Leş lezzetlerdir. Yemekler o kadar kötü kokuyor ki yapım aşamasında kokuyu absorbe etmek için baharat manyağı yapıyorlar.
youtube'daki videolardan anlaşıldığı kadarıyla işin sırrı motor yağında.
Son derece hijyenik ortamlarda hazırlanan iştah açıcı lezzetlerdir.
(bkz: Momoos)
Okurken bile gözümün önüne bakteriler geldi. Evet.
Celal Şengör'ün tercihi daha hijyeniktir.
Mikrobun harman olduğu yer.
olm burdan sağ çıkan nükleer savaştan bile sağ çıkar.

(bkz: mad max) gibi ortamda bile yaşar.
Hindistan'ın sokak lezzetleri ancak tuvalette cırcır olmakla sonuçlanır. Bir tane yemeklerini gördüm sağlam adamı götürür Allah affetsin. Tehlikeli.
Oğlum adamların nüfus sürekli üreme yoluyla büyüdüğüne göre ortada bir hijyenik problem yok. O kadar pislik demek ki bünyelerinde dayanıklılık yaratıyor yoksa nüfuslarına kıran girmesi lazım idi bizim bakış açımıza göre ama yok işte böyle bir şey.
Temiz olsa bence oldukça lezzetlidir. Kullanılan malzemeler baharatlar bizim kültüre çok benziyor.
Abi bu kadar midesiz olmamalilar. Her izlediğimde hayretle.şoka giriyorum. Ne pis millet.
Pişince tertemiz olur ya.
YouTube’da sokağın lezzetleri diye bi kanal var, rejimdeyim. Short videolarını izleyerek 1 haftada 3 kilo verdim beyler.
6 ay kaldım hindistan'da çöp dağları varmış hakkatten. şehir bildiğin bok kokuyordu. ilk bir iki hafta mc donald sonrasında kendi yemeğimi kendim yaptım. yemekleri yenecek gibi değil basur, gastrit her bir bok oldu bende.
Batıda, yemekten mesela balığın kılçığı çıkar.
Ortadoğu’da saç..
Hindistan’da canlı fare.
Çin’de ise, “bedava fare mi, vaaaay, şanslısın” derler.

Bence konunun özeti bu.
Üstüne para verseler yemem.
Bok yenir o yenmez o derece..
hazirladiklari yiyeceklere sevgilerini de katmaya caba gosteren insanlarin sokak lezzetleridir.

mesela corba mi yapiyor? corbanin suyunu ellerini yikayarak koyuyuro cunku elindeki sevgiyi o corbaya katmali...

atiyorum pasta mi yapiyor? pastanin krem santisini ayak parmagiyla karistiriyorki ayak parmagi sevgisi dolsun...

burun kili, parmak arasi kiri, dirsek derisinin kurumu parcalari ve benzeri tum sevgi kirintilarini yemeklerine katarak gonlumuzu ferahlatiyorlar.
Hindistan sokak lezzeti mi yemek yerine başka şeyler yememek için gitmemek en iyisi.
Aşırı baharatlı olduğu ve her mideye uygun olmadığı söylenen lezzetler.
tetanoz olu geberirsiniz yemeyin.
teknik üniversite'de okuduğum ilk sene çok samimi bir arkadaş edindim.. isim vermeyeceğim, bilinen bir adam..ben lisede matematik olimpiyatlarından ödül aldığım sene, bu gitti biyolojiden aldı, ufak bir aşinalık durumumuz da var, çok çabuk samimileştik.. yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyor, aynı odaya taşındık, müthiş zeki bir oğlan.. ben bunun ingilizce ödevlerini yapıyorum, bu beni mukavemet çalıştırıyor.. (sonradan 4/4'e çok yakın bir ortalama ile mezun olup, abd'de ünlü bir üniversiteye master'ı atlayıp, doğrudan doktoraya başlayarak gitti.. zeki çocuktur).

çocuk iyi de, pek durumu yok.. arkadaşıma uymam lazım, benim ailemin hali vakti yerinde ama bunun bütçeye uygun yerlere gidiyoruz...

biz, bir holding'den buna adam gibi bir burs bağlanana kadar, istanbul'da hindistan sokak yemekleri ayarında bir dönem geçirdik...

o aralar bir akşam dürüm yiyoruz.. hırtonun teki var tezgahta, herif sigara içmekten, tövbe neuzubillah yeşile dönmüş... biz de, kendi aramızda "kedi kesip yiyor bunlar" minvalinde konuşurken bu salak gitti herife "abi bu ne eti" diye sordu, herif doğal bir biçimde "hayvaaaan" dedi..

adını xxx olarak vereyim, "xxx, oğlum bari burada yemesek, lütfen artık.." dedim... "tamam abi, ben de rahatsız oldum bir an" dedi.. sonraki zamanlarda en azından, kalıcı bir hastalık mastalık kapmadan, normal leşlikteki mekanlardan devam edebildik, çok şükür... hatta bunun bursu bağlanınca, yemek yerken oturabileceğimiz mekanlara dahi terfi ettik.. üçüncü sene, yediğimiz mekanlarda masa örtüsü bile serilmeye başlanmıştı... ama mezuniyet yemeğimiz feriye sarayı'nda oldu... görülen o ki, gidişat bizim lehimizeydi...
mis gibi doğal kolibasili aromalı yiyecekler
https://www.youtube.com/shorts/A9XO7qbbZzY

yorumlardan: Is Hygiene Illegal in India?

https://www.youtube.com/shorts/N9PYb_HsjUU