefret beynini bozuyor ve saadeti cehalette arama uğruna boş boş konuşuyorlar. bu nefret en çok ruhuna zarar. kimse lady gaga üzerinden nefret söyleminde bulunuyor mu? eşcinsel olduğu için sözlü tacize uğrasa "nefret suçu, söylemi" diye ağlayacak sonra insanlar üzerinden şekilcilik yapacak. müziği hoşuna gitmiyorsa zaten dinleme ama iftira atmadan önce doğru düşün. amerikan kapitalist müzik sisteminin artık liste başarılarına ihtiyacı yok çünkü mp3 download çıktığından beri herkes turnelere kastırıyor. madonna'nın tek istediği zaten turnesinin başarılı olmasaydı ve oldu. yaşlı diyerek insanın biyolojik bir dönemini aşağılamayı marifet sananlar, youtube'u kaynak sananlar... te allam.

1. “21″ Adele
2. “Up All Night” One Direction
3. “Born to die” Lana Del Rey
4. “Mylo Xyloto” Coldplay
5. “MDNA” Madonna

ki born this way'in express yourself'in çakması olduğunu tüm dünya kabul etmişken sen kabul edemiyorken; büyüklük ben de kalsın; evet, gmayl.. hı hı..

not: muhtemel olarak söylediğim her şeyin kanıtlarla ardından durdum. özellikle başarı. bundan sonra isteyen mdna döneminin kadının devrini bitirdiğini iddia edenlere inanmaz kimse. mdna dönemi de tabi ki madonna'nın bir like virgin, like a prayer, erotica, ray of light, music, cotdf dönemi değil.

kadınların efendi erkek yerine piç erkek tercihi

sadece kızların değil, bazı erkeklerin de tercih ettiği erkek türüdür.

madonna

Madonna'nın devri bitti diyenler Madonna'nın 2012 ve 2013 yılında yaptıkları;

1)Super Bowl'da performans sergiledi ve bu performans 114 milyon izleyici sayısı ile Super Bowl XLVI tarihin en çok izlenen devre arası performansı oldu ve gösteri maçtan daha fazla seyirci topladı ve performansı sırasında saniyede 8.000 ile 10.000 arasında tweet atıldı.

2)2012 Altın Küre ödül töreninde En iyi Orjinal Şarkı dalında ödül aldı.

3)Billboard Ödül Töreninde 3 ödül birden aldı.

4)MDNA albümü Billboard 200 listesine 1 numaradan giriş yaptı.

5) Give Me All Your Luvin Madonna'nın Billboard Hot 100 listesindeki otuz sekizinci ilk ona giren single'ı oldu ve listedeki en çok ilk ona giren single sahibi sanatçı rekorunu geliştirtti.

6)ilk haftasında ABD'de 359.000 kopya satan MDNA böylece Madonna'nın 2000 yılında çıkan Music albümünden beri en çok ilk hafta satışı yapan albümü oldu.

7)MDNA Madonna'nın toplamda sekizinci, art arda ise beşinci liste başı albümü oldu.

8)Madonna ayrıca Türkiye'de ilk dört günde 30.000 kopya satışla bugüne kadarki tüm yabancı albüm satış rekorlarını kırdı hatta albüm satışları yerli albümleri bile geride bıraktı.

9)Albüm 2012'nin en çok satan albümleri listelerinde üst sıralarda yer aldı.

10)Albüm Madonna'nın UK'de on ikinci 1 numaralı albümü oldu ve daha önce Elvis Presley'nin elinde tuttuğu en çok 1 numaralı albümü olan solo sanatçı rekorunu kırdı.

11)MDNA Madonna'nın Avustralya'daki onuncu 1 numaralı albümü oldu ve Madonna ülkede en çok 1 numaralı albümü olan solo sanatçı.

12)Ve MDNA Tour 2012'nin en çok kazanan ve en başarılı turnesi oldu.

