bugün

sadece bi video her seyi anlatir.

https://m.youtube.com/watch?v=2VLzpGuxehg
Türk askeri insanlık için kanından canından vazgeçti.

Yoksa topçu tankçı hava kuvvetleri ile daha kolay temizlenirdi.

Siviller için öldük..
Onca uyarıya rağmen itibar edilmeyen istihbaratın, çıkarlar ters düşünce hatırlanması sonucu başlatılan operasyon. Gerekli miydi? evet gerekliydi. Ama keşke durum o noktaya gelmeden müdahale edilseydi.
Pkk'lı oçlarının kökünü kazıdığımız operasyonlar. Son kırıntıları kaldı.
Açılım sürecinin sonucudur. Bu süreçte pkknın şehirde yapılandığı ve silahlandığı da konuşuluyordu üstelik.
görsel
görsel
görsel
görsel

Üşenmeden yazacağım. Ama bunu Türkçü, Atatürkçü bir birey olarak, bu vatan toprakları için can vermiş olan kahramanlarımız için yapacağım. Okumayacaksanız bile lütfen emeğe saygınız olsun ve eksilemeyin.

Bazı şerefsizlerin burada yazdıklarıyla şüheda kanını kirli siyasetlerine alet ettiklerini çok açık bir biçimde gösterdikleri, oldukça zorlu olmasına rağmen kahraman askerlerimizin üstesinden geldiği operasyonlardır efendim.

"BOP Eşbaşkanı" demezler mi bir de... Bu kadar hayasızca, şeref ve haysiyet yoksunu bir şekilde, insanların milliyetçi duygularıyla oynayıp, dönemin cumhurbaşkanına karşı nefret aşılamaya çalışıyor olmanızdan tiksiniyorum.

Hadi bize saygınız yok, salak yerine koyuyorsunuz. Vatan ve Millet Sevdasıyla bu toprakları şüheda kanıyla sulamış şehitlerimizden de mi utanmıyorsunuz?

Sanki bu operasyonları başlatan Sayın Cumhurbaşkanımızın kendisi değil de bir başkasıymış gibi anlatıyorsunuz.

Öncelikle gidin bakın bakalım "BOP Eşbaşkanı" denilen proje, o sizin hep karalamak için kullandığınız anlamında bir şey miymiş değil miymiş sonra konuşun burada.

Terör destekçisi yüzünüze Türkçü maskesi takarak insanları manipüle etmeye çalışıyorsunuz madem her şeyin doğrusunu biz yazalım.

BOP ve asıl adıyla GOP neydi?

BOP aslında 11 Eylül sonrası George W. Bush'un islamı ve Müslüman ülkeleri bir tehlike olarak görerek, en demokratik ve laik islam ülkesi bizim ülkemiz olduğu için, tüm islam ülkelerine örnek olması amacıyla ortaya attığı bir projedir. Yani bizim dilimizde isim benzerliğinden kaynaklı olmasına rağmen, ingilizce'de farklı sözcüklere sahip olan, sandığımızın aksine bir projeydi. Türkçeye çevirdiğinizde baş harfleri aynı olabilir lakin sandığınız projeyle hiç mi hiç alakası olmayan bir şeydi anlayacağınız.

Terim 2004 Yılındaki G8 zirvesinde Bush tarafından ortaya atıldı ve Orta Doğu barışına yönelik oluşturulduğunu, bunun yanında bölgelerinin ekonomik kalkınmasına, özgürlüğüne, kadın haklarına yönelik kurulmuş, eğitim özgürlüğünü daha ileri safhalara taşımak için atılmış bir adım olduğunu söyledi. Türkiye'den ise projede "model ülke" konumunda söz edilmişti. Lakin "Ilımlı islam ülkesi" (model ülke) sözlerinden memnun olmayan Türkiye, ABD'de yapılan bazı görüşmelerde özellikle büyük elçilik bazında bu sıkıntısını yinelemesinin ardından, projede bu defa Amerikalı yetkililer tarafından "demokratik ortak" olarak tanımlanmıştır.

Anlayacağınız birileri geliyor ve şunu diyor. 'Türkiye ılımlı islam'ın olduğu, Model ülke. Tüm müslüman ülkeler de bu ülkeye benzesin ki, bir daha 11 Eylül gibi bir tehlike yaşamayalım, Radikal islamcı topluluklar olmasın ki, bir tehditle karşı karşıya kalmayalım hiçbir zaman'

Arkasından da hiçbir şeyden haberi olmayan Türkiye çıkıp diyor ki 'Morukcuğum benim bundan neden haberim yok? Ben ılımlı islam'ın yaşandığı bir ülke değilim, sen bunu söylerken bana sordun mu? Model Ülke derken bana sordun mu?'

