bugün

entry'ler (1433)

bazılarının sözlüğü sevgili bulmak için kullanması

sözlükte kız kalmamış koğuşa dönmüş burası siz neden bahsediyorsunuz?

hasmet ibriktaroglu sen bizim allahımızsın

böyle yazarlara mal dediğimiz için çaylak yapan bir yönetime sahibiz. şimdi şöyle hem yazara, hem başlığa, hem entrye bakıyorum bu yazarın mal olmama ihtimali yok.

ama çok bilmiş arkadaşlar bu yazarı siktir edeceğine bizi çaylak yapar.

bay yanlış dizisi

kardeşim o can yaman ın götündeki baksırı da çıkarın da adam rahat oynasın.

pes 2019

bakın japon kardeşler siz oyun yapmayın. oyun yapıyorum derken oyunu bok ediyorsunuz. ulan oyun içindeki saçmalıklar hiç bitmiyor. buna bir de para veren varsa allah akıl fikir versin.

her neyse oyuna gelelim. şu oyunu bir deneyeyim dedim. pc den oynarım ve alışkanlığımdır klavyeden oynarım. her neyse girdim ana lige başladık oyuna. bir oyunda hiç mi gelişme olmaz. ilk saçmalık transferde takas işi. yıllarca değişmedi gitti. ulan dünya üzerinde açın bakın kaç transfer takas üzerinden oluyor. neyse bunu geçelim alt yapı işi çok saçma lan. gerçekçilik sıfır. huntelar emekli oluyor, messi emekli oluyor bir sene sonra alt yapınızdan 16 yaşında takıma katıyorsunuz.

bu adamları yetiştirip 70 80 milyon eurolara satıyorsunuz. yani oyuncu keşfetme, geliştirme gibi şeyler yok fifa daki gibi. yani oyunda transfer bütçesi ve maaş bütçesinin hiç bir önemi yok. bunu da geçiyorum bir diğer saçmalık her pozisyonda oyuncular rövaşataya kalkıyor. ulan 500 maç izle dünya üzerinde 1 ya da 2 rövaşata golüne denk gelirsin. hadi bu da neyse de overall saçmalığı var bir de. 85 overalli nikles sule 2 metre boyunda 70 overalli sik kadar adam niklas suleden hava topu alıyor vay amk.

geldik en dandik ve aptalca yeniliğe. adamlar maç içerisinde q tuşu ile adam kaçırmayı kaldırmış. saçmalığa bak amk neymiş joyistikle adam kaçıracakmışız 2 tuşla. ulan bunun klavye de karşılığı olmamasını geçtim, youtube da adam kaçırmayı anlatan adam bile 11 e 1 antrenmanda bunu yapması 10 saniyeyi buluyor. ulan bunu maç içerisinde yapamayacaksam adam kaçıramayacaksam ne anlamı var hızlı atağa çıkmanın. yardıra yardıra hücuma çıkıyorum ilerdeki adamlar mal mal bana bakıyor. neyse yazacak çok şey var ama gerek yok.

pes bitmiş ağa.

yüksek sesle konuşan insan

en sevmediğim insan olur kendileri. görüş ve düşüncelerini karşısındaki insana kabul ettirmek ve o insanın görüş ve düşüncelerini ekarte etmek için bu yöntemi kullanır.

karşısındaki insana ve bulunduğu ortama saygısı bulunmamakla beraber geneli cahil ve düşüncesizdir. insan gibi sakin sakin tartışmak varken kullandığı yöntemin kendisine avantaj sağlayacağını düşünmektedir.

arapların türkler hakkında merak ettiği şeyler

türkler neden araplardan nefret ediyor sorusunun cevabını bilmemeleri ve google da aratmaları şahsen beni şaşırttı.

düzenli sex hayatım var dövmesi

bu önemli bilgiyi bizimle paylaştığın için teşekkürü bir borç biliriz.

sözlükte troll görmek istemiyorum

her aklı başında olan yazarın haykırması gereken cümle. kardeşim git gide sözlüğü yazılmaz hale getirdiniz. bir amacınız yok, bir düşünceniz yok, bir beyniniz yok. ard arda başlık açmaktan başka bir işe yaramayan siz arkadaşlara bir önerim var. ya adam akıllı yazın ya da lütfen siktir olup gidin.

nedir lan bu sabah akşam salak salak başlıklar, aptal aptal entryler. şimdi bir aklı evvel donuzla diyecek donuzla da bitmiyorsunuz amk. istenmiyorsunuz bro gidin lütfen.

kızların kaslı erkeklerden hoşlanması

7/24 sözlükte kafa açarken ne ara o söylediklerini yapıyorsun merak ediyorum.