13)Abu Dhabi'de 22,000 bilet bir saatte biterek bir rekora imza atıldı.
Türkiye'de istanbul konseri için satışa sunulan 47,000 bilet dört gün içerisinde tükendi.
Amerika Birleşik Devletleri'nde, New York'taki Yankee Stadium konseri için satışa sunulan 60,000 biletin tamamı 20 dakika içinde bitti.
Kansas City gösterisinin biletleri 12 dakikada tükendi.
Houston gösterisinin biletleri bir saat içerisinde bitti.
Kanada'da Bell Centre'daki 16,000 bilet 20 dakika içerisinde tükenirken, Abraham Ovası'ndaki konser için bir saatte 65,000 bilet satıldı.
Ottawa'da Scotiabank Place'deki konserin biletleri 21 dakika için biterek, 2009'daki AC/DC konserinin rekorunu kırıp salonun 16 yıllık tarihinin en çabuk tükenen biletleri olmuştur.
Brezilya'daki üç konser için iki günde 100,000'den fazla bilet sattı.
Ve biletler her ülkede %100 tükendi.

bunları 55 yaşında yaptı, yaşlıyken ..

shanti

bir kişinin yazmış olduğu gerçek olmayan durumları işaret eden yazılarını düzeltmek amacı ile doğrusunu yazmak kavga olmaz! kendisi hakkında kavga ediliyor denmesi komik. çünkü hayatı boyunca konuşarak iletişim kurmuştur. hee göt ediyor diyebilirsiniz ama.

ergenlik dönemi madonna'yı hayal ederek mastürbasyon yapmasıyla geçmesi de 2 gerçek olmayan durumdur. birincisi libidosunu eliyle değil, başka bedenlerle dindirmiştir; ikicisi kadınlara yönelik bir şey onu cezbetmiyordur.

madonna

son şovunun dvd/bluray formatında eylül ayında çıkacakmış lakin önce 22 haziran bir tv kanalında gösterimi yapılacak
fragmanı: http://www.dailymotion.co...awards_music#.UZvIBbWGFXl

not: "ühühühühühühü madonna neden lady gaga'yı sevmiyor" diye ağlayanlar var şaka gibi.

not2: joan baez folk sanatçısı ve madonna american life'ta electronic müzik yapıyor. alaka sıfır.

not3: me against the music britney spears şarkısı, madonna ona eşlik ediyor.

not4: hung up klibinde madonna 55 yaşında değil, 48 yaşında.

not5: amerikan pop müziği show düsturubuna yöneliktir, evita sadece sinemasal bir deneyimdi. kadın yıllarca hep show girl olmak istedi ve oldu.

not6: bir sürü söz yazdığı, beste yaptığı, söylediği şarkısı var. en son masterpiece i yaptı da en prestijli ödülü aldı. söz yazmayana, beste yapamayana, şarkı söyleme yeteneği olmayana vermiyorlar bu ödülleri.

http://www.youtube.com/watch?v=txj3eRoDT5o

not7: youtube videolarının izlenme oranlarına göre müziği değerlendirmeye çalışan birisine tümevarım yapıyorsun, o da anlıyor gangnam style'ı aşağıladığımı.

yani şu burada yalan yanlış kaynak, haber, hastalıklı algı ile yorum yapanları ortaya çıkar sonra "şuursuz" ol. söylediği kelimenin tanımına uygun davranışlar işte.

madonna

1 yıllık bir süreç içerisinde ne çok boş konuşuldu bu kadın hakkında:

https://fbcdn-sphotos-g-a...00685799_1565561273_n.jpg

1- cahiller evire çevire laf yemeğe doyamıyor!
okuduğunu anlamıyor, çıkarımlarda bulanabilecek kadar akıl metodlarından yoksun; ilköğretime mi gidiyor ne? daha mantık dersine çok mu uzak müfredatın? "şimdi rihanna'nın ve lady gaga'nın başarıları helali hoş olsun da, yine boş duran kendi kalene doğru hızla ilerliyorsun.
rihanna, en büyük ilham kaynağının madonna olduğunu ve siyahi madonna olmak istediğini söylemiş biri. her fırsatta ona hayranlığını ve saygı duruşunu dile getirir.
lady gaga da 3 yılda bir sürü şey başardı da bu 3 yılda en çok madonna'nın kariyerini tırtıklamakla vakit geçirdi." derken diklendiklerini iddia etmedik rihanna starı ya da lady gaga özentisi için. demeye çalışılan "onlar bile pop müzikte varlıklarını madonna'ya armağan etmişler sen neden uzun uzun 'diloy diloy yaylalar'dasın hala"