Tabii ABD afallıyor ve "demokratik ortak diyelim biz size o zaman ehehehe" kafasına giriyor hemen.

ABD, BOP projesi kapsamında bir yandan bu nitelemeler ile uğraşırken, bir yandan da projenin mali yükünün fazlalığı konusunda araştırmalar yapmaya başlamış ve kendisine ortak arayışı çabalarına girişmiştir. Mali konuda ortaklığa ise yalnızca Suriye, Libya, Afganistan, Irak, Yemen, Ürdün, Bahreyn ve Cezayir olumlu yanıt vermişlerdir.

Bu proje sayesinde geri kalmış Orta Doğu ülkelerinin ve bölgeleri gelişmesi amaçlanmıştır fakat maddi olarak pek destek görmemiştir. Yani sandığınız şey değildir. Kız çocuklarının okutulmasına, erkeklerle eşit haklara sahip olmasına yönelik, aslında her islam Ülkesini Laikleştirmeye çalışan bir projeydi.

Gelelim bir diğer konuya.

Daha hükumetin yönettiği devlet, daha fazla anne-baba gözyaşı dökülmemesi amacıyla silah bırakması ve ateşkese zorlanması üzere pkk ile görüşürken, chp'nin ise pkk'nın askerimizle savaştığı, askerimize kurşun sıktığı ve askerimizi şehit ettiği dönemde onun siyasi ayağı ile ittifak yapmasının farkını anlamayanlara ne anlatsak aynı aslında.

Gerçi bunların farkındayken hala 'BOP Eş ehehehe' diyenler Şiileşmiş mezhep faşistleri ya da iran Devşirmesi ırki faşistler olup, yüce ideoloji Türkçülüğü ve Atatürkçülüğü mezhebi ve ırki faşizm güden terörist yüzlerini gizlemek için maske olarak kullananlardır.

Günümüzdeki CHP, Dhkp-CHPKK'dır. Öyle değil diyenin şerefinden haysiyetinden büyük şüphe duyarım. Ulan görmüyor musunuz olan olayları? Neden taraflı olmak zorundayız ki? Aileden CHP'li doğmuş bir çocuktum ben ve şuan her şeyin farkındayım.

Siz inkar edeceksiniz, ben doğruluğunu onaylayacağım, siz görünmemesi için uğraşacaksınız, ben göstermek için yine her yere bunları yazacağım. yeter ki okuyan insan olsun.

Oy vermeyeceğim partiler mi?

Tabii ki de dhkp-chpkk oy vermeyeceğim partiler arasında. bunların dışında chp, hdp ve iyi parti var. Bunu türkçü, atatürkçü ve ateist bir birey olarak söylüyorum! peki neden?

çünkü bu partilere oy vermek cehalettir. terörle mücadele ederken hayatını kaybetmiş polislerimize ve askerlerimize karşı yapılan adi bir ihanettir. çünkü akp gittikten sonra neler olacağına hiç ama hiç emin değiliz...

chp'nin artık ulu önder atatürk'ümüzün partisi olmadığını kavrayacak zekaya sahip olmayan insanların biraz olsun okuyup aklını kullanmalarını istiyorum.

son dönemlerde kemal kılıçdaroğlu chp'sinin nasıl ve ne şekilde polislerimizin ve askerlerimizin hayatını kaybetmesine neden olan dhkp-c ve pkk gibi terör örgütleriyle kolkola girdiğini, elele tutuştuğunu anlatalım. belki birileri okur.

gerçi artık anlatmaktan dilimizde tüy bitti ama...

12 yaşında çocuğu tarayan ypg'li video'su (bu şekilde aratarak bulabilirsiniz) internette dolaşırken, sırf kendisi türkiye nusayrisi olduğu ve suriye'de dinine bağlı sünni arapları öldürüyorlar diye birileri "ypg terör örgütü değildir!" açıklaması yaptı kamil kılıçdaroğlu.

ama konuyla alakasız olarak idlib'te genetiği bozuk bir diktatörden kaçarak canlarını kurtarmaya çalışan sünni araplara "idlib'ten gelenlerin tamamı terörist!" demişti üstüne.

(bkz: beşar esed halkını bombalayan bir haindir/#43236879)

eren erdem "türkiye ile iran arasında savaş çıksa, iran tarafında yer alırım!" dedi...

arkasından "türkiye ile suriye arasında savaş çıksa esad tarafında yer alırım!" diyen gözlüklü güzelimiz sera kadıgil çıktı ortaya...

