1. 1.
  hiç
  degersiz, önemsiz, sonsuz kere sonsuz anlamsızlık.
  5 -2 ... mintiminti
 2. 2.
  neyzen tevfik in hayat anlayışı.
  4 ... machados
 3. 3.
  Olumsuz yargılı cümlelerde fiilin anlamını pekiştiren bir söz.
  ... trinfr
 4. 4.
  bazen hiç olmadıgı kadar çoktur aslında. sorulan soruya yanıt olamayacak kadar derin anlamlar barındırır. cevap kısadır, uzarsa derinliklerde bogulunulur.

  -neden susuyorsun?
  -hiç.
  ... mintiminti
 5. 5.
  nihilistlerin hayat anlayışı.(nihilizm=hiççilik)
  1 ... freedean
 6. 6.
  "bugün ne yaptın" sorusunun cevabı..
  2 ... trinfr
 7. 7.
  *yok'un hiç'i olmaz
  1 ... rakıbalık
 8. 8.
  en anlamsız kelımelerden denebılir lakın bazen sıze 'hiç' diyen bir çok manalı bir sey de söylemiş olabilir. buunçün dikkatli kullanılması ve söylenildiğinde altında başka bir şeyler aranması gereken tek hece kelime
  1 ... vezir tonyukuk
 9. 9.
  sebep sonuç ilişkisinin sonucudur. sebebi olmayan ilişkilerin de sonucudur. sebep aranmayacak kadar kesin ve net bir sonuçtur.
  belki böylelikle; kişi kendinde aramalıdır bazı şeyleri.

  misal;
  -ben hiç var mıydım?
  diyebilmeli yani.
  misal;
  hiç yandım mı onun gibi?
  diyebilmeli yani.
  misal;
  hiç elimi taşın altına koydum mu?
  diye sorabilmeli hani.

  ve bunlara yanıtı; "hiç"se, güzel bi'sonuç olmuştur zaten hiç olmamış biri için. biri için hiç olmak; hiç o kadar da zor degilmiş. zaten hiç olmamış, sadece olmuş gibi görünüp kandırmış.
  kananın * , kandıgı o birinin koskocaman hiçleri olmuş aslında. şimdi aymış *.
  ayrılıkları da hiç sevmezmiş, o yüzden de bir el sallamadan çekip gitmeyi tercih etmiş. hiç ayrılmamış gibi yani. gitmiş...
  1 ... mintiminti
 10. 10.
  ...hiç, ne uluslararasi durumcularin çoculça teorilerine dayanir, ne de klasik anarsistlerin sendikalist yaklasimlarina. teorisi yoktur.varsayimlari yoktur. herseyi reddeder; kendisini bile.üzerinde durulmasi çok zor bir iptir.o kadar incedir ki; üzerinde yürüyenin tabanlarini keser.hiç hareketi dünyayi hak ettigi kaosa götürecek bir çilginliktir.insanin delirmesinden alir gücünü. bilinen herseyin unutuldugu, hiçbir kuralin geçerli olmadigi bir harekettir. hiç silahi sever, kargasayi ve en basta kiskirtmayi sever. otoritenin sabriyla ve polisiyle oynar.çok uzaklardaki bir gezegene gönderilen ilk insan gibi otoritenin tirnaklarini çikarmasina neden olacak hareketi ilk yapan odur. hiç' in lideri yoktur.ancak davranislarini örnek aldigi adlar vardir. kesin sinirlari olmadigi için Hiç' in varligini sadece harekete bagli insanlar belirler.ne olacagina onlar karar verir. onun için Hiç sürekli degisen ve kimsenin tarifinin kalici olmamasini saglayan bir harekettir.dogaçlama bir devrimdir; dogaçlama bir hayat tarzidir. müzeleri sevmez, sanat galerilerini asagilik görür, hiçbir siyasi doktrine hosgörüyle yaklasmaz.alti yasindaki bir çocuk kadar dogal ve saldirgandir. korkusuzlugu deliliginden gelir.
  Dünyayi degistirmemnin degil yok etmenin pesindedir....

  demiştir hakan günday zargana' da
  1 ... seybn