(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)

migros

ferah mağazalarıyla, ürün çeşitliliğiyle, marka ürün satmasıyla perakende mağazalar arasında ciro bakımından birinci olamasa da diğer her bakımdan bir numaradır.

trolleri cami avlusuna bırakmak

bu nursuz haysiyetsizleri cami avlusuna bıraksak orada bile sahiplenen çıkmaz.

milletvekili olmak

eğer arkanızda sağlam bir destek yoksa, toprak ağası değilseniz, garip garip işlerle meşgul olup zengin ve tanınan bir insan değilseniz rüyanızda bile göremezsiniz devlet yönetiminde küçük de olsa söz hakkınız olduğunu.

çünkü tanınmak ve düşüncelerinizi millete anlatmak için sağlam paranız olması gerekiyor. yoksa isterseniz memleketin refahını ikiye katlayacak kapasitede de olsanız mevcut yerlere gelemezsiniz. bazen düşünüyorum ve aramızda bunları gerçekleştirecek büyük yeteneklerin olduğunu biliyorum fakat asla bir yere gelemeyecek olmaları üzüyor.

her yerde olduğu gibi fırsat eşitsizliği maalesef burada da mevcut. ve biz bunu da yenemeyeceğiz ve günümüz siyasrtçilerinin yüzleri ve düşünceleri asla değişmeyecek.

elektrik faturası

bu ay kol gibi girmiş olan faturadır. 90, 120 tl bandında gelen fatura bu ay 200 tl ye dayandı. evde çalışan adam akıllı elektrik tüketen bir alette mevcut değil. bazen pavyon mu çalıştırıyorum diye düşünmüyor değilim.

maske takmak

uzun zamandır gözlemlediğim kadarıyla milletimiz maskenin burnu kapatması gerektiğini bilmiyor. acilen maske nasıl takılır içerikli kamu spotu yayınlanması gerekiyor.

imam nikahı davetiyesi

çok önemli bir detay. nikahı da şeyhülislam kıyarsa muhteşem olur.

1265 yılında kızla buluşmaya gitmek ama ter kokmak

buluşmaya giderken moğollara yakalanmak kadar kötü bir durum değildir.

35 yaşında ölmek

arkada gözü yaşlı bir eş ve küçük yaşta evlatlarınızı, yaşanmamışlıkları bırakıyorsanız çok zor bir durumdur. genç ölüm ne olursa olsun çok acıdır.

isteyen giriyor zorunlu bir sınav değil

milli eğitim bakanımız kısaca herkesin okuması gerekmiyor diyemiyor. bunu üstü kapalı bir şekilde söylüyor. ülkeye asgari ücretle çalışacak hatta asgari ücret altına sigortasız, ayın ortasında cebinde para kalmayan adam lazım diyemiyor.

gerçi bu dönemde okusan da bir faydası yok. çünkü devlet mantar gibi açtığı üniversitelerden mezun olan adamlar ilerde ne iş yapacak bunun planlamasını yapmadı. arkadan gelen nesil umurlarında bile değil. işi var mı yok mu, karnı aç mı tok mu, borcu var mı yok mu bu arkadaşları ilgilendirmiyor.

çünkü kendileri yol yabmakla, kredi dağıtmakla meşgul. afedersiniz ama gençler kimsenin sikinde değil.

jigololuk

açacağınız başlığı gireceğiniz entryleri ayrı ayrı seveyim arkadaşlar. şu başlığa entry giren adamlar komple silinse sözlük düzlüğe çıkar.

sizce fotodaki genç yakışıklı mı sorunsalı

insanın yaşama sevinci katlanıyor seni gördükçe kardeşim.