"ceren güneş" kod adlı, askerlerimizi vurmak için ypg'ye katılan teröristi, tbmm'ye doktor kıyafeti içinde allayıp pullayıp soktular sonrasında.

dhkp-c'den 6 yıl yatmış terörist'e chp onur madalyası verildi...

cemil bayık isimli pkk'lı terörist başı "chp etrafında birleşelim" çağrısı yaptı...

anlayacağınız ne yazık ki bugünlerde ulu önder atatürk'ümüzün partisi hdp ile elele sıkışıyor...

kiminle? pkk'nın siyasi ayağıyla! yazık gerçekten.

hatta bu da yetmiyor! bir koluna dhkp-c'yi alıyor. bunun kanıtı ise canan kaftancıoğlu ablamızdır. hani 23 nisan geldiğinde 1915'i düşünerek hüzünlenen, "bir gün sonrası ermeni soykırımkongo kanamalı ateşidir unutmayın" yazan kadın.

(bkz: canan kaftancıoğlunun en hüzünlü gecesi/#43217856)

sadece bu mudur peki? değildir.

dhkp-c'li teröristlere güzellemeler yazan, besteler yazan ve kültür merkezlerinde dhkp-c'ye terörist devşiren grup yorum'a sahip çıkıyorlar!

bu da ikiyüzlülüklerinin kanıtıdır arkadaşlar. tek tek bakın derim.

https://twitter.com/chpbu.../1253740831829360641?s=21

https://twitter.com/velia.../1253649513929211904?s=21

https://twitter.com/ElifN...tatus/1246052594373574656

https://twitter.com/CHPBU...tatus/1253260520364351489

(bkz: dhkp c ve grup yorum aynı şeydir/#43243813)

arkadaşlar daha çok yazardım bu konu hakkında. nasıl gerçek vatan sevdalılarının chp içerisin barındırılmadıklarından, muharrem ince'nin mezhebi dolayısıyla nasıl iftiralara maruz kaldığından...

https://www.youtube.com/watch?v=s7BmCv25S84

meral akşener ve iyi parti ne alaka diyen olursa da onun da linkini yollayayım o zaman...

(bkz: meral akşener/#43227195)

Ne olursunuz "BOP eş eheheh" gibi yalanlarınıza şühedalarımızı alet etmeyin. Eğer soysuz değilseniz yapmayın bunu artık.
Akp nin yaptığı hata neticesinde yüzlerce asker şehir verildi. Tarih bunu unutmaz.
ilgili sorular şunlardır: onca il ve ilçede o kadar hendek bir günde mi açıldı? Evler bir günde mi mevziye çevrildi? O kadar silah, patlayıcı bir günde mi getirildi? Binlerce şerefsiz bir günde mi eğitildi?
kürtlerin oylarından ümidi kesen akepenin başlattığı operasyon. onlarca subay, astsubay, uzman şehit verdik. bağzıları çöken bina atında kalarak can verdi. niye, çünkü askerlik yan gelip yatma yeri değil.

operasyon bizzat diyarbakır merkezde oldu. merkez ilçe bile diyemediler "sur" diyebildiler. niye; akepe algı operasyonlarının kralını yapıyor. soran yok, bu kadar sene niye bu adamlar buralara yığınak yaparken siz ne yapıyordunuz, diye; kumpas davalarında tsk'yı yıkıyorlardı, pkklı teröristler tanık olmuştu.

ondan sonra bağzı annesi gangbang yapan hıdtolar gelmişler burada milleyetçilik kasıyorlar. oğlum, hepiniz hainsiniz. bir virüs ne kadar şuur sahibi ise siz ondan bir kaç adım ötedesiniz. her bokunuz menfaat icabı. lafa gelince var.

bu pezevenklere kulak kabartan, beğenen, oy veren, adam yerine koyan bunlardandır. hiçbirinin cezai ehliyeti olamaz zaten. insandan saymak formalite icabı.

klavuzu karga olanın burnu boktan kurtulmaz.

yalan mq. bop eşbaşkanı değil mi? kendisi diyor.