2- tarihi kurguyu da baştan yazıp olayları suistimal etmek çocukça. lady gaga, express yourself'i çalıp born this way'i kendisi yapmış gibi pazarladı. her gittiği tanıtım yerinde "şarkı express yourself olmuş" dendi ve hatta manşetlere taşındı.
lady gaga ne dedi? "madonna beni arayarak şarkıyı çok beğendiğini söyledi" dedi. işte göstere göstere ilk yalan.
lady gaga ne yaptı? albümde şarkı sahibi olarak madonna'nın adını yazdırmadı. amerika gibi telif hakkı konusunda çok titiz bir ülkenin sanatçısı olsa dahi telif hakkı da vermedi Madonna ve Stephen Bray hesabına. klibi bile yine madonna çalışmalarının kolajı gibiydi. bu kadar yalan ve minnetsizlikten sonra madonna eyvallahı olmadan "reductive" dedi. ne oldu bu sefer şarkının(born this way) yapımcısı express yourself hırsızlığını kabul etmeyip aksine "2 şarkı tamamen farklı" dedi. eee şimdi cami duvarına işeyen de, yemek yediği kaba sıçan da lady gaga. madonna da bu kadar fazla olan balçıklı söylemlere kapak gibi 2 şarkının mash up'ını yaptı. yani express yourself'in orijinal altyapısı üzerine born this way'i söyledi ve sezarın hakkını da kabul etmeyip soktu gaga'ya "she's not me" ile. telif de vermedi, gaga'nın istemeye g**tü de yemedi. dava açsa ilk iş madonna dava açacaktı. terbiyesiz olan, "mal" gibi ortada olan bir "mal" işte. .

3- madonna müzik aşkı olduğunu iddia etmiyor, kendine show girl diyor, bunu herkes biliyor. ama lady gaga'da müzik aşkı olduğunu düşünen yumuşaklar varsa onlara diyorum: müzik aşkı olan bir piyanist kalkıp piyasa için müzik yapmaz, eğer müzik yaptığını sanıyorsa da öyle makyajla, kostümle kastırmaz. gerçek sanatçı şarkı söylerken sesini dijital ortamda değiştirmez. en önemlisi "gerçek sanatçı" hırsızlık yapmaz. madonna için sanatçı iddiasında bulunmam lakin lady gaga için şu gerçeği gönül rahatlığı ile söylerim: "lady gaga sanatçı değil" bildiğin piyasa için müzik üreticisi.

4- kör, kara, cahil biri madonna ve justin bieber düeti olacak demiş. kaynağı göstersin diyeceğim de bildiğim kadarıyla buraya g** resmi koymak yasak. zaten kimse de görmek istemeyeceği için: "hee hee heee çocuğum" deyip geçiştiriyorum.

5- madonna'nın suratına yapılan makyaja laf edene de bu resim: http://25.media.tumblr.co...klq8XNEC1rqu81oo1_400.png merak ediyorum gaga bu makyajla neyi saklayacağını sanmış da başaramamış? madem madonna yaşlılığını kapatıyor, gaga neyi kapamaya çalışmış bu boya- badana işiyle?

6- madonna'nın son 3 turnesine gitmiş biri olarak da(farklı farklı ülkelerde) şunu diyeyim, konserlerinde gençler de çoğunlukta. bu yüzden klavye başında yazarken cehalete esir düşmeyin!

madonna

dün gece dünyanın en prestijli müzik oluşumunun ödül töreninde aday olduğu 3 dalda da ödülü almıştır.
mdna albümü ve turnesinin aldığı ödüller şöyle:
yılın turnesi ödülü( diğer adaylar Coldplay, Lady Gaga, Bruce Springsteen, Roger Waters)
en iyi dans sanatçısı(David Guetta, Calvin Harris, Skrillex, Swedish House Mafia)
yılın dans albümü(David Guetta // Nothing But the Beat, Deadmau5 // Album Title Goes Here, LMFAO // Sorry for Party Rocking, Skrillex // Bangarang)

ilk not: resim ile fotoğraf arasında bir fark olduğunu iddia eden önce bi zahmet tdk sitesine girsin, resimin anlamlarına baksın. (çok kolay bunu yapmak, zeka gerektirmiyor.)

ikinci not: kişinin okuduğunu anlayabilmesi için yüksek bir algıya, zekaya sahip olması gerek. ne denildi? bir kişi isterse kilolu olsun, isterse yaşlı, isterse insanların laf edeceği bir şekle girsin. önemli olan bu durumun kimseyi ilgilendirmemesidir. paylaşılan resimse sadece "tencere dibin kara, seninki benden kara" atıfıdır. yoksa lady gaga'nın kilolu olması, madonna'nın estetikten uzak kollara sahip olması hiçbir tarafından hayranlarının sevgisini azaltmaz.

üçüncü not: lady gaga'nın söylemi tüm farklıların gurur duyulması ve nefrete karşı durulması gerektiğine dairdir. ama gel gör, lady gaga hariç, özellikle madonna'ya, herkese karşı nefrete ait tavırlar. yaşlılığı, müzik kariyeri ile madonna'yı küçümsemek, sahiden mi? hangi ezikliğin böyle savunma mekanizması oluşturdu bu "insan/lar"da üzücü.

şimdi rihanna'nın ve lady gaga'nın başarıları helali hoş olsun da, yine boş duran kendi kalene doğru hızla ilerliyorsun.
rihanna, en büyük ilham kaynağının madonna olduğunu ve siyahi madonna olmak istediğini söylemiş biri. her fırsatta ona hayranlığını ve saygı duruşunu dile getirir.
lady gaga da 3 yılda bir sürü şey başardı da bu 3 yılda en çok madonna'nın kariyerini tırtıklamakla vakit geçirdi.

illa sayılarla konuşma fetişistliği yapacaksak da kimseye eyvallahımız yok, konuşalım!

the mdna tour: $228,406,085
the born this way ball: $124,879,545

sayılar da en iyileri belirleyecekse ve youtube diyeceksek:

psy - gangnam style: 1.610.053.145
lady gaga - bad romance: 519.017.436
madonna - give me all your luvin: 50.511.962

o zaman en iyisi gangnam style mı? gerçekten mi?

madonna

söz konusu olan neredeyse 55 yaşında bir kadın, ister kolları pert olsun, ister estetik çare olamasın. sonuç ne olursa yakın tarihe ait 2 resim:

madonna: http://2.bp.blogspot.com/...GKoA5YSLhU/s1600/Met2.jpg
lady gaga: http://images.celebritypo...09/Lady-Gaga-Fat-2012.jpg

olay şekilcilik yapmak asla değil, ister nicki minaj götlü, ister mariah carey memeli, ister adele göbekli olsun; kendini iyi hissettikten sonra o kişinin dünya s*kine, eyfel götünedir, kısaca.

ama bunu gel de anlat madonna'ya oksijen dileyen algıya. ilk önce lady gaga'nın batmış olduğu çamura baksın.
tüm dünyadaki müzik yazarları gaga fanatiklerinin bağnazlığından dem vuruyor. onların gerçekliğine, hayal dünyası müdahale edince böyle oluyor tabii. sonra billboard bile gaga'nın sakatlığının abartıldığını söyledi.
sonuç şu ki madonna müzik tarihinin devam eden bir dönemin ismi; lady gaga ise onun hayranı. aklı, testislerinden küçük gaga'cıkların gerçeği kabul etmeyip histerik tavırlarına gayetinden üzülemiyor, gülüyorum. 2'sinin de son albümleri beklentinin altındaydı lakin biri dünyanın en büyük turnesini yaptığıyla, diğeri satamayan biletleriyle gündeme geldi.

