bugün

iki sene önce başladıkları albüm çalışmalarını bitirmek bir türlü nasip olmadı. bitmiş albüm pasaj müzik tarafından bekletildiği söylenenler arasında. başarılı bir albüm olacaktır. sakın,ormanlar kralı gibi hitler bizi bekler.. ancak albüm bir türlü çıkmaz. solistinin yusuf veya harun gibi çok karizmatik olmaması zaafları olcak sanırım.
bu sabah itibariyle tanışmış olup başarılı bulduğum gruptur.'beni severmiş o' adında bir şarkıyla çıkış yapmışlardır.
iki sene önce piyasada sadece ormanlar kralı şarkısı bulunan fakat bugün sabah bir gazetede gördüğüm ve kliplerini izlediğim, albüm çıkarmalarına çok mutlu olduğum grup. popüler kültüre kaymazlar umarım. mvö gibi...
yaklaşık bir yıldır sitelerin kapalı olmasından dolayı göremediğim suratlarını ilk kliplerindede göstermeyerek hem klipte gözükmeme modasına uymuş hemde güzel yüzlerini görme şerefini bize 2. klibe bırakmış grup.
ayrıca: http://www.asfaltdunya.com/
Asfalt Dünya - Ormanlar Krali (2007)

01. Hiç
02. Beni Severmis O
03. Bu Aksam Olmayacak
04. Sakin
05. Ormanlar Krali
06. Katil
07. Zaman
08. Son
09. Bir Aksamin Kalbi
'beni severmiş o' adlı şarkıyla tanıdığım insanı altüst eden grup.sakin sakin söyleyip derinden vuruyorlar insanı.klip de ilginç,güzel,gizemli...ne demişler;
en çok beni severmiş o
beni aramış gözleri gerçekten
inanmak istiyor insan...
bahar aylarında cem özkan'ın dön bana şarkısı ve klibiyle yakaladığı dikkat çekme başarısının bir benzerini bu topluluk beni severmiş o şarkılarının ve kliplerinin güzelliği, içtenliğiyle yakaladılar diyebiliriz sanırım.
beni severmiş o, katil, bir akşamın kalbi adlı şarkılarıyla kalpleri feth etmiş gruptur(en azından benim kalbimi).şarkıların sözleri mükemmel, ben de yazabilir miyim ki? hımmm
seviyorum ama kimi?
en tatli birini ...olsun, olsun çalışınca olucak ,evet
beni severmis o isimli şarkısına çektikleri klipte oynayan hatun nedense amelie karakterine benzemektedir. yanlız yaşamalar, hiç tanımadığı insanların fotograflarını alıp biriktirmelere, böyle bir cool ayakları, pastel tonlardaki elbise ve badanalı odalar, garip hal ve tavırlar aynı amelie. şarkı güzel ama klipteki karakter oraya çok çakma olmuş be, insan biraz daha üretken olur ne bileyim kendi hayalgücünüzle davranın değil mi ama? ben de bilirim hazır olan bir karakteri klip oyuncusu olarak oynatmayı.
Beni severmiş o diye mükemmel bir şarkıya sahip grup. geç olsa da keşfedilen.
yakın zamanda adını çok daha sık duyacağımız grup. başarılar diliyoruz.
--spoiler--

vur artik! son ver bu sessizlige... göster bana kimsin sen? saplanir mi pençendeki tirnaklar? sen misin o kukreyince ürkülen? yoksa hangi sakinisin bu yaban ormanin? vur ve göster nesin sen? çünkü bir orman bu, asfalt çimenleri...

--spoiler--

aslında kuruluşu eski olan ama ilk stüdyo albümlerinin yeni çıkmasıyla tanınan alternatif bir grup. böyle gruplar yapılmayanı yaparak yeni bir yol açıyorlar ve yeni tatlar almamıza, türk müzik endüstrisinin kısır döngüsüne karşı yeni şeyler yapılabileciğini gösteriyor. ben takdir ettim doğrusu... zaten yakında yine en iyi pazarlama şekliyle yani kulaktan kulağa tavsiye üzerine dinlenecek ve beğinelecek bir grup. ayrıca grup yüzlerini göstermeyek ilk klibinden itibaren bir merak uyandırma "ulan kim bunlar?? nası tipler acaba?" demeye sevk ediyorlar sizi.
şarkı olanı için; (bkz: the asphalt world)
sakın, bir akşamın kalbi, zaman, beni severmiş o ve bu akşam olmayacak gibi ard arda dinlense de bıkılmayacak parçalara sahip grup.
son zamanların en iyi alternatif-rock müzik yapan, mükemmel şarkılara sahip grup. dinlemeyeni cennete almıyorlarmış cinsinden.
(bkz: sakın)
ilk dinlenildiğinde anlaşılmayan hatta "ben biliyorum bu şarkıyı ya" dedirten, ama duya duya sindirilecek parçalara sahip, kendine has bir tarzı olan müzik grubu.
mükemmel bir web sitesine sahip grup.. ayrıca bugün video klibine denk geldiğim sakın isimli şarkıları da şiddetle dinlenmeli..

http://www.asfaltdunya.com/
canlı performansları dinlenilesi başarılı grup. uzun süre şarkılarını dinleyip de sonradan grup elemanlarını görünce şaşırıyor insan, hayal edilenden daha da farklı.
hiç şarkısıyla beğenimi kazanmayı başarmış, başarılı alternatif rock grubudur.
oldukça başarılı bir türk rock grubudur.
asfalt bir ormana çevirdiğimiz dünyanın kraları; m. emrah özdamar, ertan haktanır, kemal akcan, kadir keskin, neco grup üyeleri imiş. ellerine sağlık.
Düşünki orman bu
Asfalt çimenleri
Apartman ağaçlar ve baykuş lambalar
Uyur geceleri
Gündüz yaratıkları
Sabahı bekler timsah ve yılanları

Bu ormanda puslu gecede
Demir atınla
Korkusuzca avlanıyorsun
Bana bakma
Ben bu kentin kralı mıyım, sevgilim

Şair yarasalar pencerelerden bakar
Ağıtlar yakar boş sokaklara
Köhne barlarında
Çamurlu bataklarda
Bir sineğin iğnesinde sıtması
Bir sineğin

Bu ormanda puslu gecede
Demir atınla
Korkusuzca avlanıyorsun
Bana bakma
Ben bu kentin kralı mıyım.

sözleriyle vay be nasil da doğru tespitler diyor insan.
Zaman adlı şarkıyı yapmış insanlar. değişik bişiy.
"bir ses duyunca
zamanın sesini duyunca
üstüne gelince
yıllar birer birer
en güzel hayalini seç dolaptan üstüne giy
ne güzel yakıştı bak üstüne..."

sözleriyle içimi huzur kaplatan güzel şarkının sahibi dinlenesi grup.
en çok beni severmiş o...
beni aramış gözleri giderken...
beni severmiş o ve zaman şarkısıyla kalitelerini kanıtladılar ama devamı gelecek mi merak ediyorum.