bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    hemen hemen tüm strateji oyunu fanatiklerinin arayışını bitirmiş, mükemmel grafiklere ve gerçekçiliğe sahip oyun.

antik çağın roma'nın kuruluşunu içeren kısmında geçmektedir. (MÖ270'lerde) roma aileleri ya da dönemin çeşitli şehir devletlerinin lideri olarak başlanır, ordular kurulur, nüfus artar, kaçınılmaz olarak işgaller ve savaşlar yönetilir.

tüm bunların yanında roma senatosu ile de iyi geçinmek için verilen görevler yapılır. bir süre sonra güçlenen klanınızın halkı "canımıza yetti kölelik, roma ya yürü ve bizi kurtar zalimlerden!" diye ayaklanır, roma da işgal edilerek oyun kazanılmış olur.

ağabeyi medieval'e göre grafik motoru aşmıştır, tüm asker modellemeleri "motion capture" ile yapılmıştır. e bir strateji oyunu için yapıldığını düşünün, ve gerçekçiliği hayal edin.
    7 ... schih wei
  2. 2.
    mukemmel oyun.Hele multiplayer kapısırsanız, uykusuz kalma ihtimaliniz var.
    4 ... hendrix
  3. 3.
    medieval total war ın verdiği zevki vermeyen ve gruplama konusunda buglar içeren bir oyun,ama genede son 1-2 senede çıkmış en güzel turn based strateji oyunu.oyunda turnlerin diğer total war oyunları gibi yıl değilde yaz-kış olmasının oyuna çok bir etkisi yok.oyunu bitirip tekrar başladım ,hala şu askerler kışın daha iyi savaşır,yazın askerlerin staminası daha çabuk biter gibi bir şey fark etmedim.
    2 -1 ... sunger fidanı
  4. 4.
    büyük hevesle aldığım fakat aradığımı tam olarak bulamadığım oyun. medieval daha zevkli idi. özellikle medievaldaki haçlı seferleri hele onlara cihad ile karşılık vermek binlerce insanı savaş alanına sokmak...birde strateji ekranı pek güzel olmamış. köprüler dağlar güzel olmuş ama oynanış tarzı civilizationa benzemiş. eski eyalet sistemi daha iyiydi sanki. birde ilk çağ olmasından dolayı birlikler daha hızlı hareket ediyorlar. bunun dışında pek bri eksik yanı yok. ben asıl medieval total war 2 tarzında bir şey bekliyorum şu an.
    2 ... zero95
  5. 5.
    medieval e ibadet ediyorken çıkacağına dair rivayetler duyup bol bol adrenalin salgıladığımız fakat oyun çıkıp da oynadıktan sonra medieval den aldığım zevkin onda birini alamadığım fena değil kategorisinde bir strateji oyunu..bu tip streteji oyunlarında eyalet sisteminin ne kadar önemli bir icat olduğunu da hatırlatmıştır..bir kızı istiyordum ben..onun da sonu böyle olmuştu ya neyse..
    2 ... rasko
  6. 6.
    çıkmadan önce screenshot larına baktığımda şu ana kadar çıkan en iyi strateji oyunu olacak herhalde dediğim ve çıktıktan sonra da öyle bulduğum muhteşem bir oyun.sadece yapay zeka ve grafikleri sayesinde bile piyasadaki onca oyunu katlayabilecek,savaş düzenleri olsun sesler olsun,oynanış olsun,atmosfer olsun müthiş bir oyun.

ayrıca eklenti paketi barbarian invasion da şiddetle tavsiye edilir.hunlarla oynamanın tadı bambaşka oluyor.
    5 -1 ... disco inferno
  7. 7.
    grafikler medieval e göre daha iyi. birimler daha hareketli. burada her birim kendi başına farklı hareketler yapabiliyor. oyunda roma dönemi ülkeleri var. eğer romalıysanız, ilk başlarda senato dahil 3 roma devletine saldıramıyorsunuz. ilerleyen zamanda artan toprakların sürekli isyan etmesini, o şehirlerin içindeki asker birimini artırarak değil, ne bileyim, colesium oyunlarını yıllıktan aylığa çıkartarak veya vergi düşürerek engelleyebilirsiniz.
    romalıların çeşitliliği bol birimleri vardır, ama başka devletleri seçip roma yı istila etmek çok daha hoşuma gidiyor açıkçası...
    1 ... suzergecer
  8. 8.
    bu güne kadar yapılmış en iyi strateji oyunudur..üstüne birde barbarian ınvansion eklenince 'yok böyle bisey abi yaa' dedirtecek Süper biseydir.
    3 ... neopenzil
  9. 9.
    başından kalkılamayack strategy war action oyunudur.tek kötü tarafı ingilizce olmasıdır.*
    2 -2 ... dejavu38
  10. 10.
    custom battle bölümünde düşmana sadece köylüleri verip kartacayı seçip kendi ordunuzuda komple fillerden oluşturunca savaş alanında cümbüş çıkan oyun.fillerin darbeleriyle havalanan köylüleri görünce oyunu ilk defa gören arkadaşlarım gülmekten yerlere yatmışlardı.
    2 ... firimar