ve lady gaga kendi albümünün içinde, kliplerinde, giyiminde, tarzında hatta şarkılarında bile madonna'ya hayranlığını dile getiriyorsa, kimse lady gaga ile madonna'yı mukayese etmesin lütfen.

not: mukayese edenler zaten "hiç kimse" oluyor.

keşke ben de oynasaydım denen filmler

(bkz: brokeback mountain)

ama biterken sevişelim, ölmeyelim.

eşcinsel işçiyi işe almayan patron

karşımdakini nasıl bilirim kendim gibi.

eğer bu patron götünü korumak için almıyorsa onu işe, başkalarının götüne niyeti bozmuştur.
eğer bu patron başkalarının taciz edilmesini istemiyorsa, başkalarını taciz eden kendisidir.

kanuni sultan süleyman ın eşcinsel olması

eşcinsel olamaz ama biseksüel olabilir.
ayrıca bu kimseye ilgilendirmez.

eşcinsel işçiyi işe almayan patron

eğer böyle bir durum varsa, bu patron kendi cinsel yönelimi ile sorunu olan bir homofobiktir.

madonna

vakti zamanında yapmış olduğu gangnam style performansı için "bitti" diyenler tabakhaneye bok yetiştirmek için acele ediyor zaa..
hatun gangnam style söylerken ne güzel eğlenmiş ve eğlendirmiş; tıpkı 2012 yılında bu şarkı ile eğlenen herkes gibi. sadece şov için yapılmış. 30 yıllık efsane kariyer, bir performansla biteceğini düşünen kıt fikirlilerin klavyesine düşmüş.

express yourself / born this way / she's not me mash upı için de lady gaga'ya borçluymuş. bunu söyleyene şunu demek lazım:
eee lady gaga express yourself şarkısını çalan hırsız değil mi?
son albümünde o kadar reklam pazarlaması yapıldığı halde her single için bi tek born this way değil mi bir numara olan?
"madonna şarkıyı çok beğenmiş" diye orada burada yalan söyleyen lady gaga değil mi?
klibinin bazı sahneleri bile madonna işlerinden arak değil mi?
eeeee?? kazanın doğurduğuna inanırken saf, öldüğü zaman art niyetli olmak niye?
lady gaga'nın turnesinin biletleri satılmıyorken, mdna tour yılın en iyi turnesi olmadı mı? yılın en çok kazanını hem de?
şimdi bir born this way sayesinde bunların olduğunu düşünen biri acilen açsın penceresini de odasına oksijen girsin.

ayrıca 2 saatlik turnesinin bir anında vücudunu protest araç olarak kullanırken yapmış olduğu mastürbasyon dikkat çekmek için olduğunu gayet nefretlik bir söylemle dile getirenlere gelsin:

lady gaga üzerinden madonna'yı itin götüne sokmaya çalışan azimilerin farkı görmeleri gereken: https://www.youtube.com/watch?v=-G2ticYQojA

madonna

bir kaç gün önce glaad ödüllerine çıkmıştı, orada konuşmuştu. türkçeye çevirmişler:

