1. 1.
  kibris kokenli.. kizartmanin cok yakistigi pek bi leziz peynir turu
  1 ... confusedy
 2. 2.
  denenesi, gercekten cok lezzetli kibris'tan ayrilirken ozlenecek tek sey. sandvic ve tostun icine konulur. kasar peyniri gibi.
  ... markasiz
 3. 3.
  orijinali keçi sütünden yapılan,özellikle tost makinesinde kızartıp(ama hafif zeytin yağı ile) yenen sert peynir.
  ... tfcvbg
 4. 4.
  makarnayla birlikte yendiğinde,bir başka leziz olan,harika peynirdir.
  1 ... pucca
 5. 5.
  eritmesini yemeye doyum olmayan peynirdir..yenildikçe yenilesi gelmesi de bir diğer özelliğidir..
  ... insomniac
 6. 6.
  kktc ile kıbrıs rum kesimi arasında patent tartışmasına yol açan peynir. iki taraf da peynirin patentini almak için uğraşmaktadır.
  2 ... t square
 7. 7.
  kıbrıs neyiyle ünlüdür sorusuna? sorunu ve denktaş'ından sonra verilecek ilk yanıt.
  kıbrıslıların damak tadında hellim peynirin yerini almıştır.Kahvaltıda,yemeklere yapılan soslarda hellimin kullanıldığı görülür.Peynire göre daha tuzlu ve daha serttir.
  Özellikle kızartması ve ızgarasının mutlaka tadılması gerekmektedir.Yaz aşkı karpuz ve kavun olan hellimin makarna ile de çok sıcak bir ilişkisi vardır.Vazgeçilmez olduğunun farkındadır bu yüzden aranılandır.
  1 ... manik depresif
 8. 8.
  tahtakale'de peynircilerden (bkz: koop) marka bulabilirsiniz. son derece tuzlu ama leziz bir peynir. ya seversiniz ya nefret edersiniz. alternatif sofraların ve salataların vazgeçilmezidir.
  ... arminmania
 9. 9.
  eğer kıbrıslıysanız hellim hayat demektir. kahvaltılarda ızgara edilmiş hellim vazgeçilmezdir. öğlen yemeğinde eğer öğrenciyseniz sandviç veya tostunuzun içinde olmazsa olmazdır. akşam yemeklerinde makarnanın üzerine rendelenip atılabildiği gibi pide arasında da kızartılabilir. yaz aylarında hellimsiz karpuz yemek adeta ızdırapdır. tüm bu özelliklerinin yanında reçellerle de çok iyi ikili olduğu tecrübeyle sabittir.
  ... spaltula
 10. 10.
  içinde bulunduğu pizzanın ya da makarnanın fiyatını 5 milyon artıran peynir çeşidi.
  ... habis