dipnot:
akepe=el kaide=ışid=pelikan t. ö. =fetö

https://odatv.com/images/...-silmesi--i703030-600.jpg

aha böyle kıçınız yanmış gibi eksilersiniz.
yıllarca Fetullahla omuz omuza yürü, darbe girişiminden sonra her muhalife fetöcü damgası vur. oy için Kürtlerin güçlenmesini teşvik et, Habur’da terörist karşıla, işler istediğin gibi gitmeyip, yumurta göte dayanınca operasyon başlat, 793 aslanı şehit ver ama bunu başarıymış gibi yansıt. Kısaca akp Bu işte, kendi yaptığı yanlışların hesabını hep başkalarına kesip bunu tabanına yedirir.
büyük ortadoğu eş başkanı tayyip erdoğanın eseridir. neydi büyük ortadoğu projesi?

tunus, libya, mısır, ırak, suriye, iran, lübnan, ürdün ve türkiye gibi ülkelerin küçük devletlere parçalanması idi. pkk devleti kurulması gerekiyordu. bakın ben demiyorum işte kanıtı.

kendi ağzından bop eş başkanıyım açıklaması;
https://www.youtube.com/watch?v=Ioll1obnj4Q&t=2s

büyük ortadoğu projesi haritası şu;

görsel

sizden suriye deki duruma bir bakmanızı rica ediyorum. iyi bakın ve erdoğanın suriyeden gelen mültecilere ısrarla neden vatandaşlık vermek istediğini anlayın. bu araplar suriyeye geri dönerse bu harita gerçekleşemez. kürtlerin yeterince insanı yok bu bölgede. ayrıca haritanın bugün ki suriyede pkk nın işgal ettiği alanlara ne kadar da benzediğini fark etmişsinizdir. işte bu nedenle erdoğan arapların geri dönmesine izin vermiyor. pkk devletinin en büyük engeli arapların türkiyeden bu topraklara geri dönmesi zira.
görsel

akepnin oy beklentileri (başganlık şeyi) zora girince yapmaya karar verdiği operasyon.
sonra tabur başında elinde kur'an oy dilendi.

sonuç olarak halk bunlara ses çıkarmıyorsa kendileri açısaından bir problem yoktur. pkk yığnağının sorumlusu eski suç ortağı pelikan terör örügütüdür.

https://www.uludagsozluk.com/e/43302428/

(bkz: pelikan terör örgütü)
Çoluk çocuk hassaiyeti yüzünden onlarca şehit verdik. Bizim ordumuz kolluk kuvvetlerimiz o kadar şerefli işte.
diplomatik masada teröristlere bile kaybeden güruhun 250 şehit eseri. Herifler Suriye'den türkiye'ye sayısız gizli tüneller bile açmıştı aq siz düşünün artık ne biçim zamanlardı çözüm süreci.
akp yüzünden yüzlerce şehit verilen operasyonlardır.

eli kanlı terör örgütünün silah bırakacağını düşünüp masaya oturup bu ihanete ortak oldular.

pkk bir yandan devleti oyalayıp diğer yandan da şehirlere yüzlerce silah sokup, mahallelere mayın döşediler.

bunlar olurken diğer yandan hdp de kendilerinin elinde olduğu belediyeler de pkk'Nın önünü açtı.

ve tüm bu şehirleri pkk dan temizlemek için günler süren operasyonlar yapıldı.
hendek savaşı...

Bu ülkede en az 3 ilde savaş çıktı arkadaşlar. Çatışma ya da operasyon değil. Suriye'de gördüğünüzden oldu burada. Gündüz işe giden adam akşamına zırhlıya rpg atıyordu. Ambulanslar tarandı. En az 3 ilde bildiğiniz hayat durdu.

Adam senin tankına karşı istihkam yapmış. Tanksavar atıyor sana köşedeki bakkaldan. Ne operasyonu? Adam toplu konut duvarlarını delmiş, mahalleyi kapı kullanmadan geziyor. Düşün senin evin var, nüfus idaresinde memursun. Senin duvarı deliyor adam keleş elde, yan komşuya geçiyor. Onun duvarı da delip füze atıyor ambulansa. Neden? Ya asker taşıyorsa, ya cephane taşıyorsa diye. Bunlar yaşandı.

Batıda birinin bu tasviri idrak etmesi çok zor. "Barış akademisyenleri" denilen güruhun tamamının da olaya vakıf olduğunu sanmıyorum.
(bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)
Zillet ittifakının Hendekçi HDP'ye destek vermesi olayı da ak parti döneminde gerçekleşmiştir.

CHP'nin PKK'ya sınır ötesi operasyon tezkeresine hayır demesi de ak parti döneminde gerçekleşmiştir.
1 adamın hatası, açılımı kaçılımı yüzünden şehitler verdiğimiz operasyondur.