burada olduğum için çok mutluyum. hep bir erkek izci takımında olmak istedim ama gruba katılmama izin vermediler. bence bu çok boktan. ateş yakabilirim. çadır kurmayı da biliyorum. yön bulma konusunda çok iyiyimdir. hatta ağaçtan kedi yavrusu bile kurtarabilirim.
dinleyin, bu komite için iyi şeyler yapmak istiyorum ama daha da önemlisi erkekleri nasıl keşfedeceğimi biliyorum.
bu yüzden erkek izci grubuna katılabilmeliyim ve bence onlar bu aptal kuralları değiştirmeliler. öyle değil mi? değil mi? yeterince heyecanlı görünmüyorsunuz. sizce de kurallar değişmeli, öyle değil mi?!
tamam, peki-oturun lütfen. lütfen sakinleşin. şimdi değinmem gereken birkaç konu var.
siz oturana kadar konuşmayacağım. koltuklarınıza oturup beni dinlemenizi istiyorum. bu işlem uzun sürerse diye yanımda kitap getirdim ve okuyabilirim.
evet, ben bir kız izci grubu üyesiydim ama gruptan atıldım. sebebini bilmek ister misiniz? çünkü eteğim çok kısaydı ve yeteri kadar kurabiye satamazdım. aslında kurabiyeleri yerdim. o tereyağlı ve fıstıklı kurabiyeler çok güzeldi. her neyse, bu konuyu zaten konuştuk.
bir süre için ciddileşelim. az önce şovumdan bir kesit izlediniz. ( nobody knows me ) belki buradaki herkes bunu canlı izledi, belki yalnızca birkaç kişi. bu videonun benim düşüncelerimle alakalı olduğunu düşünüyorum. bence bu video bağnazlığın, homofobinin, zorbalığın ve hipokrasinin bir örneği. öyle değil mi?
pek çok insan farklı şeylerle ve kendinden farklı olan insanların yanında rahat hissetmez. bahse girerim ki, biraz araştırma yapsak ve görünenin biraz daha altına baksak birbirimizden çok da farklı olmadığımız gerçeğini görürüz.
ayrıca hepimiz bir ilüzyonu yaşıyoruz. parmaklarımızın ucunda olan teknoloji sayesinde dünyanın küçüldüğünü düşünüyoruz. insanların birbiriyle daha tanıdık hale geldiğini ve insanlar arasındaki mesafenin azaldığını düşünüyoruz. bir taraftan bu doğru iken diğer taraftan tamamen yanlış. bence tam tersi gerçekleşiyor. bence bir resim binlerce hikaye anlatmaz. bir resim binlerce hikayenin yalnızca bir versiyonunu anlatır. meydana geldiği düşünülen yakınlaşmanın aslında bir ilüzyon olduğunu düşünüyorum. bu kazanılmış bir yakınlaşma değil, yalnızca bir aldatmaca.
bu videoyu hazırlamamın asıl nedeni birbirimizi tanımaya vakit ayırmadığımızı ve buna ihtiyacımız olduğunu göstermekti.
eğer bir filistinli anne ve bir israilli anne birlikte oturup çocuklarını ve ailelerini ne kadar sevdiklerini anlatsalardı, aralarında bu kadar büyük farklılıklar olduğunu düşünürler miydi?
eğer başkan putin, pussy riot'la bir araya gelseydi - muhtemelen hepsiyle yatmak isterdi - ve onların rusya'nın genç, yaratıcı ve modern kadınlarıyla ilgili düşüncelerini dinleseydi pussy riot 3 yıl hapis cezasına çarptırıl mıydı? düşünün bir... bu delice... bütün bunlar sırf hükûmeti eleştirdiler diye!
ve st. petersburg'daki yeni dindar hükûmet benim şovumdan sonra açıkça gay olduklarını söyledikleri için tutuklanan 85 kişiyi karşısına alıp, onların düşüncelerini gerçekten dinleseydi onlar şuan hapiste olurlar mıydı? veya ben ölüm tehditleri alır mıydım?!
veya rusya'da gay haklarını savunduğum için milyon dolarlık davalarla uğraşmam gerekir miydi?!
kendimi övmek için burada değilim. bunu anlamalısınız çünkü bu çok saçma.
tanrı'nın adıyla, isa bize ne öğretti? bütün kutsal kitaplarda şu cümleyi görürsünüz: ' komşunu kendin gibi sev.'
sanırım herkes ne demek istediğimi anladı ve fark ediyorum ki hepiniz benimle aynı sayfadasınız. ama dışarıda hapishane parmaklığına oturanlar- umarım keskin bir parmaklıktır- umarım beni dinliyorlardır.
amerika'daki zorbalık ve eziyet edilmiş, yalnız kalmış, yanlış anlaşılmış ve toplumdan dışlanmış olduğu için intihar eden çocukları düşününce kahroluyorum.
az önce izlediğiniz video ( nobody knows me- mdna tour ) bu çocuklardan yalnızca 7 tanesini içeriyordu. benim de çocuklarım var ve çocuklarımın veya herhangi bir çocuğun bu denli acı çekmesine ne göz yumabilirim ne de dayanabilirim. bu gaddarlık. bunu kabullenemem.
bu, beyaz bir devrimcinin kişi haklarından önce siyah bir adamı ağaca asmasından farklı değil! hiç farklı değil! bu, bir taliban üyesinin genç bir kızı eğitimin önemini savunduğu için vurmasından hiç farklı değil! bu, iranlı bir erkeğin başka bir erkeğe aşık olduğu için asılmasından daha delice değil!
sizi bilmem ama ben bu olanları daha fazla kaldıramıyorum ve bu yüzden bir devrim başlatmak istiyorum. benimle misiniz? yıl 2013. amerika'da yaşıyoruz. özgür insanın adası, cesur insanın evi? bu bir soru, bir demeç değil.
ama 'cesur' sözcüğünü seviyorum. bu sözü çok kullanmıyorum. çok fazla cesur insan da tanımadım. az önce çalan şarkıda ' takdir edecek insan bulmak çok zor ' dizesini duydunuz. işte bu yüzden buradayım. takdir ettiğim birine ödül vermek ve onun cesur olduğunu söylemek için. lgbt komitesine ses ve destek vererek dünyada farklılık yaratan bir insana ödül vermek için buradayım. seni onurlandırmak için buradayım, anderson cooper.
şimdi ayağa kalkabilirsiniz!

