1. 1.
  digiturk kanal 86'da saat 14.00'dan sonra yayına gecen tarih kanalıdır. her turlu biyografi, savaş belgeselleri, tarihi yapilarin nasil olusturdugu gibi konular islenmektedir.
  3 ... painkiller
 2. 2.
  istanbul'un fethinin anlatıldığı 'Tanrı Adına inşa Etmek' isimli belgeselde, Fatih Sultan Mehmet'in fetih sonrasında: "Kalkınız ve müsterih olunuz. Kimsenin malı yağma edilmeyecektir. Kimseye zulüm yapılmayacaktır. Kimse dini inanışlarından dolayı cezalandırılmayacaktır." sözünü hiçe sayıp, yere diz çöktürülmüş Hıristiyan sivillerin Türkler tarafından öldürüldüğünü temsili görüntülerle yayınlayarak nesnelliğini yitiren tarih kanalı.
  7 -2 ... sulh
 3. 3.
  (bkz: giselle fernandez)
  1 ... kutupsal form
 4. 4.
  "tarihin en büyük savaş fiyaskoları" isimli bir programda ingilizler ve müttefikleri açısından çanakkale savaşını ele almışlığı vardır.
  3 ... assolist
 5. 5.
  antik roma zamanındaki savaşları "rome total war" oyun motoruyla canlandıran kanal.
  1 ... arkun
 6. 6.
  olayları sürekli amerika tarafından ele alıp değerlendirmesi, amerikan kültürüne fazla yer vermesi olumsuz özelliklerinden olsa da bazı programları zevkli olan belgesel kanalı.
  2 ... spaltula
 7. 7.
  her ne kadar bazen tarih dışına çıksa da izlenilesi kanal. bir keresinde konserve kapaklarının doğuş hikayesini vermesiyle beni dumura uğratmıştır.

  not: artık 85. kanaldadır.
  1 ... illetyus
 8. 8.
  önceleri kablotv'de de yer alan fakat artık kablotv'de yer almayan kanaldır.
  2 ... muhasebeye giris
 9. 9.
  (bkz: history channel battle for the pacific)
  1 ... leblebi tozunun hastasiydim
 10. 10.
  çoğunlukla amerikan propagandası yapan bunun dışındaki belgeselleri güzel olan digiturk kanalı.
  1 -1 ... el camino