bugün

5 ay sonra değişecek sistem..
(bkz: halka geçirme sistemi)
(bkz: hayırlı geçirme sistemi)
sizi sikmeye devam edicez ama bu pozisyondan sıkıldık demenin kibar yolu.
bakiye tutarı 30 tl altına düşen hesapları " kaçak geçiş " olarak sayacak olan kartlı geçiş sistemi.
müstahak elbette. ben olsam 100 tl altındaki bakiyeye aynı muammeleyi yapar oyları katlardım. dangozluğa doymayan bu tipler olduktan sonra hava hoş.
30 tl'nin altına düşüp gişelerden geçince kaçak geçiş muamelesi yapacak olan sistem. alenen hırsızlık.
bi işi de vatandaşın lehine yapın be dediğim zamazingo.

herhangi bir banka hesabı ile ilişkilendirilmeyen bu sistemde kalan bakiye ne şekilde öğrenilecek merak ediyorum. her kullanıcı mecburi olarak pttbank müşterisi mi olacak yoksa cep telefonlarına sms mi gelecek? şayet sms ile olacaksa ücretlendirme kullanıcıya mı yansıyacak, ücretsiz mi olacak?

sisteme para yüklemek için her defasında ptt şubelerine mi gideceğiz? otoban gişelerinde de satış ve dolum olacak mı?

devlet hgs olayına gireceğine ogs cihazlarının ücretlerinin düşürülmesini sağlayamaz mıydı? (memlekette kredi kartı olmayan yok neredeyse)

bir çok sitede, apartmanda, otoparkta kameradan plaka tanıma sistemi varken bu sistem gişelerde de uygulansa, hiç bir cihaz kullanma mecburiyeti olmasa, ücret plakanın kayıtlı olduğu şahıs ya da firmanın belirleyeceği herhangi bir banka hesabına yönlendirilmez mi? ülkeye ilk defa giriş yapacak araçlar, gümrükte ya da gişede kayıt altına alınamaz mı?
17 eylülde başlayacak olan sistem. ogs ve kgs tarihe karışacak.
ptt'ye almak için gittiğinizde "sistem yok hemşerim" cevabını alacağınız yeni sistem. bu arada kgs'ler yılbaşına kadar geçerli olacak. 2013'ten itibaren komple kaldırılacak.
peşinden ultra hgs uhgs, mega ultra hgs muhgs, süper mega ultra hgs sümuhgs, gibi sistemlerin geleceği ama otobanların hala bozuk olmasından ötürürü arabanın yine tıkırdayarak geçeceği hız limitinin yine aynı olacağı sistem. boyayıp boyayıp satacaklar.
kısaltması "her geçeni sikin" olan sistem.
ptt ye almak için gittiğinizde size en az 30tl para kitleyen bir sistem.
"motorların neresine yapıştırılacak bu" denilen hede.
Annemin, "camda iz yapar ama o yaaa" diye yorumladığı şey.
makine hatasından dolayı cezalı geçiş yapmak zorunda olduğum sistemdir. konuyla alakalı şikayeti, hangi makama ve hangi yöntemle yapmam gerektiği hususunda bilgisi olan yazarlardan yardım talep edilmektedir.
gişeden geçiş yaparken kalan krediyi göstermeyen sistem. ayrıca cumartesi gecesi acil geçiş yapmam gerektiği için kullandım. bakiye yokmuş içinde, gişeden geçerken gördüğüm kadarıyla 48 tl gibi bir ceza yazdı. madem böyle bir ceza sistemi uyguluyorsun, hafta sonu dahil 24 saat bakiye yükleyebileceğimiz bir sistem geliştir.
lanet olası geçiş sistemidir. etiket güneşte erimiş bozulmuş, yeniden almam gerekiyormuş. soyun vatandaşı soyun...
böyle bir sorgulama sayfası vardır.

görsel
Açılımı, "hızlı geçiş sistemi"dir.
içinde tl olduğu halde, her geçişte kaçak geçiş yazan, ilgililere sorduğumda da, o yazıyı boşverin denen, boş bir sistem.
Etiket eline ulaşmadığında geçiş yapılırsa bakiyeden mi düşen yoksa ceza mı yazan hızlı geçiş sistemi.
O kadar uğraştırıyorsun radar koyma motosiletlililere çağre bul sabah kahvaltısında bulunan müthiş fikirler.
bu sistemi ptt gibi rezil ve vurdumduymaz alakasız bir yere bağlayan kişin allah bin belasını versin.
bakiye olmasına rağmen 291 lira ceza yediğim sistemdir. güzel para kazanma yöntemi.
Bak bu iyiliği uludağ dışında kimseye yapmam. HGS'de muhatab arıyorsanız (Ankara için) 0 312 801 09 99 Karayolları 4. Bölge. HGS ile uğraşıyorlar. 2013 yılı HGS cezalarını sildirmek için irtibat kurmuştum.