eşcinsel hakeme meslekten men cezası

karşı takımın taraftarlarına ve oyuncularına analı, bacılı küfür eden, ahlaksız, pislik, aktifim ama ibne değilim ikiyüzlülüğü ile yaşayan sakat beyinlilerin konu hakkında yapabileceği tek yorum: "götünü siktirenden adil davranmayı bekleyemezsin"

kabahati özürle bile telafisi olamayacak duruma gelmiş bir zihniyetle; bu adamın elinden alınan, insanlık dışı uygulama çok korkunç bir kere. daha korkunç olan, futbolda bunca zaman şikeleri, taraf tutmaları yapanlar eşcinsel miydi? hayır. o zaman bu adamın adil olamayacağını hangi beyinsiz temellendirme ile öne sunma cesareti buluyor bu amık zihniyet.

salaklığa bak bunca yıl türk futbolu heteroseksüel adamlar sayesinde çok onurlu, adil, şerefli, tarafsız oldu sanki.

travesti ile evli erkek

bir hetero kadınla evli olan erkekten farkı yoktur.
bir gizli lezbiyen kadınla evi olan erkekten farkı çoktur.

taksime giden insanların genelde eşcinsel olması

genelde?
lütfen sürtük! böyle genellemeler için artık büyümeli insan.
azıcık akıl ama bu azıcık akıl kafatasında değil.
bir kere taksim en kozmopolit yerdir türkiye'de. ee o zaman türkiye'nin bütün marjinal kesimlerini orda görebilir. sonuçta bir gey taksime değil de mış'a ma gidecek, yeov.
ama burada önemli noktayı kaçırmayalım.
bazen gidiyorum ben de taksime ve her yerde gey görüyorum. neden çünkü ben bir geyim ve algıda seçicilik ve sağolsun gey radarım hepsini yakalıyor.
yani taksime giden insanların genelde eşcinsel olduğunu düşünen biri eşcinseldir. net!