bugün

zambiya futbol takımını 2012 afrika uluslar kupası şampiyonu yapan yakışıklı kardeşimiz.

ccc afrika fatihi ccc
zambiya şampiyon olduktan sonra sakatlanan oyuncusunu kucağında taşımış. şampiyonluğun baş mimarlarından.
babayiğit, jön gibi menajer. Sakatlanan oyuncusunu kutlamalara katılsın diye kucağında yarı saha taşımış aslan yürekli.
ismini değiştirmiştir kendisi. zira taht oyunları dizisindeki jaime lannister, savaştan mavaştan bıkıp bildiğin teknik direktör olmuş gibi.

http://www.google.com.tr/...13&ved=1t:429,r:2,s:0
zambiya gibi bir ülkeyi, kendilerinden daha güçlü rakipler arasından sıyırıp şampiyon yapan fransız teknik adam.*

sakatlanan futbolcusunu kucağında taşıdığı görüntü ile de tarihe geçecek baş kahraman.

http://www.yukleresim.com/di-3NKF.png
ntvsporun haberine göre beşiktaş'ın hoca adaylarındanmış. ama şahsi görüşüme göre listede olduğunu sanmıyorum.
eğer beşiktaş a gelirse formamın arkasına ismini yazdıracağım teknik direktördür.
kendisi beşiktaş'ın hoca adayıdır. bana hep milli takım menşeili hocalar kulüp takımına adapte olamaz gibi gelirdi, öyle ki slaven bilic beni yanıltmadı bu konuda. kendisi zambiya milli takımının hocası.

fakat diğer milli takım hocalarına göre bir artısı var, o da zambiya milli takımını yapılandırması. adam baya baya zambiya futbol takımına dünyada yer edindirdi. 2012'de afrika kupasını kazandırdı zambiya'ya. bu çok önemli bir başarı çünkü gana gibi, fildişi sahilleri gibi, nijerya gibi, senagal gibi, mısır gibi, cezayir gibi çok güçlü takımlar katılıyor bu turnuvaya.

ama yine de kulüp takımında ne yapar, çok kesin konuşamıyorum.
sochaux takımının başına geçmiştir.
Galatasaray'ın anlaşmak üzere oldugu fransız teknik direktör.
sanıldığı gibi henüz galatasaray la anlaşmayan, ancak fransız basını tarafından yakıştırılan hocadır. sezon başında lille osc takımında başlayıp 13 hafta sonunda 2 galibiyet 7 beraberlik ve 4 mağlubiyet alarak kovulmuş biri olarak kendisini şahsen istemem.

geleceğini de zannetmiyorum. eric gerets boşta sanırım, o candır.
29 yaşında emekli oldu, temizlik şirketinden tarihi başarıya ulaşıp arjantini yenen Suudi Arabistan'ın teknik patronu.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar